Margarin



Bilde av Margarin.

Kalorier og Næringsinnhold i Margarin

100 gr/ml inneholder.
DataMengdeEnhet
KJ 2968 kilojoule
Kcal 722 kalorier
Protein 0.2 gram
Karbo 0.3 gram
Sukker 0.3 gram
Kostfiber 0 gram
Fett 80 gram
Mettet fett 36 gram

Notat

Fakta om Margarin.

Er ett alternativ til smør. Lages som regel av vegetabilsk fett men kan og inneholde animalsk fett. Brukes mye i matlaging. Produktutviklet i Frankrike i på 1800©tallet som et alternativ til smør som den gang var sjeldent og dyrt. Margarin har akkurat som smør høyt innhold av fett og kalorier, men er i motsetning til smør kolesterolfritt hvis den er produsert utelukkende av vegetabilske oljer. Myke margarinsorter som ikke er så hydrert, blir sett på som mer helsevennlige.

Bruksområde for Margarin.

Baking, steking osv.
Innlagt dato
Oppdatert dato
31.07.2013
Hovedgruppe
Margarin smør og matolje
Undergruppe
Margarinprodukt
Kilde til Næringsdata
Fotograf
Mills Mediebank
Detaljgruppe
Margarin
Karakter (Snitt)
3,71 poeng satt av 7 brukere.
Besøk
4971
Sett din karakter på ingrediensen!
1 2 3 4 5 6















Noen anbefalte oppskrifter som bruker Margarin som ingrediens

Viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett, protein og karbohydrater pr 100 gram av oppskriften, samt pris. Klikk på oppskriften for å se mer.


OppskriftPoengKCALFettProteinKarboPris
Real American Brownies5.1395,2918,236,5350,093,84
Pinnebrød 25.1227,772,456,9243,480,88
Quiche Lorraine (Fransk ost og skinke pai )5.1140,968,467,528,153,88
Innbakte pølser 15231,3112,759,2319,262,48
Fiskeboller i hvit saus467,541,523,719,323,22
Empanadas (Chile)5265,1813,088,8527,193,8
Raske rundstykker4.3253,534,738,0643,591,56
Belgiske vafler4.1240,449,846,3730,981,94
Kakemenn4.7325,466,346,4459,81,62
Havreflarn4.5416,0620,525,3750,882,71
Vannbakkels4.7201,1913,696,2112,982,25
Tacosuppe 14.944,652,312,523,092,03
Spaghetti Bolognese4.4198,015,258,5826,535,15
Blåbærpai4.1253,3515,795,9520,956,48
Pizzahorn4.5271,748,828,1838,962,11







Sammenlign med andre lignende ingredienser! Tilfeldig valgt i samme kategori.

Klikk her for full sammenligning av Margarin med andre ingredienser i samme kategori:

Den enkle tabellen under viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett (gram), protein (gram) og karbohydrater pr 100 gram av ingrediensen. I noen tilfeller pr porsjon. Klikk på varen for å se mer.
Bruk denne til å sjekke og sammenligne innholdet i lignende ingredienser.

Ønsker du en større og utvidet sammenligning av ingredienssgrupper, bruk linken over hvor du og kan filtrere, sortere og søke bedre.
MatvarenavnKJKCALFettProteinKarbo
Becel gold matfett2600621,4700,50,5
First Price margarin2607623,07700,50,5
Bremykt3051742820,50,5
Margarin uspesifisert, myk2598632700,20,3
Mills Melange Margarin2968722800,20,3
Margarin, stekemargarin3162769850,50,5
Nutana plantemargarine2960707,448000
Mills Soft Flora Original2598632700,20,3
Mills, Soft Spesial, redusert salt29607208000
Mills Melange uten salt og melk29607208000
Mills Melange flytende2972723800,30,4
Mills Soft Flora Spesial2960707,448000
Vita hjertego margarin2598632700,20,3
Melkefri_margarin2960707,448000
Bakefett3697883,5810000

Kommenter med hjelp av Facebook





Ansvarlig utgiver: © 2002- Databasesør AS Adresse: Matoppskrift.no,
Major Laudalsvei 6, 4630 Kristiansand Orgnr.: 911 668 602 mva.