Bifftomat

Bilde av Bifftomat.

Fakta om ingrediensen.

Bifftomat er den største tomaten i tomatfamilien. Den er stor og flattrykt med flere rom. Bifftomat har et fastere fruktkjøtt enn andre tomater. Den er god å skjære i skiver til å ha på hamburgeren eller som tilbehør. Et tips er å skjære bifftomaten i tykke skiver, krydre godt og steke som biff.

NÆRINGSINNHOLD
100 gr/ml inneholder.
DataMengdeEnhet
KJ 61 kilojoule
Kcal 14 kilokalorier
Protein 0 gram
Karbo 1 gram
Sukker 1 gram
Kostfiber 1 gram
Fett 0.2 gram
Mettet fett 0 gram

Innlagt/oppdatert dato
11.04.2012
Hovedgruppe
Grønnsaker og grønnsaksprodukter
Undergruppe
Grønnsaker rå
Kilde til Næringsdata
Fotograf
Kim Holthe
Karakter (Snitt)
1,5 poeng satt av 2 brukere.
Besøk
4281
Sett din karakter på ingrediensen!
1 2 3 4 5 6












Noen anbefalte oppskrifter som bruker Bifftomat som ingrediens

Viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett, protein og karbohydrater pr 100 gram av oppskriften, samt pris. Klikk på oppskriften for å se mer.


OppskriftPoengKCALFettProteinKarboPris
Avocado og tomatsalat3.2105,2210,60,610,965,54
Amires Lasagne4.5174,668,949,7713,517,68
Tunfisk med salat nicoise4.588,294,157,095,1711,76
Tomater med kyllingsalat4.533,131,353,381,394,34
Tomatconfit - Tomat Confit3.530,790,190,41,518,01
Alt i ett makrellpanne377,992,735,467,343,99
Gazpacho2.572,74,221,266,744,71
Bifftomater med tunfisksalat392,427,064,991,886,6
Kyllinggryte à la bacalao376,591,028,684,916,29
Brød med avokadomos399,145,542,188,624,55
Kayote salat377,077,051,221,734,12
Sufflétomater399,895,553,688,315,68
Avocadosalat med krydderurtebrød3178,4412,922,5711,565
Skarvenstandard3104,65,29,584,510,73
Makrell med squash og tomat3135,937,836,569,134,96




Sammenlign med andre lignende ingredienser! Tilfeldig valgt i samme kategori.

Klikk her for full sammenligning av Bifftomat med andre ingredienser i samme kategori:

Den enkle tabellen under viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett (gram), protein (gram) og karbohydrater pr 100 gram av ingrediensen. I noen tilfeller pr porsjon. Klikk på varen for å se mer.
Bruk denne til å sjekke og sammenligne innholdet i lignende ingredienser.

Ønsker du en større og utvidet sammenligning av ingredienssgrupper, bruk linken over hvor du og kan filtrere, sortere og søke bedre.
MatvarenavnKJKCALFettProteinKarbo
Chili, Jalapeño122290,40,94,1
Spaghettigresskar53120,111,7
Crosne - kinaskokk228540,11,511,2
Brokkoli, med stilk, uspesifisert, rå123290,33,22
Turbangresskar53120,111,7
Rød kepaløk, rødløk135320,11,15,7
Artiskokk, rå117280,22,81,3
Eskaroll salat5914,10,21,33,4
Rosenkål, norsk, rå220520,65,14,4
Hjertesalat6916,490,31,21,2
Scorsonerrot, Skorsonnerot308730,43,310,5
Vannkastanje rå220520,21,410,4
Persillerot, norsk, rå194460,31,77,3
Reddik, norsk, rå68160,10,72,5
Stjerneløk135320,11,15,7

Kommenter med hjelp av Facebook





Ansvarlig utgiver: © 2002- Databasesør AS Adresse: Matoppskrift.no,
Major Laudalsvei 6, 4630 Kristiansand Orgnr.: 911 668 602 mva.