Nora skivede rødbeter

Bilde av Nora skivede rødbeter.

Kalorier og viktig næringsinnhold i Nora skivede rødbeter

100 gr/ml inneholder.
DataMengdeEnhet
KJ 283 kilojoule
Kcal 67.6 kalorier
Protein 0.5 gram
Karbo 15 gram
Sukker 15 gram
Kostfiber gram
Fett 0.5 gram
Mettet fett 0 gram



Annonse




Fakta om Nora skivede rødbeter.

Klassikeren vi alle kjenner! Rødbetene er søte og friske på smak, og passer like godt i salaten som på skiven.


Har du prøvd produktet? Sett en karakter da!

1 2 3 4 5 6







Innlagt dato
Oppdatert dato
07.03.2019
Hovedgruppe
Grønnsaker og grønnsaksprodukter
Undergruppe
Grønnsaksprodukter
Kilde til Næringsdata
Produsent
StabburetStabburet
Råvareinnhold
59gr pr 100 gr
Karakter (Snitt)
4,5 poeng satt av 8 brukere.
Besøk
7826





Noen anbefalte oppskrifter som bruker rødbeter som ingrediens

Viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett, protein og karbohydrater pr 100 gram av oppskriften, samt pris. Klikk på oppskriften for å se mer.


OppskriftPoengKCALFettProteinKarboPris
Syltede rødbeter484,140,140,9819,082,62
Ristet breiflabb med rødbet- og appelsinsaus5.4101,775,797,015,1412,58
Helstekt Kalkunfilet med rødløksmarmelade4.294,114,194,687,296,23
Biff Tartar4.696,063,389,616,2410,56
Borsjtsj4.253,463,563,281,772,98
Biff a l´amour2.7121,36,810,344,445,25
Rødbetkaker496,381,483,1416,292,86
Potet- og ansjossalat485,762,43,2212,076,92
Smørbrød med kjøttdeig5143,662,7613,8415,46,99
Rødbeter med guacamole5186,7114,234,728,696,82
Rødbete salat med epler5113,926,961,2110,83,64
Purè av rødbeter5227,5521,431,476,384,06
Spekesild og poteter4.7173,1213,211,262,135,77
Borsjtsj (Russisk rødbetesuppe)3.560,44,380,813,931,98
Rødbetsuppe (borstsj)4.751,533,670,693,461,7


Annonse









Sammenlign med andre lignende ingredienser! Tilfeldig valgt i samme kategori.

Klikk her for full sammenligning av Nora skivede rødbeter med andre ingredienser i samme kategori:

Den enkle tabellen under viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett (gram), protein (gram) og karbohydrater pr 100 gram av ingrediensen. I noen tilfeller pr porsjon. Klikk på varen for å se mer.
Bruk denne til å sjekke og sammenligne innholdet i lignende ingredienser.

Ønsker du en større og utvidet sammenligning av ingredienssgrupper, bruk linken over hvor du og kan filtrere, sortere og søke bedre.
MatvarenavnKJKCALFettProteinKarbo
First Price rødkål 450 gr19646,840,20,79,5
Salud Løkringer panerte890212,71103,828
Tomater, soltørkede, tørr1179280314,143
Blue Dragon Minced Hot Chili23054,973,12,54,3
Bama amerikansk mix8520,310,31,52,9
Grønn og frisk bakte rotgrønnsaker23355,682,317,7
Toro erterstuing512122,360,9721
Bama meksikansk598142,9211,235,8
Grønn og frisk fersk ertepure34381,9744,56,9
Toro Cronions sprøstekt løk med baconsmak244059041747
Fjordland kålrotstappe familiepk37589,625,91,18,2
Rema 1000 kålrotstappe 800gr23355,682,317,7
Eldorado økologisk tomat passata12329,390,21,54,6
Løk, tørket1460348,940,468,9583,28
Hvitløkspasta4861140,67,918,6

Kommenter med hjelp av Facebook






Ansvarlig utgiver: © 2002- Databasesør AS Adresse: Matoppskrift.no,
Major Laudalsvei 6, 4630 Kristiansand Orgnr.: 911 668 602 mva.