Bestselger med ny smak


Oppdatertdato: 2006-11-03 Tema: Likør Forfatter: Utgiver: Matoppskrift.no Først Utgitt:


- Vi føler at tiden er inne for å lansere en helt ny smak av Baileys, forteller Kristian Hvilen hos produsenten Diageo Norge. I november lanseres Baileys Mint Chocolate i Norge.

- Baileys er nå i større grad blitt en del av våre konsumenters moderne og uformelle livsstil og drikkes til langt flere anledninger og mye oftere enn noen gang tidligere.

På verdensbasis drikkes det 2260 glass Baileys hvert minutt. I tilvirkingen brukes det 190 millioner liter melk fra 40 000 kuer på 1750 forskjellige gårder i Irland. I november kommer suksesslikøren i en ny mintsjokoladesmak.

Hvilen sier at Diageo ønsker å gi trofaste og nye konsumenter noe ekstra samtidig som den originale Baileyssmaken er ivaretatt. Han forteller at Baileys Mint Chocolate er Baileys Original smaksatt med mintsjokolade.

- Baileys Mint Chocolate har en rik smak med myke hint av sjokolade og mint. Den har selvfølgelig den samme delikate følelsen som originalen, forteller han.

Siden Baileys kom på markedet for snart 30 år siden, har den etablert seg som verdens mestselgende likør. Baileys ble introdusert i 1974 og det året ble det produsert 72 000 flasker.

I dag produseres det dobbelte tallet hver dag, og Baileys står i dag alene for mer enn 50 prosent av all brennevin eksportert fra Irland. Også i Norge har suksessen vært uten sidestykke.

Baileys Mint Chocolate lanseres i november. Den vil koste 199,90 kroner og får varenummeret 4546301 på Vinmonopolet.

Om Baileys

Baileys består av en unik sammensetning av bl.a. fersk irsk fløte, irsk whisky, kakao og vanilje. Whiskyen som blir brukt i Baileys er en trippel destillert pot-still whisky. Baileys inneholder ingen tilsetningsstoffer og garanterer den samme høye kvaliteten i 24 måneder fra produksjonsdato. Baileys bør oppbevares i jevn romtemperatur.

Fun Facts

  • 182 millioner liter melk blir årlig brukt til å produsere Baileys.
  • Baileys går fra ku til flaske på bare 36 timer, noe som garanterer 24 måneder holdbarhet.
  • Nummer 1 Baileys er verdens mest selgende kremlikør.
  • 100 % naturlig – ingen tilsetningsstoffer.
  • Baileys blir solgt i 130 land.
  • 4,3 % av Irlands melkeproduksjon går til Baileys.
  • 5 millioner kasser Baileys blir solgt årlig.
  • 2200 glass Baileys blir konsumert hvert minutt.
  • Bare 117 kalorier per servering.
  • Mer enn 3000 irske bønder produserer fersk melk for Baileys daglig.
  • 40 millioner konsumenter drikker Baileys hvert år.

Annonse












Legg inn kommentar eller trykk liker på denne artikkelen.


Intern:955



Ansvarlig utgiver: © 2002- Databasesør AS Adresse: Matoppskrift.no,
Major Laudalsvei 6, 4630 Kristiansand Orgnr.: 911 668 602 mva.