Kakaobønner

Kalorier og viktig næringsinnhold i Kakaobønner

100 gr/ml inneholder.
DataMengdeEnhet
KJ 2490 kilojoule
Kcal 605 kalorier
Protein 12.6 gram
Karbo 4.6 gram
Sukker 0.5 gram
Kostfiber 35 gram
Fett 51.9 gram
Mettet fett 26.5 gram



Annonse





Har du prøvd produktet? Sett en karakter da!

1 2 3 4 5 6







Innlagt dato
Oppdatert dato
11.10.2026
Hovedgruppe
Belgvekster nøtter sopp
Undergruppe
Diverse ingredienser
Kilde til Næringsdata
Produsent
Matvaretabellen 2006 til 2026 Mattilsynet. Helsedirektoratet og Universitetet i Oslo
Karakter (Snitt)
3 poeng satt av 1 brukere.
Besøk
4





Sammenlign med andre lignende ingredienser! Tilfeldig valgt i samme kategori.

Klikk her for full sammenligning av Kakaobønner med andre ingredienser i samme kategori:

Den enkle tabellen under viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett (gram), protein (gram) og karbohydrater pr 100 gram av ingrediensen. I noen tilfeller pr porsjon.
Bruk denne til å sjekke og sammenligne innholdet i lignende ingredienser.
Ønsker du en større og utvidet sammenligning av ingredienssgrupper, bruk linken over hvor du og kan filtrere, sortere og søke bedre.
MatvarenavnKJKCALFettProteinKarbo
Coop Vaniljesukker 140g1683402,230099
Idun Romessens00000
Blue Dragon kremet kokos864206,4920,43,41,9
Næringsgjær12362955,246,63,8
Melkepulver av skummet melk1516362,320,7736,1651,98
Tørsleffs frysepulver143,34000,86
Blue Dragon chilli radish paste840200,760,1246,5
Diplom-is Favoritter Lollipop strøssel1692404,380,50,599
Santa Maria Sitronsyre00000
Eldorado kokosmasse2743655,5764,56,96,4
Glassnudler, kokt89221000,152,1
Blue Dragon Sushi Nori1485354,910,146,141
Tørsleffs Atamon flytende00000
Coop flytende honning1360325,040080
Tørsleffs Atamon pulver00000

Ansvarlig utgiver: © 2002- Databasesør AS Adresse: Matoppskrift.no,
Major Laudalsvei 6, 4630 Kristiansand Orgnr.: 911 668 602 mva.