Lignende oppskrifterHva er dette?
Nan-brød 2
Møllerens foccacia
Italiensk julebrød
Sufflébrød
Kalorier3 006Kcal
Protein103g
Karbo524g
Fett48g
Tjenester for deg
Se fullt næringsinnhold på denne oppskriften
Meld deg på nyhetsbrev

Mer fakta om oppskriften
Innlagt: 14.05.2003
Hoved: Hvetemel
Kategori: Brød
Anledning: Hverdagsmat
Land: Norge
Fylke: Aust Agder
Nasjonal/tradisjonsrett
Vår sidemeny
1 2 3 4 5 6
Dine favoritter

Du har ikke lagret noen oppskrifter.
TIPS EN VENN
VÅRE PARTNERE
Du er her :: Hovedsiden :: Oppskrifter :: Hvetekaker fra Aust Agder ::
Hvetekaker fra Aust Agder
Kilde: Matoppskrift.no Oppskriften har hatt 1277 lesere! 1277 lesere Oppskriften har fått 3 poeng i snitt fra dere av 6 mulige. 3 poeng --- Del oppskriften på: Del oppskriften med dine venner på facebook Del oppskriften med dine venner på nettby Del oppskriften på digg Klikk for å dele denne oppskriften på twitter
Vis fullt næringsinnhold
Antall porsj.
5kghvetemel
500grsiktet rug
0,5dlsalt
250grsmør
2pakkegjær
2,5litermelk
Annonse

FREMGANGSMÅTE:
1 porsjon gir ca 7 kaker

Denne oppskriften er beregnet for bakerovn, men den gir ypperlig resultat også i vanlige husholdningskomfyrer. Dersom du bruker vanlig ovn, reduser mengdene. Stek ved 230 C.

Bland alt det tørre i et stort trau. Smelt smøret i en gryte og ha i sirup og melk eller vann. Varm væsken til fingervarmt og rør ut gjæren i den. Hell all væsken opp i melblandingen og elt deigen godt. Tilsett mer lunkent vann hvis deigen blir for fast. Deigen må heller ikke være for løs, da kan kakene flyte utover i bakeovnen.

Dekk deigen med et klede og la den stå og heve lunt i 1 1/2 time. Ta deigen så på bakebordet og del den i 7 emner, som rulles til store, runde boller. Dryss litt mel på toppen og skjær et kryss før hvetekakene settes til etterheving i ca 45 minutter.

Sett de ferdighevede hvetekakene ytterst i bakerovnen og stek dem i 45-60 minutter.



Legg inn kommentar til oppskriften
Ditt navn
Ditt bosted
Overskrift.

Les regler:

Søk i matvareguiden
Søk etter produkter i matvareguiden.no
Les om næringsinnhold, diett og allergi opplysninger, bruksområder, mm.
Du søker i navnet på produktene.
Matvareguiden.no er en gratis tjeneste fra oss bak Matoppskrift.no.
Bli tilhenger av oss på facebook
Bli tilhenger av oss på facebook. Og les de siste nyheter, legg inn kommentarer, se bildesamlinger mm.Klikk her!
Oppskriften har ingen kommentarer





Våre vinanbefalinger:
Våre vinanbefalinger
Ansvarlig utgiver: © 2002-2008 DatabaseSør
Adresse: ABC Matoppskrifter, PB. 1638, 4688 Kristiansand
Orgnr.: 982 072 557 mva.