Grøstadgris tørrsaltet bacon bit

Bilde av Grøstadgris tørrsaltet bacon bit.

Kalorier og viktig næringsinnhold i Grøstadgris tørrsaltet bacon bit

100 gr/ml inneholder.
DataMengdeEnhet
KJ 1389 kilojoule
Kcal 332 kalorier
Protein 17.9 gram
Karbo 1.8 gram
Sukker 0 gram
Kostfiber gram
Fett 28.5 gram
Mettet fett 1.3 gram



Annonse




Fakta om Grøstadgris tørrsaltet bacon bit.

Ved tørrsalting trekker saltet vann ut av kjøttet. Tørrsaltet bacon mister 10 - 15% vann i prosessene i motsetning til industrielt bacon der man sprøyter inn 10 - 30% vann i kjøttet. Tørrsaltet bacon svinner derfor langt mindre når du steker produktet. Du får rett og slett mer kjøtt for pengene.


Har du prøvd produktet? Sett en karakter da!

1 2 3 4 5 6







Innlagt dato
Oppdatert dato
30.04.2020
Hovedgruppe
Kjøtt og vilt
Undergruppe
Kjøtt Svin flesk fett bacon
Kilde til Næringsdata
Produsent
GrøstadgrisGrøstadgris
Karakter (Snitt)
4,5 poeng satt av 2 brukere.
Besøk
4450
Spesielle egenskaper
Økologisk





Noen anbefalte oppskrifter som bruker bacon som ingrediens

Viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett, protein og karbohydrater pr 100 gram av oppskriften, samt pris. Klikk på oppskriften for å se mer.


OppskriftPoengKCALFettProteinKarboPris
Pasta Carbonara3.8247,813,3411,1520,135,47
Lutefisk4.280,891,8910,135,325,54
Pizzaboller3.9253,699,999,3930,043,86
Flying Jacob (flyvende jakob)5230,9417,1814,234,634,81
Elggryte 35.460,061,245,785,257,48
Ungarsk paprikagryte5.282,813,3911,261,396,88
Braisert lårtunge med tomat- og peanutsaus4.1159,099,9312,574,1411,22
Club sandwich 24.8174,467,549,8616,16,98
Bakt Potet en annen3.9230,6619,486,696,747,53
Fleskasos5.4119,768,365,155,394,43
Blandaball4.7127,6858,1711,554,56
Lutefisk Larousse Gastronomique 20065.498,245,27,644,35,72
Helstekt indrefilet med oksehale- og jordskokkragu5.3122,9210,054,322,076,7
Hjortefilet med glaserte epler5.389,933,685,497,566,79
Hjortefilet med glaserte epler5.389,933,685,497,566,79


Annonse









Sammenlign med andre lignende ingredienser! Tilfeldig valgt i samme kategori.

Klikk her for full sammenligning av Grøstadgris tørrsaltet bacon bit med andre ingredienser i samme kategori:

Den enkle tabellen under viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett (gram), protein (gram) og karbohydrater pr 100 gram av ingrediensen. I noen tilfeller pr porsjon.
Bruk denne til å sjekke og sammenligne innholdet i lignende ingredienser.
Ønsker du en større og utvidet sammenligning av ingredienssgrupper, bruk linken over hvor du og kan filtrere, sortere og søke bedre.
MatvarenavnKJKCALFettProteinKarbo
Nordfjord baconbiter1475352,5234120,7
Folkets lutefiskbacon1414337,9431,513,90,6
Coop Baconterninger 200g1440344,1632141
Rema 1000 bacon topping 80gr1475352,5234120,7
Folkets smårett med bacon1110265,2923150,2
Grøstadgris baconfilet1389331,9728,517,91,8
Nordfjord Tørrsaltet Bacon uten Svor1444345,1133120
Grilstad bacon i tykke skiver1440344,1632140
Nordfjord bacon uten svor1444345,1133120
Jacobs Utvalgte lutefiskbacon1551370,6835,813,30
Gilde Go og Mager Bacon5271266171
Gilde Bacon med svor stk 300g1482354,1934130,2
Gilde Stjernebacon1246297,7927140,5
Gilde Bacon tørrsaltet skivet storpakke1479353,4834130
Gilde Skogsbacon 180 gr1452347,0233130,3

Ansvarlig utgiver: © 2002- Databasesør AS Adresse: Matoppskrift.no,
Major Laudalsvei 6, 4630 Kristiansand Orgnr.: 911 668 602 mva.