Eiker Hvit

Bilde av Eiker Hvit.

Kalorier og viktig næringsinnhold i Eiker Hvit

100 gr/ml inneholder.
DataMengdeEnhet
KJ 1564 kilojoule
Kcal 373.8 kalorier
Protein 22.2 gram
Karbo 0.4 gram
Sukker 0 gram
Kostfiber gram
Fett 31.9 gram
Mettet fett 20.4 gram



Annonse




Fakta om Eiker Hvit.

Hvit Eiker er en halvfast hvitmuggost, laget av egenprodusert melk fra Eiker Gårdsysteri. Osten har en mild og ren smak, og kan sammenlignes med Gräddost og Camembert.


Har du prøvd produktet? Sett en karakter da!

1 2 3 4 5 6





Bruksområde for Eiker Hvit.

Osten egner seg best når den skjæres i tykke skiver og legges på et stykke brød eller kjeks. Gjør seg også utmerket sammen med friske bær og syltetøy som en smakfull dessert.


Innlagt dato
Oppdatert dato
02.11.2016
Hovedgruppe
Melk og melkeprodukter
Undergruppe
Ost Hvitmuggost
Kilde til Næringsdata
Produsent
Eiker GardsysteriEiker Gardsysteri
Karakter (Snitt)
3 poeng satt av 1 brukere.
Besøk
4396





Sammenlign med andre lignende ingredienser! Tilfeldig valgt i samme kategori.

Klikk her for full sammenligning av Eiker Hvit med andre ingredienser i samme kategori:

Den enkle tabellen under viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett (gram), protein (gram) og karbohydrater pr 100 gram av ingrediensen. I noen tilfeller pr porsjon.
Bruk denne til å sjekke og sammenligne innholdet i lignende ingredienser.
Ønsker du en større og utvidet sammenligning av ingredienssgrupper, bruk linken over hvor du og kan filtrere, sortere og søke bedre.
MatvarenavnKJKCALFettProteinKarbo
Tingvollost Edel Frue1201287,0324180
Den blinde Ku, Camenas1170279,6323170
Brie de Paris1556371,8833181
Gangstad Krydderost1581377,8533200
Arla castello heritage brie1322315,9528160,5
Tine Camembert135932828190
Brie Révérend 3 kg1472351,831190,1
Tine Smaksrik Chevre Oske og Kvitmugg1597381,6833220
Arla castello Jersey mild1830437,3743130,1
Arla castello white truffle1666398,1738140,5
Gangstad Camembert34281,7330180
Brie de Meaux m/trøffel1191284,6423200,8
Petit delice cremiers truffe1454347,53283
Le Grand Rustique Camembert light832,6319911220,1
Camembert Maxi Bocage1095261,720200,5

Ansvarlig utgiver: © 2002- Databasesør AS Adresse: Matoppskrift.no,
Major Laudalsvei 6, 4630 Kristiansand Orgnr.: 911 668 602 mva.