Nøttebunn

Kalorier og viktig næringsinnhold i Nøttebunn

100 gr/ml inneholder.
DataMengdeEnhet
KJ 1739 kilojoule
Kcal 417 kalorier
Protein 9.4 gram
Karbo 36.3 gram
Sukker 34 gram
Kostfiber 3 gram
Fett 25.3 gram
Mettet fett 2.3 gram



Annonse




Fakta om Nøttebunn.

Ferdig bakt nøttebunn. Brukes som grunnlag for flere kaketyper.


Har du prøvd produktet? Sett en karakter da!

1 2 3 4 5 6







Innlagt dato
Oppdatert dato
09.10.2026
Hovedgruppe
Kornvarer og kornprodukter
Undergruppe
Kaker Formkaker
Kilde til Næringsdata
Karakter (Snitt)
3 poeng satt av 1 brukere.
Besøk
7384





Noen anbefalte oppskrifter som bruker Nøttebunn som ingrediens

Viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett, protein og karbohydrater pr 100 gram av oppskriften, samt pris. Klikk på oppskriften for å se mer.


OppskriftPoengKCALFettProteinKarboPris
Hvit dame fra Sverre Sætre4322,8716,697,3134,944,87
Slottskake2.8342,5127,575,0318,175,75
Daimkake4388,2425,385,6933,846,61


Annonse









Sammenlign med andre lignende ingredienser! Tilfeldig valgt i samme kategori.

Klikk her for full sammenligning av Nøttebunn med andre ingredienser i samme kategori:

Den enkle tabellen under viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett (gram), protein (gram) og karbohydrater pr 100 gram av ingrediensen. I noen tilfeller pr porsjon.
Bruk denne til å sjekke og sammenligne innholdet i lignende ingredienser.
Ønsker du en større og utvidet sammenligning av ingredienssgrupper, bruk linken over hvor du og kan filtrere, sortere og søke bedre.
MatvarenavnKJKCALFettProteinKarbo
Karen Volf Krydderkage195446722,52,563
Karen Volf Dark delights orange2151514,08323,553
Karen Volf Banan Bite Size1927460,5523360
Marengsbunn151435605,683,5
Berthas Mor Monsen 300gr1811432,8223,55,849,6
Oreokake, av pulver, fløte og smør183544130,74,835,3
Berthas lys sjokoladekake1839439,52234,954
Berthas sandwichkake sjoko og vanilje1583378,3317,95,348,8
Berthas sjokoladekake med glasur1796429,24234,652
Bjørken kokoskaker1980473,22175,573
Sjokoladekake, med ostekrem, glutenfri183843922,23,655,7
Berthas Sitronkake med glasur1649394,11174,358
Kvæfjordkake, Verdens beste1242297165,332,6
Toro yoghurtkake153037015454
Sjokoladekake, med glasur14623479,94,359,5

Ansvarlig utgiver: © 2002- Databasesør AS Adresse: Matoppskrift.no,
Major Laudalsvei 6, 4630 Kristiansand Orgnr.: 911 668 602 mva.