Gå til forsiden av matoppskrift.no
Alle oppskriftssøk Mer enn 35.500 stk.
Søk etter ingredienser Mer enn 12.000 stk

DrOetker mandelflak 200 gr

Bilde av DrOetker mandelflak 200 gr.

Kalorier og Næringsinnhold i DrOetker mandelflak 200 gr

100 gr/ml inneholder.
DataMengdeEnhet
KJ 2527 kilojoule
Kcal 604 kalorier
Protein 24 gram
Karbo 3.9 gram
Sukker 3.9 gram
Kostfiber gram
Fett 53 gram
Mettet fett 4.8 gram

Fakta om DrOetker mandelflak 200 gr.

Dr. Oetker Mandelflak/ Sliced almonds er mandler skåret i skiver. Bruk gjerne mandelflakene som pynt på småkaker, bakverk og desserter.
Mandel er en stenfrukt i familie med bl.a. fersken og kirsebær. Den dyrkes først og fremst i California, hvor mer enn halvparten av alle mandeltrær finnes. Mandelen er fullspekket av nyttig fett og proteiner og kan brukes i matlaging, baking, müsli og til garnering av kaker og is


Innlagt/oppdatert dato
30.09.2016
Hovedgruppe
Belgvekster nøtter sopp
Undergruppe
Nøtter mandler og frø
Kilde til Næringsdata
Produsent
Dr Oetker
Fotograf
Dr. Oetker
Karakter (Snitt)
3 poeng satt av 1 brukere.
Besøk
187
Sett din karakter på ingrediensen!
1 2 3 4 5 6














Sammenlign med andre lignende ingredienser! Tilfeldig valgt i samme kategori.

Klikk her for full sammenligning av DrOetker mandelflak 200 gr med andre ingredienser i samme kategori:

Den enkle tabellen under viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett (gram), protein (gram) og karbohydrater pr 100 gram av ingrediensen. I noen tilfeller pr porsjon. Klikk på varen for å se mer.
Bruk denne til å sjekke og sammenligne innholdet i lignende ingredienser.

Ønsker du en større og utvidet sammenligning av ingredienssgrupper, bruk linken over hvor du og kan filtrere, sortere og søke bedre.
MatvarenavnKJKCALFettProteinKarbo
Stabburet tomtegløgg mix1696405,34168,253
Toppmix topping knasende linfrø2209527,9537,122,919,2
Solsikkekjerner, økologisk, Green Valley23865774920,37
Helios cashewnøtter2417577,6643,918,226,9
Linfrø, økologisk, Green Valley18414463124,50
Paranøtter280568066,414,32,6
Hasselnøttmel276266963,514,16
Synnøve nøttemiks spesial med mørk sjokolade2505598,69512013
Pekannøtter2971721729,24,4
Kastanje8402012,22,439
Helios kokosflak ristet2928699,796977,4
Natuvit Solsikkekjerner2385570,01502319
Den Lille Nøttefabrikken chilinøtter løsvekt2208531351931,2
Toppmix topping eple og kanelmandel1955467,2421,69,155,9
Den Lille Nøttefabrikken Salt og søtt2078496,64321343

Kommenter med hjelp av Facebook





Ansvarlig utgiver: © 2002- Databasesør AS Adresse: Matoppskrift.no,
Major Laudalsvei 6, 4630 Kristiansand Orgnr.: 911 668 602 mva.