Dansukker sukkerbiter

Bilde av Dansukker sukkerbiter.

Kalorier og viktig næringsinnhold i Dansukker sukkerbiter

100 gr/ml inneholder.
DataMengdeEnhet
KJ 1700 kilojoule
Kcal 400 kalorier
Protein 0 gram
Karbo 100 gram
Sukker 100 gram
Kostfiber 0 gram
Fett 0 gram
Mettet fett 0 gram



Annonse




Fakta om Dansukker sukkerbiter.

Sukkerbiter, eller raffinade, finnes i ulike størrelser og hardhet.
Sukkerbiter fremstilles ved å tilsette litt damp til sukker og deretter forme og presse det fuktige sukkeret til firkantede former. "Løs raffinade" er store sukkerbiter som oppløser seg raskt. "Hard raffinade" er litt hardere og mindre sukkerbiter som oppløses langsommere. Sukkerbiter brukes til å søte både kaffe og te. Denne med 1 kg kjøpes bla i sverige.



Har du prøvd produktet? Sett en karakter da!

1 2 3 4 5 6







Innlagt dato
Oppdatert dato
16.06.2021
Hovedgruppe
Sukker og søte produkter
Undergruppe
Sukker sirup og honning
Kilde til Næringsdata
Produsent
DansukkerDansukker Mediebank
Karakter (Snitt)
4 poeng satt av 4 brukere.
Besøk
17191





Sammenlign med andre lignende ingredienser! Tilfeldig valgt i samme kategori.

Klikk her for full sammenligning av Dansukker sukkerbiter med andre ingredienser i samme kategori:

Den enkle tabellen under viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett (gram), protein (gram) og karbohydrater pr 100 gram av ingrediensen. I noen tilfeller pr porsjon.
Bruk denne til å sjekke og sammenligne innholdet i lignende ingredienser.
Ønsker du en større og utvidet sammenligning av ingredienssgrupper, bruk linken over hvor du og kan filtrere, sortere og søke bedre.
MatvarenavnKJKCALFettProteinKarbo
Monin grenadine1286307,350076
Monin Anis Syrup1292,883090077
Dansukker lyst muscovadorørsukker1700406,30,5098
Sukker, hvitt170040000100
Nora kuvertbeger ekte Honning1399334,360180
Sukkerlake, sukkersirup1070255,730062
Urtekram blåbærsirup1096261,940066
Monin ananas sirup1376328,860081,5
Dansukker Løs Raffinade170040000100
Monin irish cream sirup1335319,060080,3
Monin lime juice cordial564134,790,01031,1
Sirup126129700,174,1
Falernum1445345,350085
DrOetker Flytende glykose1370327,430081
Eldorado melis1700406,300100

Ansvarlig utgiver: © 2002- Databasesør AS Adresse: Matoppskrift.no,
Major Laudalsvei 6, 4630 Kristiansand Orgnr.: 911 668 602 mva.