Margarin



Bilde av Margarin.

Kalorier og Næringsinnhold i Margarin

100 gr/ml inneholder.
DataMengdeEnhet
KJ 2968 kilojoule
Kcal 722 kalorier
Protein 0.2 gram
Karbo 0.3 gram
Sukker 0.3 gram
Kostfiber 0 gram
Fett 80 gram
Mettet fett 36 gram

Notat

Fakta om Margarin.

Er ett alternativ til smør. Lages som regel av vegetabilsk fett men kan og inneholde animalsk fett. Brukes mye i matlaging. Produktutviklet i Frankrike i på 1800©tallet som et alternativ til smør som den gang var sjeldent og dyrt. Margarin har akkurat som smør høyt innhold av fett og kalorier, men er i motsetning til smør kolesterolfritt hvis den er produsert utelukkende av vegetabilske oljer. Myke margarinsorter som ikke er så hydrert, blir sett på som mer helsevennlige.

Bruksområde for Margarin.

Baking, steking osv.
Innlagt dato
Oppdatert dato
31.07.2013
Hovedgruppe
Margarin smør og matolje
Undergruppe
Margarinprodukt
Kilde til Næringsdata
Fotograf
Mills Mediebank
Detaljgruppe
Margarin
Karakter (Snitt)
3,71 poeng satt av 7 brukere.
Besøk
4903
Sett din karakter på ingrediensen!
1 2 3 4 5 6















Noen anbefalte oppskrifter som bruker Margarin som ingrediens

Viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett, protein og karbohydrater pr 100 gram av oppskriften, samt pris. Klikk på oppskriften for å se mer.


OppskriftPoengKCALFettProteinKarboPris
Real American Brownies5.1395,418,286,5549,983,82
Pinnebrød 25.1227,772,456,9243,480,88
Quiche Lorraine (Fransk ost og skinke pai )5.1140,968,467,528,153,88
Innbakte pølser 15231,3112,759,2319,262,48
Fiskeboller i hvit saus467,541,523,719,323,22
Empanadas (Chile)5265,1813,088,8527,193,8
Raske rundstykker4.3253,534,738,0643,591,56
Belgiske vafler4.1240,539,856,3730,981,94
Kakemenn4.7325,466,346,4459,81,62
Havreflarn4.5416,0620,525,3750,882,71
Vannbakkels4.7201,1913,696,2112,982,25
Tacosuppe 14.945,272,432,592,941,99
Spaghetti Bolognese4.4198,015,258,5826,535,15
Blåbærpai4.1259,4515,135,724,256,29
Pizzahorn4.5271,748,828,1838,962,11







Sammenlign med andre lignende ingredienser! Tilfeldig valgt i samme kategori.

Klikk her for full sammenligning av Margarin med andre ingredienser i samme kategori:

Den enkle tabellen under viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett (gram), protein (gram) og karbohydrater pr 100 gram av ingrediensen. I noen tilfeller pr porsjon. Klikk på varen for å se mer.
Bruk denne til å sjekke og sammenligne innholdet i lignende ingredienser.

Ønsker du en større og utvidet sammenligning av ingredienssgrupper, bruk linken over hvor du og kan filtrere, sortere og søke bedre.
MatvarenavnKJKCALFettProteinKarbo
Mills Soft Flora Original2598632700,20,3
Eldorado stekemargarin2977711,5800,50,5
Becel lettmargarin med olivenolje1500358,5380,53
Vita hjertego Proaktiv margarin1305317350,50,1
Bremykt3051742820,50,5
Margarin, stekemargarin3162769850,50,5
Mills Melange stekeolje370090010000
Margarin, bordmargarin, 60 % fett2237544600,50,5
Bakefett3697883,5810000
Margarin, bordmargarin, 80 % fett2977724800,50,5
Bremykt, flytende3011732810,30,5
Vita hjertego flytende3155767850,20,4
Smult3774901,9810000
Becel flytende margarin oliven2700645,3740,50,5
Becel lettmargarin1400334,6380,51

Kommenter med hjelp av Facebook





Ansvarlig utgiver: © 2002- Databasesør AS Adresse: Matoppskrift.no,
Major Laudalsvei 6, 4630 Kristiansand Orgnr.: 911 668 602 mva.