Freia dronningsjokolade



Bilde av Freia dronningsjokolade.

Kalorier og Næringsinnhold i Freia dronningsjokolade

100 gr/ml inneholder.
DataMengdeEnhet
KJ 2100 kilojoule
Kcal 501.9 kalorier
Protein 4.9 gram
Karbo 57 gram
Sukker 54.5 gram
Kostfiber 6.6 gram
Fett 28 gram
Mettet fett 16.5 gram


Fakta om Freia dronningsjokolade.

Freia dronningsjokolade er en mørk sjokolade beregnet på baking. 2 pakninger 100 og 200 gram. Dette er allrounderen som aldri slår feil. Freias mest solgte kokesjokolade kan brukes til alt. Den gir nok preg av kakao til at den største sjokoladeelskeren blir fornøyd, uten å skremme bort de som ikke er glad i for sterke smaker.

Innlagt dato
Oppdatert dato
22.03.2012
Hovedgruppe
Sukker og søte produkter
Undergruppe
Sjokolade
Kilde til Næringsdata
Produsent
Freia
Fotograf
Freia
Karakter (Snitt)
5,28 poeng satt av 18 brukere.
Besøk
11426
Sett din karakter på ingrediensen!
1 2 3 4 5 6















Noen anbefalte oppskrifter som bruker dronningsjokolade som ingrediens

Viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett, protein og karbohydrater pr 100 gram av oppskriften, samt pris. Klikk på oppskriften for å se mer.


OppskriftPoengKCALFettProteinKarboPris
Dronning Maud dessert5.1350,1729,993,7314,727,02
Franz Joseph konfektkake4.8447,1425,36,1547,624,52
Mandelkake de luxe (Troika-kake)4.8375,8522,776,7134,834,06
Dronningens sjokoladefondant5.3433,1230,786,5631,396,33
Fransk sjokoladeterte4.9289,5315,552,8834,013,79
Brownies med nøtter5.4467,4526,936,5348,536,62
Sjokoladekake med Freia Dronning Glasur3.5414,3420,225,2652,015,21
Dronningens Festekake4.739721,434,3145,354,48
Dronningens Festekake4.739721,434,3145,354,48
Hilde´s sjokoladetrøfler4.5455,222,942,0360,143,35
Sjokolade-banankake4.5313,1413,35,5341,624,15
Valnøttkake med romkrem4308,2212,866,8840,25,73
Fudge3430,0623,923,7448,18,38
Muffins med mørk sjokolade2403,3622,886,4142,034,94
Kjempe-Monolit3308,4121,599,3717,045,3







Sammenlign med andre lignende ingredienser! Tilfeldig valgt i samme kategori.

Klikk her for full sammenligning av Freia dronningsjokolade med andre ingredienser i samme kategori:

Den enkle tabellen under viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett (gram), protein (gram) og karbohydrater pr 100 gram av ingrediensen. I noen tilfeller pr porsjon. Klikk på varen for å se mer.
Bruk denne til å sjekke og sammenligne innholdet i lignende ingredienser.

Ønsker du en større og utvidet sammenligning av ingredienssgrupper, bruk linken over hvor du og kan filtrere, sortere og søke bedre.
MatvarenavnKJKCALFettProteinKarbo
Freia Melkesjokolade Porøs2300549,7348,253
Hval marsipan hvaler205049127,813,344,2
Nidar krokantrøffel2354562,637,96,249,8
Semper Kex og Choklad2254538,734,45,452,3
Nidar Caramello2011480,62257,556,4
Sjokolade, med kjeks220652830,47,954,1
Minde sjokolade risbrød1650394,3533852
Nidar sjokoladefamilien2287546,59329,655,3
Nidar Melkeplett Småsjokolade2287546,59329,655,3
Anthon Berg sjokoladeegg drage2039487,32234,364
Freia Lohengrin1955467,24192,770
Tagatose mocca-sjokolade 50 g1937,2346336,45,947,9
Freia Peanøtt kubbe2135510,26299,551,5
Nidar sommerfavoritter2055491,1427,7654,5
Freia regia bakekakao1570375,232119,511

Kommenter med hjelp av Facebook





Ansvarlig utgiver: © 2002- Databasesør AS Adresse: Matoppskrift.no,
Major Laudalsvei 6, 4630 Kristiansand Orgnr.: 911 668 602 mva.