Urtekram pasta fettuccine

Bilde av Urtekram pasta fettuccine.

Kalorier og viktig næringsinnhold i Urtekram pasta fettuccine

100 gr/ml inneholder.
DataMengdeEnhet
KJ 1457 kilojoule
Kcal 348.2 kalorier
Protein 11.5 gram
Karbo 67 gram
Sukker 2.3 gram
Kostfiber 6 gram
Fett 2 gram
Mettet fett 0.3 gram



Annonse




Fakta om Urtekram pasta fettuccine.

URTEKRAM italiensk Fettuccine er framstilt av 100 % durumhvete og lokalt kildevann fra Dolomittene, av Pastificio Felicetti srl. som ble grunnlagt i 1908 i Predazzo. Byen ligger i hjertet av Valle di Fiemme, ved fjellkjeden Dolomittene. Felicetti-familien har framstilt tradisjonell italiensk pasta i fire generasjoner. Pastaen er støpt i bronseformer for å oppnå en ru overflate, slik at sausen skal festne seg, og deretter omhyggelig tørket i respekt for fasongen. Felicetti pasta er unik smak og perfekt struktur.


Har du prøvd produktet? Sett en karakter da!

1 2 3 4 5 6







Innlagt dato
Oppdatert dato
10.06.2019
Hovedgruppe
Kornvarer og kornprodukter
Undergruppe
Pasta
Kilde til Næringsdata
Produsent
UrtekramUrtekram
Karakter (Snitt)
3 poeng satt av 1 brukere.
Besøk
154
Spesielle egenskaper
Økologisk





Noen anbefalte oppskrifter som bruker fettuccine som ingrediens

Viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett, protein og karbohydrater pr 100 gram av oppskriften, samt pris. Klikk på oppskriften for å se mer.


OppskriftPoengKCALFettProteinKarboPris
Reinsdyrpasta3140,565,8610,311,097,8
Fettuccini med kylling og sjampinjong3202,538,6813,6216,818,71
Pasta med reker eller skinke3271,214,710,6423,3612,71


Annonse









Sammenlign med andre lignende ingredienser! Tilfeldig valgt i samme kategori.

Klikk her for full sammenligning av Urtekram pasta fettuccine med andre ingredienser i samme kategori:

Den enkle tabellen under viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett (gram), protein (gram) og karbohydrater pr 100 gram av ingrediensen. I noen tilfeller pr porsjon. Klikk på varen for å se mer.
Bruk denne til å sjekke og sammenligne innholdet i lignende ingredienser.

Ønsker du en større og utvidet sammenligning av ingredienssgrupper, bruk linken over hvor du og kan filtrere, sortere og søke bedre.
MatvarenavnKJKCALFettProteinKarbo
Sopps makaroni snarkokt 1 kg1500358,521370
Barilla fusilli fullkorn 1 kg1482354,192,51365,7
Nudler, glass, tørr14643440,10,285,6
Bokhvetenudler, soba tørre1406336,030,7114,3874,62
Blue Dragon eggnudler1464349,8921270
Barilla Pennette Rigate Integrali Fullkorn1482354,192,51365
Blue Dragon Ekspressnudler1888451,23171065
Pasta, glutenfri, av ris og grønnsaker, tørr, Orgran tricolore143933916,275,2
Barilla Fusilli Glutenfri1524364,231,86,578,7
Toro Fersk GrønnsaksSpagetti med persillerot1154275,81,91151
Orgran Ris & Maislasagne1380329,820,6877,9
Pasta garganelli kokt891212,9428,637,3
Eldorado farfalle tricolore1546369,491,511,575
Eldorado fusilli1555371,641,512,575,7
Santa Maria Egg Nudler1488355,6321171

Kommenter med hjelp av Facebook






Ansvarlig utgiver: © 2002- Databasesør AS Adresse: Matoppskrift.no,
Major Laudalsvei 6, 4630 Kristiansand Orgnr.: 911 668 602 mva.