Margarin, myk

Bilde av Margarin, myk.

Kalorier og viktig næringsinnhold i Margarin, myk

100 gr/ml inneholder.
DataMengdeEnhet
KJ 2598 kilojoule
Kcal 632 kalorier
Protein 0.2 gram
Karbo 0.3 gram
Sukker 0.3 gram
Kostfiber 0 gram
Fett 70 gram
Mettet fett 14.8 gram



Annonse




Fakta om Margarin, myk.

Er ett alternativ til smør. Lages som regel av vegetabilsk fett men kan og inneholde animalsk fett. Brukes mye i matlaging. Produktutviklet i Frankrike i på 1800©tallet som et alternativ til smør som den gang var sjeldent og dyrt. Margarin har akkurat som smør høyt innhold av fett og kalorier, men er i motsetning til smør kolesterolfritt hvis den er produsert utelukkende av vegetabilske oljer. Myke margarinsorter som ikke er så hydrert, blir sett på som mer helsevennlige.


Har du prøvd produktet? Sett en karakter da!

1 2 3 4 5 6







Innlagt dato
Oppdatert dato
10.03.2020
Hovedgruppe
Margarin smør og matolje
Undergruppe
Margarinprodukt
Kilde til Næringsdata
Knut Pettersen
Detaljgruppe
Margarin
Karakter (Snitt)
2,5 poeng satt av 4 brukere.
Besøk
14146





Noen anbefalte oppskrifter som bruker Margarin som ingrediens

Viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett, protein og karbohydrater pr 100 gram av oppskriften, samt pris. Klikk på oppskriften for å se mer.


OppskriftPoengKCALFettProteinKarboPris
Real American Brownies5.1395,6118,156,250,93,67
Pinnebrød 25.1226,462,266,9343,570,88
Quiche Lorraine (Fransk ost og skinke pai )5.1142,58,547,618,263,9
Innbakte pølser 15213,5610,868,7719,412,46
Fiskeboller i hvit saus464,041,13,739,373,21
Empanadas (Chile)5253,1512,378,4726,153,75
Raske rundstykker4.3252,94,668,0643,591,56
Belgiske vafler4.1239,739,756,37311,94
Havreflarn4.4415,2520,455,3750,842,74
Kakemenn4.7324,276,296,4259,641,67
Vannbakkels4.7201,1913,696,2112,982,25
Spaghetti Bolognese4.5154,33,427,0421,455,12
Tacosuppe 14.941,421,922,493,172,01
Sjokoladeruter fra Freia5.4418,5721,454,8750,394,31
Blåbærpai4.1252,8115,735,9520,956,48


Annonse









Sammenlign med andre lignende ingredienser! Tilfeldig valgt i samme kategori.

Klikk her for full sammenligning av Margarin, myk med andre ingredienser i samme kategori:

Den enkle tabellen under viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett (gram), protein (gram) og karbohydrater pr 100 gram av ingrediensen. I noen tilfeller pr porsjon. Klikk på varen for å se mer.
Bruk denne til å sjekke og sammenligne innholdet i lignende ingredienser.

Ønsker du en større og utvidet sammenligning av ingredienssgrupper, bruk linken over hvor du og kan filtrere, sortere og søke bedre.
MatvarenavnKJKCALFettProteinKarbo
Margarin, Soft Flora, folie2977724800,50,5
Vita hjertego margarin 370 gr2220530,58600,50,5
Raps- og solsikkeolje, Melange370090010000
First Price stekemargarin2607623,07700,50,5
Melkefri_margarin2960707,448000
Becel lettmargarin med omega 3 4001430341,773801,1
Margarin, Soft Flora lett1497364400,50,5
Margarin, hard2968722800,20,3
Margarin, Melange2968722800,20,3
Mills olivero steke og bake2775663,22750,50,5
Bakefett3697883,5810000
Margarin, stekemargarin3162769850,50,5
Eldorado stekemargarin2977711,5800,50,5
Mills soft flora original 600 gr2598632700,20,3
Eldorado smørelett1480353,724000

Kommenter med hjelp av Facebook






Ansvarlig utgiver: © 2002- Databasesør AS Adresse: Matoppskrift.no,
Major Laudalsvei 6, 4630 Kristiansand Orgnr.: 911 668 602 mva.