Sjokolade

Bilde av Sjokolade.

Næringsinnhold ikke registrert


Annonse




Fakta om Sjokolade.

Er lagd av kakaomasse, kakaofett, sukker, vanilje og lecitin, med evt andre tilsetninger. Alt varmes opp og kjøles ned. Det er 4 hovedtyper av sjokolade. Bitter sjokolade som er uten sukker, mørk sjokolade som har lite sukker, melkesjokolade som er søt og med melk i seg og hvit sjokolade som lages av kakaofett med melk, sukker og vanilje. Sjokolade er kaloririk.


Har du prøvd produktet? Sett en karakter da!

1 2 3 4 5 6





Bruksområde for Sjokolade.

Snacks, kaker, desserter, suser, iskrem


Innlagt dato
Oppdatert dato
23.04.2019
Hovedgruppe
Sukker og søte produkter
Undergruppe
Søtsaker sjokolade
Karakter (Snitt)
3 poeng satt av 1 brukere.
Besøk
3272




Noen anbefalte oppskrifter som bruker Sjokolade som ingrediens

Viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett, protein og karbohydrater pr 100 gram av oppskriften, samt pris. Klikk på oppskriften for å se mer.


OppskriftPoengKCALFettProteinKarboPris
Firkløverkake4.5267,8911,114,5537,094,4
Firkløverkake fra Freia5.1429,2427,385,7139,245,61
Firkløver-kake 54.5446,8927,857,3440,116,65
Iskake med firkløver5.2309,4519,654,9427,55,99
Konfirmasjonskake for gutt4.3279,5915,316,3528,085,47
Brostein kake4408,0520,236,6448,676,36
Drømmekake4369,322,327,3934,115,22
Firkløverkake 24.5318,8613,85,4742,53,96
Atomkalori bomba fra nord4407,3924,716,1639,095,52
Gjøksyrens friskhet3291,3116,357,1727,776,52
Stor suksesskake3425,6226,728,4636,35,55
Tursnacks 1(0)3535,1840,087,8633,0117,85
Tursnacks 2(AB)3452,524,55,4850,6322,4
Kokosboller u/melk3387,0415,962,5858,279,28
Veganske nøttekaker med sjokolade3489,1735,316,5734,0711,15


Annonse









Sammenlign med andre lignende ingredienser! Tilfeldig valgt i samme kategori.

Klikk her for full sammenligning av Sjokolade med andre ingredienser i samme kategori:

Den enkle tabellen under viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett (gram), protein (gram) og karbohydrater pr 100 gram av ingrediensen. I noen tilfeller pr porsjon.
Bruk denne til å sjekke og sammenligne innholdet i lignende ingredienser.
Ønsker du en større og utvidet sammenligning av ingredienssgrupper, bruk linken over hvor du og kan filtrere, sortere og søke bedre.
MatvarenavnKJKCALFettProteinKarbo
Mars Snickers crisp trio 60gr2023483,49237,161
Nidar mokkabønner2180521,02335,352
Freia sjokoklem2240535,36316,856
Toblerone white2238,4953529,46,161,2
Sørlandschips melkesjokolade med maiskorn 40 gr2252538,22339,450
Nidar favoritter smørbukk2120506,68287,456
Nidar sjokoladekongler 144gr2380568,82365,455
Freia Firkløver 60 gr2352562,12368,850
Løiten Jordbær i hvit sjokolade2279544,6835,46,150,3
Freia Mørkere Melkesjokolade original 35gr2339559,02375,849
Freia snøperler2017482,06214,568
Nidar melkesjokolade mellomplate2310552,09348,253
Nidar festkaramell1990475,6120,23,369,8
Nidar Vill Mørk Melkesjokolade med hasselnøtter2350561,65421133
Freia Melkesjokolade med cocos 190gr2248537,27327,254

Ansvarlig utgiver: © 2002- Databasesør AS Adresse: Matoppskrift.no,
Major Laudalsvei 6, 4630 Kristiansand Orgnr.: 911 668 602 mva.