Tine Norvegia lettost

Bilde av Tine Norvegia lettost.

Kalorier og viktig næringsinnhold i Tine Norvegia lettost

100 gr/ml inneholder.
DataMengdeEnhet
KJ 1119 kilojoule
Kcal 268 kalorier
Protein 31 gram
Karbo 0 gram
Sukker 0 gram
Kostfiber 0 gram
Fett 16 gram
Mettet fett 10 gram



Annonse




Fakta om Tine Norvegia lettost.

Norvegia® er en klassiker i norske kjøleskap, og Norges mest spiste ost. Alle har et forhold til den milde gode smaken av Norvegia®, og for de aller fleste av oss er dette et godt forhold som varer hele livet. Norvegia Lett har fortsatt den milde, gode smaken av Norvegia®, bare mindre fett. Osten nytes gjerne på et deilig knekkebrød eller på toppen av en omelett.


Har du prøvd produktet? Sett en karakter da!

1 2 3 4 5 6





Bruksområde for Tine Norvegia lettost.

Norvegia® Lett er et alternativ for deg som ønsker den milde gode Norvegia-smaken – men med mindre fett. Norvegia® Lett er merket med nøkkelhull og inneholder kun 16 % fett. Norvegia® Lett er lagret i 4 måneder før den finner veien til ditt kjøleskap. Norvegia® Lett har samme bruksområder som de andre variantene, og passer godt både som terninger, en deilig salat eller revet i en lun omelett.


Innlagt dato
Oppdatert dato
23.04.2019
Hovedgruppe
Melk og melkeprodukter
Undergruppe
Fast hvitost
Kilde til Næringsdata
Produsent
TineTines Mediebank
Karakter (Snitt)
4 poeng satt av 8 brukere.
Besøk
8784
Spesielle egenskaper
Fettredusert
Nøkkelhullvare





Noen anbefalte oppskrifter som bruker Norvegia som ingrediens

Viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett, protein og karbohydrater pr 100 gram av oppskriften, samt pris. Klikk på oppskriften for å se mer.


OppskriftPoengKCALFettProteinKarboPris
Taco skjell4.6124,37,226,617,545,88
Gulrotpizza4.7146,486,745,2215,393,02
Grillet kylling med eksotiske poteter5.6173,1610,5211,567,624
Osteloff4.2209,362,467,238,551,2
Breiflabb med rømme4.3100,16,0410,151,0816,35
Grønnsakspizza4.6133,275,895,0514,314,37
Pai med kylling, sopp og løk4.51629,928,938,736,18
Pitapizza 14.5153,665,668,9816,035,58
Fransk løksuppe464,812,011,888,562,41
Pai med kalkun og brokkoli4.2201,0513,098,5311,864,35
Varme smørbrød i kø3.4260,4210,787,9431,984,4
Lett pitapizza4105,992,237,1813,524,91
Grillet fisk i pitabrød4126,692,9913,6710,878,94
Pitapizza Provence5142,13,229,9517,555,61
Broccoligrateng3.5120,013,716,4214,353,2


Annonse









Sammenlign med andre lignende ingredienser! Tilfeldig valgt i samme kategori.

Klikk her for full sammenligning av Tine Norvegia lettost med andre ingredienser i samme kategori:

Den enkle tabellen under viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett (gram), protein (gram) og karbohydrater pr 100 gram av ingrediensen. I noen tilfeller pr porsjon. Klikk på varen for å se mer.
Bruk denne til å sjekke og sammenligne innholdet i lignende ingredienser.

Ønsker du en større og utvidet sammenligning av ingredienssgrupper, bruk linken over hvor du og kan filtrere, sortere og søke bedre.
MatvarenavnKJKCALFettProteinKarbo
Pilgrims Choice Famous Five1700406,334,4250,1
Gran Biraghi Stick 100 g173041629,736,20,9
Landana chiliost1553371,1631,323,20,1
Prima Donna fino1623387,8930,528,90,1
TINE Taffel Skinkeost1296309,7424240,1
Synnøve Vellagret Gouda1404335,5526260,1
Kaltbach creamy1640391,9634211
Ostegården fanaost1649394,1123270
Landana gouda m/karve1603383,1132,224,10,1
Tine Jarlsberg med røksmak1458348,4627270
Gruyere grottelagret ca 32 kg1660396,7432271
Tine Norvegia ekstra vellagret 5 kg1495357,328270
Ridderost174642238200
Ostegården jørnsberg lagret ca 5 kg1512361,3623290,1
Røkt Jarlsberg1458348,4627270

Kommenter med hjelp av Facebook






Ansvarlig utgiver: © 2002- Databasesør AS Adresse: Matoppskrift.no,
Major Laudalsvei 6, 4630 Kristiansand Orgnr.: 911 668 602 mva.