Tine Norvegia lettost



Bilde av Tine Norvegia lettost.

Kalorier og Næringsinnhold i Tine Norvegia lettost

100 gr/ml inneholder.
DataMengdeEnhet
KJ 1119 kilojoule
Kcal 268 kalorier
Protein 31 gram
Karbo 0 gram
Sukker 0 gram
Kostfiber 0 gram
Fett 16 gram
Mettet fett 10 gram


Fakta om Tine Norvegia lettost.

Norvegia® er en klassiker i norske kjøleskap, og Norges mest spiste ost. Alle har et forhold til den milde gode smaken av Norvegia®, og for de aller fleste av oss er dette et godt forhold som varer hele livet. Norvegia Lett har fortsatt den milde, gode smaken av Norvegia®, bare mindre fett. Osten nytes gjerne på et deilig knekkebrød eller på toppen av en omelett.

Bruksområde for Tine Norvegia lettost.

Norvegia® Lett er et alternativ for deg som ønsker den milde gode Norvegia-smaken – men med mindre fett. Norvegia® Lett er merket med nøkkelhull og inneholder kun 16 % fett. Norvegia® Lett er lagret i 4 måneder før den finner veien til ditt kjøleskap. Norvegia® Lett har samme bruksområder som de andre variantene, og passer godt både som terninger, en deilig salat eller revet i en lun omelett.
Innlagt dato
Oppdatert dato
23.04.2019
Hovedgruppe
Melk og melkeprodukter
Undergruppe
Fast hvitost
Kilde til Næringsdata
Produsent
Tine
Fotograf
Tines Mediebank
Karakter (Snitt)
4 poeng satt av 8 brukere.
Besøk
7632
Spesielle egenskaper
Fettredusert
Nøkkelhullvare
Sett din karakter på ingrediensen!
1 2 3 4 5 6












Noen anbefalte oppskrifter som bruker Norvegia som ingrediens

Viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett, protein og karbohydrater pr 100 gram av oppskriften, samt pris. Klikk på oppskriften for å se mer.


OppskriftPoengKCALFettProteinKarboPris
Taco skjell4.6124,37,226,617,545,88
Gulrotpizza4.8146,666,765,2215,393,02
Grillet kylling med eksotiske poteter5.6173,1610,5211,567,624
Osteloff4.2209,362,467,238,551,2
Breiflabb med rømme4.3100,16,0410,151,0816,35
Grønnsakspizza4.6133,275,895,0514,314,37
Pai med kylling, sopp og løk4.5163,6710,118,928,736,18
Pitapizza 14.5153,665,668,9816,035,58
Fransk løksuppe464,812,011,888,562,41
Grillet fisk i pitabrød4126,692,9913,6710,878,94
Lett pitapizza4105,992,237,1813,524,91
Pai med kalkun og brokkoli5201,513,148,5311,864,35
Pitapizza Provence5142,13,229,9517,555,61
Ostepanne med røkt reinsdyrkjøtt4.7138,657,9115,760,9512,51
Gyllen grateng4.3113,184,38,859,214,72







Sammenlign med andre lignende ingredienser! Tilfeldig valgt i samme kategori.

Klikk her for full sammenligning av Tine Norvegia lettost med andre ingredienser i samme kategori:

Den enkle tabellen under viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett (gram), protein (gram) og karbohydrater pr 100 gram av ingrediensen. I noen tilfeller pr porsjon. Klikk på varen for å se mer.
Bruk denne til å sjekke og sammenligne innholdet i lignende ingredienser.

Ønsker du en større og utvidet sammenligning av ingredienssgrupper, bruk linken over hvor du og kan filtrere, sortere og søke bedre.
MatvarenavnKJKCALFettProteinKarbo
Comte1700406,334260
Grana Padano DOP 10 mnd1612385,2628,4330
Cheddar engelsk black wax1787427,0936,524,71
Synnøve Gulost 1000 gr1404335,5526260,1
Geitost hvit m/rødvin 2 mnd1609384,5532,921,40,86
Den blinde Ku, tapasost1739415,6235250
Den blinde Ku, Jaktost1739415,6236250
Greveost vellagret1500358,528270
Landana wasabiost1647393,6333,523,90,1
Norvegia, lettere, hvitost111926816310
Tine Cheddar163739432,325,70,3
Den blinde Ku, Hjerterdame1739415,6236250
Pilgrims Choice Red Leicester1653395,0633,723,80,1
Blueshire1676400,5634240,1
Tine Røkt Jarlsberg1458348,4627270

Kommenter med hjelp av Facebook







Ansvarlig utgiver: © 2002- Databasesør AS Adresse: Matoppskrift.no,
Major Laudalsvei 6, 4630 Kristiansand Orgnr.: 911 668 602 mva.