Nora skivede rødbeter

Bilde av Nora skivede rødbeter.

Kalorier og viktig næringsinnhold i Nora skivede rødbeter

100 gr/ml inneholder.
DataMengdeEnhet
KJ 283 kilojoule
Kcal 67.6 kalorier
Protein 0.5 gram
Karbo 15 gram
Sukker 15 gram
Kostfiber gram
Fett 0.5 gram
Mettet fett 0 gram



Annonse




Fakta om Nora skivede rødbeter.

Klassikeren vi alle kjenner! Rødbetene er søte og friske på smak, og passer like godt i salaten som på skiven.


Har du prøvd produktet? Sett en karakter da!

1 2 3 4 5 6







Innlagt dato
Oppdatert dato
06.02.2021
Hovedgruppe
Grønnsaker og grønnsaksprodukter
Undergruppe
Grønnsaksprodukter
Kilde til Næringsdata
Produsent
StabburetStabburet
Råvareinnhold
59gr pr 100 gr
Karakter (Snitt)
4,82 poeng satt av 11 brukere.
Besøk
10050





Noen anbefalte oppskrifter som bruker rødbeter som ingrediens

Viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett, protein og karbohydrater pr 100 gram av oppskriften, samt pris. Klikk på oppskriften for å se mer.


OppskriftPoengKCALFettProteinKarboPris
Syltede rødbeter484,140,140,9819,082,62
Ristet breiflabb med rødbet- og appelsinsaus5.5101,775,797,015,1412,58
Helstekt Kalkunfilet med rødløksmarmelade4.295,354,314,687,336,23
Biff Tartar4.696,063,389,616,2410,56
Borsjtsj4.253,463,563,281,772,98
Biff a l´amour2.7121,36,810,344,445,25
Spekesild og poteter4.2173,1213,211,262,135,77
Rødbetkaker496,381,483,1416,292,86
Potet- og ansjossalat485,762,43,2212,076,92
Smørbrød med kjøttdeig5143,662,7613,8415,46,99
Rødbeter med guacamole5186,7114,234,728,696,82
Purè av rødbeter5227,5521,431,476,384,06
Rødbete salat med epler5112,816,831,2210,83,64
Borsjtsj (Russisk rødbetesuppe)3.560,44,380,813,931,98
Rødbetsuppe (borstsj)4.751,533,670,693,461,7


Annonse









Sammenlign med andre lignende ingredienser! Tilfeldig valgt i samme kategori.

Klikk her for full sammenligning av Nora skivede rødbeter med andre ingredienser i samme kategori:

Den enkle tabellen under viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett (gram), protein (gram) og karbohydrater pr 100 gram av ingrediensen. I noen tilfeller pr porsjon. Klikk på varen for å se mer.
Bruk denne til å sjekke og sammenligne innholdet i lignende ingredienser.

Ønsker du en større og utvidet sammenligning av ingredienssgrupper, bruk linken over hvor du og kan filtrere, sortere og søke bedre.
MatvarenavnKJKCALFettProteinKarbo
Grimstad rødkål 450gr23756,640,30,911,4
Blue Dragon Minced garlic480114,7234,616,3
Grimstad grovkuttet surkål 450gr17842,540,30,69,4
Eldorado jalapeno10324,610,50,53,4
PS Sprøstekt løk2595620,2523,832
Toro krydderiet sprø løk2410575,9944640
Løk, stekt554132,410,80,957,86
Grønn og frisk fersk kålrotstappe23355,682,317,7
Nora Hjemmelaget surkål18443,970,518,9
Nora surkål21150,420,7110
Grønn og frisk bakte rotgrønnsaker23355,682,317,7
Passata74170,202,5
Bama søtpotetpure25360,4601,413,4
Meny syltet rødløk10224,3700,94,3
Mills plantego avokado og kikerter grønnsakspålegg750179,251447

Kommenter med hjelp av Facebook



Ansvarlig utgiver: © 2002- Databasesør AS Adresse: Matoppskrift.no,
Major Laudalsvei 6, 4630 Kristiansand Orgnr.: 911 668 602 mva.