
Twinings Best Breakfast går av stabelen for 8. år på rad. Konkurransen arrangeres av Haugen-Gruppen, og kårer landets beste hotellfrokost. Nytt av året er at konkurransen utnevner de 19 fylkesvinnerne, før de aller beste kåres senere iår. Nå er de 19 kåret, og finalistene er klare!
Haugen-Gruppen Storkjøkkens har gjennom de fem første månedene av 2012 besøkt over 400 hotell og vurdert frokosten etter gitte kriterier. I år er det besluttet at det også skal kåres en vinner i hvert av den 19 fylkene.
- Det har vært mange vanskelige avgjørelser å ta, flere og flere ser viktigheten av å legge ressurser i en god frokost, sier Simen Kjær Haugberg, markedssjef i Haugen-Gruppen Storkjøkken. Det endelige resultatet munner ut i at følgende hotell er kåret til beste hotellfrokost i hvert fylke:
- Finnmark - Rica Hotel Alta
- Troms - Rica Ishavshotel, Tromsø
- Nordland - Thon Hotel Lofoten, Svolvær
- Nord-Trøndelag - Rica Hell Hotel, Stjørdal
- Sør-Trøndelag - Rica Nidelven Hotel, Trondheim
- Møre og Romsdal - Rica Hotel Kristiansund
- Sogn og Fjordane - Hotel Alexandra, Loen
- Hordaland - Rica Hotel Bergen
- Rogaland - Rica Airport Hotel Stavanger
- Vest Agder - Rica Hotel Norge, Kristiansand
- Aust Agder - Clarion Hotel Tyholmen, Arendal
- Telemark - Quality Spa & Resort Kragerø
- Vestfold - Engø Gård, Tjøme
- Østfold - Hotel Refsnes Gods, Moss
- Buskerud - Rica Park Hotel Drammen
- Hedmark - Rica Hotel Hamar
- Oppland - Nythun Høyfjellstuem Fagernes
- Akershus - Thon Hotel Oslofjord, Sandvika
- Oslo - Clarion Collection Hotel Folketeateret
Haugen-Gruppen Storkjøkken gratulerer de 19 vinnerne med fantastisk innsats, og håper samtidig at utnevnelsen inspirere til videre arbeid for å gi gode frokostopplevelser til gjestene!
I tillegg til de 19 fylkesvinnerne, har ytterligere 9 hoteller blitt nominert til konkurransens semifinale på grunn av særlig høy standard. Alle disse 28 hotellene er nå vurdert på nytt, og av disse har tilsammen 13 hotell blitt overlevert videre til finalejuryen. Denne juryens sammensetning er hemmelig, men består i sin helhet av meget kompetente personer, som ikke jobber hos Haugen-Gruppen.
Følgende hoteller er nominert til finalen i Twinings Best Breakfast 2012:
- Rica Ishavshotel, Tromsø
- Thon Hotel Lofoten, Svolvær
- Rica Hell Hotel, Stjørdal
- Rica Nidelven Hotel, Trondheim
- Rica Hotel Bergen
- Rica Airport Hotel, Stavanger
- Rica Hotel Norge, Kristiansand
- Hotel Refsnes Gods, Moss
- Nythun Høyfjellsstue, Fagernes
- Engø Gård, Tjøme
- Clarion Collection Hotel Folketeateret
- Erzscheidergaarden, Røros
- Hotel Bristol, Oslo
- Rica Holmenkollen Park
Finalejuryen vil legge inn sine besøk i perioden fra 15. juni til 15. september. Den endelige rekkefølgen vil være klar i oktober
Haugen-Gruppen ønsker alle finalistene lykke til i finalen av Twinings Best Breakfast 2012!
Legg inn kommentar eller trykk liker på denne artikkelen.
Intern:2477