Urtekram dadler soltørkede



Bilde av Urtekram dadler soltørkede.

Kalorier og Næringsinnhold i Urtekram dadler soltørkede

100 gr/ml inneholder.
DataMengdeEnhet
KJ 1380 kilojoule
Kcal 329.8 kalorier
Protein 2 gram
Karbo 75 gram
Sukker 64 gram
Kostfiber 6.4 gram
Fett 0.5 gram
Mettet fett 0.2 gram


Fakta om Urtekram dadler soltørkede.

Enkelte harde partikler kan forekomme. Nytes som snacks eller lag lekkert dryss til urmelksproduktene, med hakkede dadler og nøtter, evt. blandet med fullkornsflak, kakaopulver og litt appelsinsaft. Kan også brukes som en erstatning for godteposen. Kok dem til en søt fruktgrøt. Skjær dem i små biter og dryss dem på mysli, flak, grøt eller surmelksprodukter. Putt dem i hjemmebakte boller som søte overraskelser å tygge på. Urtekrams soltørkede dadler er også uunnværlige i konfekten til jul.

Innlagt dato
Oppdatert dato
10.06.2019
Hovedgruppe
Frukt og fruktprodukter
Undergruppe
Frukt og bær tørket
Kilde til Næringsdata
Produsent
Urtekram
Fotograf
Urtekram
Karakter (Snitt)
3 poeng satt av 1 brukere.
Besøk
21
Spesielle egenskaper
Økologisk
Sett din karakter på ingrediensen!
1 2 3 4 5 6












Sammenlign med andre lignende ingredienser! Tilfeldig valgt i samme kategori.

Klikk her for full sammenligning av Urtekram dadler soltørkede med andre ingredienser i samme kategori:

Den enkle tabellen under viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett (gram), protein (gram) og karbohydrater pr 100 gram av ingrediensen. I noen tilfeller pr porsjon. Klikk på varen for å se mer.
Bruk denne til å sjekke og sammenligne innholdet i lignende ingredienser.

Ønsker du en større og utvidet sammenligning av ingredienssgrupper, bruk linken over hvor du og kan filtrere, sortere og søke bedre.
MatvarenavnKJKCALFettProteinKarbo
Den Lille Nøttefabrikken Coco Loco1447345,8313274
Eple, tørket11522720,5260,1
Grønn og frisk ananas tørket1285307,110,22,569
Tørket frukt1009241,150,513,3955,34
Rosiner11742771362,6
Urtekram svisker californiske1020243,780,42,553
Urtekram epleterninger1520363,280,21,580
Banan tørket1567374,511,83,980,8
Urtekram fiken soltørkede1100262,90,93,355
Urtekram søte aprikoser1160277,241,72,957
DrOetker Ingefær1519363,040087
Urtekram granateplekjerner frysetørkede1548369,977,78,654,1
Sun-maid rosiner økologiske 250 gr1322315,950,7376,9
Grønn og frisk mango tørket1380329,821,42,373
Aprikos, tørket7681810,52,239,4

Kommenter med hjelp av Facebook







Ansvarlig utgiver: © 2002- Databasesør AS Adresse: Matoppskrift.no,
Major Laudalsvei 6, 4630 Kristiansand Orgnr.: 911 668 602 mva.