Freia dronningsjokolade



Bilde av Freia dronningsjokolade.

Kalorier og Næringsinnhold i Freia dronningsjokolade

100 gr/ml inneholder.
DataMengdeEnhet
KJ 2100 kilojoule
Kcal 501.9 kalorier
Protein 4.9 gram
Karbo 57 gram
Sukker 54.5 gram
Kostfiber 6.6 gram
Fett 28 gram
Mettet fett 16.5 gram


Fakta om Freia dronningsjokolade.

Freia dronningsjokolade er en mørk sjokolade beregnet på baking. 2 pakninger 100 og 200 gram. Dette er allrounderen som aldri slår feil. Freias mest solgte kokesjokolade kan brukes til alt. Den gir nok preg av kakao til at den største sjokoladeelskeren blir fornøyd, uten å skremme bort de som ikke er glad i for sterke smaker.

Innlagt dato
Oppdatert dato
22.03.2012
Hovedgruppe
Sukker og søte produkter
Undergruppe
Sjokolade
Kilde til Næringsdata
Produsent
Freia
Fotograf
Freia
Karakter (Snitt)
5,32 poeng satt av 19 brukere.
Besøk
12019
Sett din karakter på ingrediensen!
1 2 3 4 5 6















Noen anbefalte oppskrifter som bruker dronningsjokolade som ingrediens

Viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett, protein og karbohydrater pr 100 gram av oppskriften, samt pris. Klikk på oppskriften for å se mer.


OppskriftPoengKCALFettProteinKarboPris
Dronning Maud dessert5.1348,1731,353,8710,957,24
Franz Joseph konfektkake4.8447,2325,356,1647,524,51
Mandelkake de luxe (Troika-kake)4.8375,8522,776,7134,834,06
Dronningens sjokoladefondant5.3433,1230,786,5631,396,33
Fransk sjokoladeterte4.9289,5315,552,8834,013,79
Brownies med nøtter5.4467,4526,936,5348,536,62
Sjokoladekake med Freia Dronning Glasur3.5414,3420,225,2652,015,21
Dronningens Festekake4.7397,0621,414,3145,414,5
Dronningens Festekake4.7397,0621,414,3145,414,5
Hilde´s sjokoladetrøfler4.5455,222,942,0360,143,35
Sjokolade-banankake4.5313,2113,275,5241,724,17
Valnøttkake med romkrem4308,2212,866,8840,25,73
Fudge3430,0623,923,7448,18,38
Muffins med mørk sjokolade2403,3622,886,4142,034,94
Dronningens favorittkake3369,8116,536,4747,864,9







Sammenlign med andre lignende ingredienser! Tilfeldig valgt i samme kategori.

Klikk her for full sammenligning av Freia dronningsjokolade med andre ingredienser i samme kategori:

Den enkle tabellen under viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett (gram), protein (gram) og karbohydrater pr 100 gram av ingrediensen. I noen tilfeller pr porsjon. Klikk på varen for å se mer.
Bruk denne til å sjekke og sammenligne innholdet i lignende ingredienser.

Ønsker du en større og utvidet sammenligning av ingredienssgrupper, bruk linken over hvor du og kan filtrere, sortere og søke bedre.
MatvarenavnKJKCALFettProteinKarbo
Nidar sjokoladeegg1930461,27227,758
Ombar Probiotic Coconut500119,538,86,139,5
Nidar lakris småsjokolade1500358,58,95,264,2
Sjokolade, fylt, konfekt203648724,35,260,2
Freia Klassikere2020482,78245,560,5
Mars Bounty sjokolade1966469,8724,64,157,8
Freia Melkedrøm med Krem og Jordbærsaus2320554,4835,55,752,5
Minde sjokolade banan løsvekt1750418,2513471
Minde sjokolade sommermix1910456,4918668
Anthon Berg gold2100501,928656
Sjokolade, småsjokolader, løsvekt/pose191845822,46,556,7
Nidar spesial småsjokolade2261540,3732,7853,8
Freia Krokanrull2255538,94316,358,5
Anthon Berg Chocolate Liqueurs1940463,6624356
Minde sjokolade jubileum2100501,928657

Kommenter med hjelp av Facebook





Ansvarlig utgiver: © 2002- Databasesør AS Adresse: Matoppskrift.no,
Major Laudalsvei 6, 4630 Kristiansand Orgnr.: 911 668 602 mva.