Petit delice cremiers truffe


Bilde av Petit delice cremiers truffe.

Kalorier og Næringsinnhold i Petit delice cremiers truffe

100 gr/ml inneholder.
DataMengdeEnhet
KJ 1454 kilojoule
Kcal 347.5 kalorier
Protein 8 gram
Karbo 3 gram
Sukker 0.1 gram
Kostfiber 0 gram
Fett 32 gram
Mettet fett 21 gram


Fakta om Petit delice cremiers truffe.

Petit Delice des Cremieres er laget på pasteurisert kumelk i Burgund området i Frankrike, og er en typisk ost for vingårdene i denne regionen.

Smak
Petit Delice des Cremieres er en mild ost med forholdsvis høyt fettinnhold, og smak av trøffel. Ostemassen er kremet og eggeskallhvit med en tynn skorpe på. Når den er moden blir den nærmest flytende og dens karakteristiske friskhet og syrlighet kommer frem.


Bruksområde for Petit delice cremiers truffe.

Denne osten passer utmerket til osteanretninger, desserter og til snitter sammen med lyst brød, alternativt en usaltet kjeks.
Innlagt dato
Oppdatert dato
07.11.2016
Hovedgruppe
Melk og melkeprodukter
Undergruppe
Hvitmuggost
Kilde til Næringsdata
Produsent
Oluf Lorentzen
Fotograf
Oluf Lorentsen
Karakter (Snitt)
3 poeng satt av 1 brukere.
Besøk
298
Sett din karakter på ingrediensen!
1 2 3 4 5 6












Sammenlign med andre lignende ingredienser! Tilfeldig valgt i samme kategori.

Klikk her for full sammenligning av Petit delice cremiers truffe med andre ingredienser i samme kategori:

Den enkle tabellen under viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett (gram), protein (gram) og karbohydrater pr 100 gram av ingrediensen. I noen tilfeller pr porsjon. Klikk på varen for å se mer.
Bruk denne til å sjekke og sammenligne innholdet i lignende ingredienser.

Ønsker du en større og utvidet sammenligning av ingredienssgrupper, bruk linken over hvor du og kan filtrere, sortere og søke bedre.
MatvarenavnKJKCALFettProteinKarbo
Frityr camembert gourmet1221291,81171222
Arla castello Jersey mild1830437,3743130,1
Eiker Camembert1245297,552615,62
Chaource AOP1120267,6822171
Belle des Champs1290308,3125200
Geramont1478353,2432171,6
Camembert Le Rustique1161277,4722210
Kolibrie Brie149036032180
Le Grand Rustique Camembert light832,6319911220,1
Brillat savarin 500 g1406336,0335180,6
Brie, hvitmuggost149036032180
Chambrie1633390,2837150,5
Brie de Meaux Dongé AOP1150274,852018,40
Brie de Meaux Dongé matured AOP1150274,852018,90
Skånaliseter Camembert1490356,1155200

Kommenter med hjelp av Facebook







Ansvarlig utgiver: © 2002- Databasesør AS Adresse: Matoppskrift.no,
Major Laudalsvei 6, 4630 Kristiansand Orgnr.: 911 668 602 mva.