Gilde Grillpølse



Bilde av Gilde Grillpølse.

Kalorier og Næringsinnhold i Gilde Grillpølse

100 gr/ml inneholder.
DataMengdeEnhet
KJ 930 kilojoule
Kcal 222.3 kalorier
Protein 10 gram
Karbo 5.5 gram
Sukker 0.4 gram
Kostfiber gram
Fett 18 gram
Mettet fett 7.2 gram


Fakta om Gilde Grillpølse.

Laget av mye storfe- og svinekjøtt. Krydret med løk, pepper, muskat og ingefær. Maks 18% fett. Nordmenns ubestridte favoritt. Finnes i flere forskjellige pakninger

Bruksområde for Gilde Grillpølse.

Stek eller grill pølsene på middels varme, eller kok opp vann og la pølsene trekke i ca. 10 minutter.
Innlagt dato
Oppdatert dato
19.03.2019
Hovedgruppe
Kjøtt og vilt
Undergruppe
Grillpølser
Kilde til Næringsdata
Produsent
Gilde
Fotograf
Gildes Mediebank
Råvareinnhold
53gr pr 100 gr
Detaljgruppe
Grillpølser
Karakter (Snitt)
4,57 poeng satt av 14 brukere.
Besøk
11297
Sett din karakter på ingrediensen!
1 2 3 4 5 6












Noen anbefalte oppskrifter som bruker Grillpølse som ingrediens

Viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett, protein og karbohydrater pr 100 gram av oppskriften, samt pris. Klikk på oppskriften for å se mer.


OppskriftPoengKCALFettProteinKarboPris
Innbakte pølser 15227,9812,289,319,412,46
Corn dogs (maispølser)4.6278,7717,538,7321,022,94
Pølsehorn3.8251,1914,6110,3219,113,48
Pølseomelett4.9173,5113,1311,432,393,69
Langpannekake4142,125,767,0515,232,04
Fylte grillpølser5229,7418,949,664,95,17
Pølse- og pastaform4.7202,729,29,1620,343,33
Filipinsk Menudo4.7146,425,3811,7512,544,51
Grove pølsehorn3.3257,9717,3910,6213,922,84
Ostegrill med bacon og maiskrem3.3209,4713,095,1717,035,56
Pølsespidd3.3225,110,3210,0922,122,22
Gratinerte pølser i brød4.5215,5413,49,9613,244,99
Embutido4.5165,318,0512,5110,146,82
Svinefilet med urtefølge4138,758,498,226,8910,25
Kalkunpølser med potetmos2.7153,169,627,518,684,16







Sammenlign med andre lignende ingredienser! Tilfeldig valgt i samme kategori.

Klikk her for full sammenligning av Gilde Grillpølse med andre ingredienser i samme kategori:

Den enkle tabellen under viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett (gram), protein (gram) og karbohydrater pr 100 gram av ingrediensen. I noen tilfeller pr porsjon. Klikk på varen for å se mer.
Bruk denne til å sjekke og sammenligne innholdet i lignende ingredienser.

Ønsker du en større og utvidet sammenligning av ingredienssgrupper, bruk linken over hvor du og kan filtrere, sortere og søke bedre.
MatvarenavnKJKCALFettProteinKarbo
Gilde kryddergrill938224,1818106
Finsbråten bacon knacker1080258,1220154,5
Gilde kjøttrik grillpølse938224,1818115
Nordfjord krydderpølse av svin og lam897214,3816134
Gilde Løkpølse1011241,6218128,3
Gilde supergrill med jarlsberg1021244,0120115,5
Finsbråten Hvitløksknäcker1026245,2119136
Gilde ostegrill975233,0219115
Gilde Groovy Spicy Cheese1105264,0922,513,52,5
Leiv Vidar ostewurst898214,6216,5106,5
Gilde Stekepølse Krainer1130270,0723133,4
Coop italienske pølser960229,4419114
Nordfjord baconpølse med ost1136271,522117
Nordfjord grill krydderpølse1153275,5625115
Finsbråten Ost knäcker1080258,1220154,5

Kommenter med hjelp av Facebook







Ansvarlig utgiver: © 2002- Databasesør AS Adresse: Matoppskrift.no,
Major Laudalsvei 6, 4630 Kristiansand Orgnr.: 911 668 602 mva.