Lokal ganefryd
Hvitvinen Urciuolo greco di tufo 2006 er et godt eksempel på at lokale spesialiteter ofte er det beste man kan få.
Greco di tufo er en drue, men også et DOCG (område med strengt kvalitetskrav) i italienske Campania. Området som strekker seg rundt Amalfikysten sørvest i Italia, sies å være landets eldste vindyrkingsregion.
Historien forteller at greco di tufo kom fra området, som nå er kjent som greskmakedonia, for 2500 år siden. Vinene ble høyt verdsatt i århundrer, men Vesuvs utbrudd i år 79 e.Kr. forårsaket store endringer i vinproduksjonen, og Romerne begynte å lage mer vin andre steder.
For om lag 100 år siden forsvant druen nesten helt. Heldigvis har det siden den gang vært en gjenoppblomstring av gamle italienske druesorter.
Viner laget på greco di tufo har ofte en lys strågul farge og med aroma av fersken, melon, stein og mandler. Vinene har god syre uten å være for skarpe.
Urciuolo greco di tufo 2006 er fremstilt på 100 prosent greco di tufo. Druene er håndplukket og presset forsiktig, deretter overført til fermenteringstanker for temperaturkontrollert gjæring.
Vinen lanseres i Vinmonopolets grunnsortiment lørdag 31. august 2007. Den er en svært god vin til prisen, og den matches best med sjømat.
Smak og behag
Navn: Urciuolo greco di tufo 2006
Pris: 139,90 (75 cl)
Varenummer: 1053101 (grunnsortiment)
Produsent: Az.Agr.F.L.L.I Urciulo Greco di Tufo
Alkoholstyrke: 13 %
Druer: 100 % Greco di Tufo
Karakteristikk: Lys strågul. Aroma av sitrus, fersken, mandler og mineraler. Bladgrønn, frisk og ren vin
Passer til: Passer utmerket til skalldyr, fisk og salater. Også god uten følge av mat
Legg inn kommentar eller trykk liker på denne artikkelen.
Intern:1166