Petit delice cremiers truffe



Bilde av Petit delice cremiers truffe.

Kalorier og Næringsinnhold i Petit delice cremiers truffe

100 gr/ml inneholder.
DataMengdeEnhet
KJ 1454 kilojoule
Kcal 347.5 kalorier
Protein 8 gram
Karbo 3 gram
Sukker 0.1 gram
Kostfiber 0 gram
Fett 32 gram
Mettet fett 21 gram


Fakta om Petit delice cremiers truffe.

Petit Delice des Cremieres er laget på pasteurisert kumelk i Burgund området i Frankrike, og er en typisk ost for vingårdene i denne regionen.

Smak
Petit Delice des Cremieres er en mild ost med forholdsvis høyt fettinnhold, og smak av trøffel. Ostemassen er kremet og eggeskallhvit med en tynn skorpe på. Når den er moden blir den nærmest flytende og dens karakteristiske friskhet og syrlighet kommer frem.


Bruksområde for Petit delice cremiers truffe.

Denne osten passer utmerket til osteanretninger, desserter og til snitter sammen med lyst brød, alternativt en usaltet kjeks.
Innlagt dato
Oppdatert dato
07.11.2016
Hovedgruppe
Melk og melkeprodukter
Undergruppe
Hvitmuggost
Kilde til Næringsdata
Produsent
Oluf Lorentzen
Fotograf
Oluf Lorentsen
Karakter (Snitt)
3 poeng satt av 1 brukere.
Besøk
257
Sett din karakter på ingrediensen!
1 2 3 4 5 6















Sammenlign med andre lignende ingredienser! Tilfeldig valgt i samme kategori.

Klikk her for full sammenligning av Petit delice cremiers truffe med andre ingredienser i samme kategori:

Den enkle tabellen under viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett (gram), protein (gram) og karbohydrater pr 100 gram av ingrediensen. I noen tilfeller pr porsjon. Klikk på varen for å se mer.
Bruk denne til å sjekke og sammenligne innholdet i lignende ingredienser.

Ønsker du en større og utvidet sammenligning av ingredienssgrupper, bruk linken over hvor du og kan filtrere, sortere og søke bedre.
MatvarenavnKJKCALFettProteinKarbo
Ostegården Camembert1177281,32121,20,2
Le Grand Rustique Camembert light832,6319911220,1
St. Felicien1069255,4922150,5
Camembert au Champagne1126269,1121200,5
Ostegården brie firkantet1444345,1131170,5
Tine Smaksrik Chevre Oske og Kvitmugg1597381,6833220
Rocchetta1198286,3225121,7
Camembert Le Rustique1161277,4722210
Duo de brie m/tranebær1464349,8930,614,84,8
Brie, hvitmuggost149036032180
Arla castello Creamy White red chili1701406,5339140,7
Camembert Lanquetot1169279,392020,40,5
Robiola di langa1193285,123212,91,7
Arla castello Jersey mild1830437,3743130,1
Brie Ermitage 60%1556371,8833181

Kommenter med hjelp av Facebook





Ansvarlig utgiver: © 2002- Databasesør AS Adresse: Matoppskrift.no,
Major Laudalsvei 6, 4630 Kristiansand Orgnr.: 911 668 602 mva.