Lakris, søt

Kalorier og viktig næringsinnhold i Lakris, søt

100 gr/ml inneholder.
DataMengdeEnhet
KJ 1383 kilojoule
Kcal 326 kalorier
Protein 5.1 gram
Karbo 75.3 gram
Sukker 52 gram
Kostfiber 1 gram
Fett 0.2 gram
Mettet fett 0.1 gram



Annonse




Fakta om Lakris, søt.

Minner om anis i smak. Lakris er et ekstrakt fra roten av en flerårig plante som vokser i SørªEuropa og blir brukt i fremstillingen av søtsaker, pastiller og hostesaft (slimløsende). I noen land brukes ekstrakten også som ingrediens i aperitiffer, likører og øl. Lakrispulver og ekstrakt er å få i spesialforretninger.


Har du prøvd produktet? Sett en karakter da!

1 2 3 4 5 6





Bruksområde for Lakris, søt.

Hostesaft, gotteri, pastiller, likører og øl.


Innlagt dato
Oppdatert dato
09.10.2026
Hovedgruppe
Sukker og søte produkter
Undergruppe
Søtsaker lakris
Kilde til Næringsdata
Karakter (Snitt)
5,33 poeng satt av 6 brukere.
Besøk
11194





Noen anbefalte oppskrifter som bruker Lakris som ingrediens

Viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett, protein og karbohydrater pr 100 gram av oppskriften, samt pris. Klikk på oppskriften for å se mer.


OppskriftPoengKCALFettProteinKarboPris
Lakris gotteri3.1297,340,10,2173,852,79
Sjørøverskute4.2377,4118,154,2448,563,74
Einerbærøl (øl av bruselåg) fra Brandval3.720,900,025,20,12
Heradsbygd-øl4.52100,035,210,19
Minipavlova med lakris4.5178,968,742,5821,736,6
Lakrismoussé med pasjonsfruktkrem, på nemesisbunn4.5384,3425,344,5333,438,35
Små, stille mus3183,447,062,8525,854,47
Grand Prix kake3307,5714,156,5137,666,45
Luxe Illuxit3318,089,151,9542,6119,54
Iskaffe med anis og lakris3254,710,65853,7324,63
Kaffe og Baileys with a black twist3247,198,352,7927,1321,15
Spøkelsesmarengser3299,263,884,1761,554,59
Yoghurtis med smak av muscovado og lakris3197,8512,634,1316,914,2
Bringebær-, lime- og lakrissyltetøy3149,80,260,7734,810,5
Bringebærsirup3118,230,290,8726,6810,99


Annonse









Sammenlign med andre lignende ingredienser! Tilfeldig valgt i samme kategori.

Klikk her for full sammenligning av Lakris, søt med andre ingredienser i samme kategori:

Den enkle tabellen under viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett (gram), protein (gram) og karbohydrater pr 100 gram av ingrediensen. I noen tilfeller pr porsjon.
Bruk denne til å sjekke og sammenligne innholdet i lignende ingredienser.
Ønsker du en større og utvidet sammenligning av ingredienssgrupper, bruk linken over hvor du og kan filtrere, sortere og søke bedre.
MatvarenavnKJKCALFettProteinKarbo
Nidar Store Ifa søt lakris38892,730,3146,1
Nidar ifa super salt lakris790188,810,41,147
Wrigleys Extra Drops Licorice980234,220096
Nidar store jordbærlakris38892,730,3146,1
Brynild lakris bats1395333,40,1577
Panda lakriskuler Choco&Salty Caramel 120gr1844440,71155,669
Dent Oi lakris og chili627149,850136
Nidar lakris småsjokolade1500358,58,95,264,2
Panda pepe lakris1390332,210,43,576
Diplom-is lakrisfudge1622387,657,82,476,4
Bassets liquorice allsorts1600382,46,55,677,8
Tyrkisk Peber lakrisstang1458348,461,43,278
Wrigleys Extra Drops Pro Licorice Raspberry980234,220096
Nidar Skipper lakrisbåter1430341,770,64,778
Dent lakrismiks791189,040,2144

Ansvarlig utgiver: © 2002- Databasesør AS Adresse: Matoppskrift.no,
Major Laudalsvei 6, 4630 Kristiansand Orgnr.: 911 668 602 mva.