Ostegården jørnsberg lagret ca 5 kg



Bilde av Ostegården jørnsberg lagret ca 5 kg.

Kalorier og Næringsinnhold i Ostegården jørnsberg lagret ca 5 kg

100 gr/ml inneholder.
DataMengdeEnhet
KJ 1512 kilojoule
Kcal 361.4 kalorier
Protein 29 gram
Karbo 0.1 gram
Sukker 0 gram
Kostfiber 0 gram
Fett 23 gram
Mettet fett 18 gram


Fakta om Ostegården jørnsberg lagret ca 5 kg.

Breivik gård ligger idyllisk til i Fana, nær fergekaien til Austevoll utenfor Bergen. Her bor og driver ekteparet Ruth og Jørn Hafslund med melking og ysting av sine 10-12 melkekyr. Det sier seg selv at det hele blir nært og personlig når besetningen ikke er større. Her kan kuene beite fritt hele sommeren på en gammel eng bestående av mange sorter gress og lyng, noe som gir en helt egen karakter på melken. Har de lyst kan de til og med ta seg et bad i sjøen som denne engen grenser ned mot. Ostegården ønsker å være en liten, men eksklusiv leverandør av ost med høy kvalitet og sitt eget særpreg. Jørnsberg en halvfast ost som er laget av pasteurisert kumelk. Osten blir kun produsert når kyrne går ute på beite, noe som gjør den til en sesongvare og vi vil derfor kunne være utsolgt i for denne i vinterhalvåret.

Smak
Dette er en halvfast ost med en velutviklet søtlig smak. Ostemassen er gul med en lett hullsetting.


Bruksområde for Ostegården jørnsberg lagret ca 5 kg.

Jørnsberg er en velegnet til smørbrød, ostesnacks og i salater. Den har fine smelteegenskaper slik at den også egner seg til gratinering. Serveres den romtemperert vil smaken komme best til sin rett.
Innlagt dato
Oppdatert dato
04.11.2016
Hovedgruppe
Melk og melkeprodukter
Undergruppe
Fast hvitost
Kilde til Næringsdata
Produsent
Ostegården
Fotograf
Oluf Lorentsen
Karakter (Snitt)
3 poeng satt av 1 brukere.
Besøk
292
Sett din karakter på ingrediensen!
1 2 3 4 5 6















Noen anbefalte oppskrifter som bruker hvitost som ingrediens

Viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett, protein og karbohydrater pr 100 gram av oppskriften, samt pris. Klikk på oppskriften for å se mer.


OppskriftPoengKCALFettProteinKarboPris
Quiche Lorraine (Fransk ost og skinke pai )5.1142,778,577,618,263,9
Ostehorn4.5239,425,0810,8836,622,53
Pizzaboller3.9251,4710,039,1430,043,86
Vegetarlasagne4.4105,694,894,6610,093,39
Klassisk lammestek4.697,34,988,014,776,5
Burritos med kyllingkjøttdeig5.6137,615,457,4913,784,31
Fiskegrateng med makaroni3.2129,095,7511,567,616,3
Moussaka- med norsk potetvri4.7115,456,475,997,843,2
Lasagne 24.8104,056,356,664,773,5
Tacobaguette4.2262,257,6712,7534,426,26
Spagetti med kjøttsaus4.5148,774,657,9317,914,08
Lasagne 14.3102,832,9710,268,365,74
Sprøstekt kylling med ost4.9201,0711,0321,144,0911,29
Nachos 24.5171,98,728,2613,796,73
Den gode franske løksuppe4.955,52,581,536,171,47







Sammenlign med andre lignende ingredienser! Tilfeldig valgt i samme kategori.

Klikk her for full sammenligning av Ostegården jørnsberg lagret ca 5 kg med andre ingredienser i samme kategori:

Den enkle tabellen under viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett (gram), protein (gram) og karbohydrater pr 100 gram av ingrediensen. I noen tilfeller pr porsjon. Klikk på varen for å se mer.
Bruk denne til å sjekke og sammenligne innholdet i lignende ingredienser.

Ønsker du en større og utvidet sammenligning av ingredienssgrupper, bruk linken over hvor du og kan filtrere, sortere og søke bedre.
MatvarenavnKJKCALFettProteinKarbo
Grana Padano DOP 10 mnd1612385,2628,4330
Tine Vossarøykt Kvitost1458348,4627270
Castelli Parmigiano Reggiano stick173041629,736,20,9
Parmigiano Reggiano 30+ DOP1633390,2828330
Synnøve Gräddost-type1533366,3830240,1
Grana Padano DOP 20 mnd1612385,2628,4330
Geitost hvit 2 mnd1609384,5532,921,40,86
Grana Biraghi173041629,736,20,9
Cheddar skivet1605383,5932251
Lancashire ostebombe1545369,253123,30,1
Asiago1613385,532,4230,5
Gran Maestre Manchego1882449,7938271
Pilgrims Choice Red Leicester1653395,0633,723,80,1
Pecorino1661,0839733220
Tine Cheddar163739432,325,70,3

Kommenter med hjelp av Facebook





Ansvarlig utgiver: © 2002- Databasesør AS Adresse: Matoppskrift.no,
Major Laudalsvei 6, 4630 Kristiansand Orgnr.: 911 668 602 mva.