Freia dronningsjokolade



Bilde av Freia dronningsjokolade.

Kalorier og Næringsinnhold i Freia dronningsjokolade

100 gr/ml inneholder.
DataMengdeEnhet
KJ 2100 kilojoule
Kcal 501.9 kalorier
Protein 4.9 gram
Karbo 57 gram
Sukker 54.5 gram
Kostfiber 6.6 gram
Fett 28 gram
Mettet fett 16.5 gram


Fakta om Freia dronningsjokolade.

Freia dronningsjokolade er en mørk sjokolade beregnet på baking. 2 pakninger 100 og 200 gram. Dette er allrounderen som aldri slår feil. Freias mest solgte kokesjokolade kan brukes til alt. Den gir nok preg av kakao til at den største sjokoladeelskeren blir fornøyd, uten å skremme bort de som ikke er glad i for sterke smaker.

Innlagt dato
Oppdatert dato
22.03.2012
Hovedgruppe
Sukker og søte produkter
Undergruppe
Sjokolade
Kilde til Næringsdata
Produsent
Freia
Fotograf
Freia
Karakter (Snitt)
5,28 poeng satt av 18 brukere.
Besøk
11182
Sett din karakter på ingrediensen!
1 2 3 4 5 6















Noen anbefalte oppskrifter som bruker dronningsjokolade som ingrediens

Viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett, protein og karbohydrater pr 100 gram av oppskriften, samt pris. Klikk på oppskriften for å se mer.


OppskriftPoengKCALFettProteinKarboPris
Dronning Maud dessert5.1350,1729,993,7314,727,02
Franz Joseph konfektkake4.8447,1425,36,1547,624,52
Mandelkake de luxe (Troika-kake)4.8375,8522,776,7134,834,06
Dronningens sjokoladefondant5.3433,1230,786,5631,396,33
Fransk sjokoladeterte4.9289,5315,552,8834,013,79
Brownies med nøtter5.4467,4526,936,5348,536,62
Sjokoladekake med Freia Dronning Glasur3.5414,3420,225,2652,015,21
Dronningens Festekake4.7396,9621,434,345,354,48
Dronningens Festekake4.7396,9621,434,345,354,48
Hilde´s sjokoladetrøfler4.5455,222,942,0360,143,35
Sjokolade-banankake4.5313,113,35,5241,624,15
Valnøttkake med romkrem4308,112,866,8540,25,73
Fudge3430,0623,923,7448,18,38
Muffins med mørk sjokolade2403,3622,886,4142,034,94
Kjempe-Monolit3308,3721,599,3617,045,3







Sammenlign med andre lignende ingredienser! Tilfeldig valgt i samme kategori.

Klikk her for full sammenligning av Freia dronningsjokolade med andre ingredienser i samme kategori:

Den enkle tabellen under viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett (gram), protein (gram) og karbohydrater pr 100 gram av ingrediensen. I noen tilfeller pr porsjon. Klikk på varen for å se mer.
Bruk denne til å sjekke og sammenligne innholdet i lignende ingredienser.

Ønsker du en større og utvidet sammenligning av ingredienssgrupper, bruk linken over hvor du og kan filtrere, sortere og søke bedre.
MatvarenavnKJKCALFettProteinKarbo
Anthon Berg Mandelegg2191523,64309,852
Freia Premium Marsipan1945464,85256,355
Freia regia bakekakao1570375,232119,511
Ferrero Mon Chéri1766422,0719,73,257,8
Freia Dessertsjokolade2015481,5828,55,750,5
Nidar Cognaclikør1836438,8111,272
Freia Walters Mandler2255538,94338,951,5
Freia Krokanrull2255538,94316,358,5
Dumle kjærlighet1850442,1513378
Anthon Berg gold2100501,928656
Ombar Acai og Blueberry490117,1137,25,641,6
Minde sjokolade sjokocrisp2152514,3228860
Synnøve Mørk sjokolade 80 prosent kakao Blåbær og Bringebær2460587,94481024
Freia Walters no 1562320554,48347,953
Nidar Crispo2241535,5929,99,457,4

Kommenter med hjelp av Facebook





Ansvarlig utgiver: © 2002- Databasesør AS Adresse: Matoppskrift.no,
Major Laudalsvei 6, 4630 Kristiansand Orgnr.: 911 668 602 mva.