Tine Norvegia Nøkkelost, skorpefri

Bilde av Tine Norvegia Nøkkelost, skorpefri.

Kalorier og viktig næringsinnhold i Tine Norvegia Nøkkelost, skorpefri

100 gr/ml inneholder.
DataMengdeEnhet
KJ 1458 kilojoule
Kcal 351 kalorier
Protein 27 gram
Karbo 0 gram
Sukker 0 gram
Kostfiber 0 gram
Fett 27 gram
Mettet fett 17 gram



Annonse




Fakta om Tine Norvegia Nøkkelost, skorpefri.

Nøkkel er en halvfast hvitost med et krydret smak av spisskum og nellik, og en lett syrlig aroma. Nøkkelosten til TINE har lange tradisjoner og har blitt produsert i Norge siden 1860-tallet, der forbildet var de to nederlandske ostene Leidenost og Nagel-kaas.


Har du prøvd produktet? Sett en karakter da!

1 2 3 4 5 6





Bruksområde for Tine Norvegia Nøkkelost, skorpefri.

Nøkkel passer bra som pålegg, i salater, supper, ostepaier eller meksikanske retter. I Nøkkel familien finnes også lettere og vellagrede varianter i ulike bitstørrelser og som ferdig skivet.


Innlagt dato
Oppdatert dato
20.12.2021
Hovedgruppe
Melk og melkeprodukter
Undergruppe
Ost fast hvitost
Kilde til Næringsdata
Produsent
TineTines Mediebank
Karakter (Snitt)
5 poeng satt av 4 brukere.
Besøk
6579





Noen anbefalte oppskrifter som bruker Nøkkelost som ingrediens

Viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett, protein og karbohydrater pr 100 gram av oppskriften, samt pris. Klikk på oppskriften for å se mer.


OppskriftPoengKCALFettProteinKarboPris
Ostegratinert kyllingrett3181,5812,0612,325,166,06
Fin karbonaderand392,845,29,661,435,85
Quiche med nøkkelost3260,5318,8710,9811,116,89
Ostespyd3211,5315,1315,223,38,74


Annonse









Sammenlign med andre lignende ingredienser! Tilfeldig valgt i samme kategori.

Klikk her for full sammenligning av Tine Norvegia Nøkkelost, skorpefri med andre ingredienser i samme kategori:

Den enkle tabellen under viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett (gram), protein (gram) og karbohydrater pr 100 gram av ingrediensen. I noen tilfeller pr porsjon.
Bruk denne til å sjekke og sammenligne innholdet i lignende ingredienser.
Ønsker du en større og utvidet sammenligning av ingredienssgrupper, bruk linken over hvor du og kan filtrere, sortere og søke bedre.
MatvarenavnKJKCALFettProteinKarbo
Landana wasabiost1647393,6333,523,90,1
Synnøve Graddost-type1533366,3830240,1
Myrdal Gard Italiensk Krydder1773423,7436250,3
Ibérico 6 mnd1703407,0133,924,31,29
Synnøve Prastost1700406,335220
Tine Nøkkel Lettost 5 kg1190284,4117330
Synnøve gårdsost1515362,0829260
Garcia Baguero Iberico 6 mnd1791428,0436252
Landana chiliost1553371,1631,323,20,1
Emmental1591380,2427,826,935,38
Coop Grillost med Chili i Skiver1217290,8623201,5
Cacio røkt1588379,5330261,4
Neufchatel1087259,7923,439,962,94
Den blinde Ku, Jaktost1739415,6236250
Ostegården jørnsberg lagret1697405,5832,329,50,1

Ansvarlig utgiver: © 2002- Databasesør AS Adresse: Matoppskrift.no,
Major Laudalsvei 6, 4630 Kristiansand Orgnr.: 911 668 602 mva.