Nutricia Nutrison Concentrated

Bilde av Nutricia Nutrison Concentrated.

Kalorier og viktig næringsinnhold i Nutricia Nutrison Concentrated

100 gr/ml inneholder.
DataMengdeEnhet
KJ 840 kilojoule
Kcal 200.8 kalorier
Protein 7.5 gram
Karbo 20.1 gram
Sukker 3 gram
Kostfiber gram
Fett 10 gram
Mettet fett 1 gram



Annonse




Fakta om Nutricia Nutrison Concentrated.

Komplett, energitett sondeernæring til pasienter med væske-restriksjoner/høyt energibehov. Kostfiberfri. Glutenfri. Laktosefattig.

Nutrison Concentrated er en ernæringsmessig komplett sondeløsning spesialutviklet til sykdomsrelatert underernæring hos pasienter med væskerestriksjoner/høyt energi behov. Den har en energitetthet på 2 kcal/ml, og inneholder Nutricias patenterte proteinsammensetning p4™. Kan brukes som eneste kilde til ernæring, komplett i 750ml.



Har du prøvd produktet? Sett en karakter da!

1 2 3 4 5 6





Bruksområde for Nutricia Nutrison Concentrated.

Til kostbehandling av sykdomsrelatert underernæring hos pasienter med væskerestriksjoner/høyt energibehov.


Innlagt dato
Oppdatert dato
09.02.2021
Hovedgruppe
Diverse næringstilskudd og annet tilskudd
Undergruppe
Sondenæring
Kilde til Næringsdata
Produsent
NutriciaNutricia
Karakter (Snitt)
3 poeng satt av 1 brukere.
Besøk
4984
Spesielle egenskaper
Glutenfri
Laktoseredusert





Sammenlign med andre lignende ingredienser! Tilfeldig valgt i samme kategori.

Klikk her for full sammenligning av Nutricia Nutrison Concentrated med andre ingredienser i samme kategori:

Den enkle tabellen under viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett (gram), protein (gram) og karbohydrater pr 100 gram av ingrediensen. I noen tilfeller pr porsjon.
Bruk denne til å sjekke og sammenligne innholdet i lignende ingredienser.
Ønsker du en større og utvidet sammenligning av ingredienssgrupper, bruk linken over hvor du og kan filtrere, sortere og søke bedre.
MatvarenavnKJKCALFettProteinKarbo
Nutricia Nutrinimax420100,384,23,312,3
Nutricia Nutrison Standard420100,383,9412,3
Nutricia Nutrinimax Energy Multi Fibre640152,966,34,818,5
Nutricia Nutrison Soya420100,383,9411,3
Nutricia Nutrison Protein Plus525125,474,96,314,2
Nutricia nutrison advanced Diason Low Energy32577,673,23,28,4
Nutricia Nutrison 1200 Complete Multi Fibre525125,474,35,515
Nutricia Nutrison Protein intense528126,194,91010,4
Nutricia Nutrison Protein Plus Multi Fibre535127,864,96,314,1
Nutricia Nutrini Energy630150,576,7418,5
Nutricia Nutrini multi fibre425101,574,42,512,5
Nutricia Infatrini420100,385,42,610,3
Nutricia Nutrinimax Energy630150,576,34,818,5
Nutricia Nutrison Soya multi fibre430102,773,9412,3
Nutricia Nutrini420100,384,42,512,5

Ansvarlig utgiver: © 2002- Databasesør AS Adresse: Matoppskrift.no,
Major Laudalsvei 6, 4630 Kristiansand Orgnr.: 911 668 602 mva.