Tine Selbu Blå Kraftig 1,5 kg

Bilde av Tine Selbu Blå Kraftig 1,5 kg.

Kalorier og viktig næringsinnhold i Tine Selbu Blå Kraftig 1,5 kg

100 gr/ml inneholder.
DataMengdeEnhet
KJ 1735 kilojoule
Kcal 414.7 kalorier
Protein 15 gram
Karbo 0 gram
Sukker 0 gram
Kostfiber 0 gram
Fett 40 gram
Mettet fett 26 gram



Annonse




Fakta om Tine Selbu Blå Kraftig 1,5 kg.

Selbu Blå Kraftig er en blåmuggost av ypperlig kvalitet som er utviklet for norsk smak. Selbu Blå Kraftig lages, slik navnet antyder, hos TINE Meieriet Selbu i Sør-Trøndelag.
Selbu Blå Kraftig er modnet for å få en ekstra fyldig og skarp smak. Den er myk, syrlig og egner seg godt på fersk brød. Selbu Blå Kraftig setter en ekstra spiss på ostefatet, i salater, sauser og på pizza. Selbu Blå Kraftig kan gjerne nytes alene, med valnøtter og noe søtt som frukt og honning smaker det ekstra godt.



Har du prøvd produktet? Sett en karakter da!

1 2 3 4 5 6







Innlagt dato
Oppdatert dato
13.12.2021
Hovedgruppe
Melk og melkeprodukter
Undergruppe
Ost Blåmuggost
Kilde til Næringsdata
Produsent
TineTines Mediebank
Karakter (Snitt)
4,33 poeng satt av 3 brukere.
Besøk
1364





Sammenlign med andre lignende ingredienser! Tilfeldig valgt i samme kategori.

Klikk her for full sammenligning av Tine Selbu Blå Kraftig 1,5 kg med andre ingredienser i samme kategori:

Den enkle tabellen under viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett (gram), protein (gram) og karbohydrater pr 100 gram av ingrediensen. I noen tilfeller pr porsjon.
Bruk denne til å sjekke og sammenligne innholdet i lignende ingredienser.
Ønsker du en større og utvidet sammenligning av ingredienssgrupper, bruk linken over hvor du og kan filtrere, sortere og søke bedre.
MatvarenavnKJKCALFettProteinKarbo
Mascarpone/Gorgonzola ca 1,3 kg1560372,8436130,4
Arla Galbani Gorgonzola Erb1380329,8227,7201
Roquefort vieux Berger AOP1505359,6932210,1
Roquefort la coccinelle AOP1572375,732211,8
Saint Agur creme1185283,2125132,3
Fourme DAmbert AOP1480353,7226221
Cambozola m/hvitløk1801430,4342140,5
Gorgonzola piccante bacco verde DOP1340320,2627190
Dansk_blå, danablu1447345,8329,520,20,7
Cambozola1801430,4342140,5
Arla castello Sort1386331,2529170,5
Små Blå1393332,9228210
Tine Fryd Royal Blue 900 g186645244140
Le Bleu Le Rustique1415338,1830180
Skånaliseter Blåmann1705407,4936230

Ansvarlig utgiver: © 2002- Databasesør AS Adresse: Matoppskrift.no,
Major Laudalsvei 6, 4630 Kristiansand Orgnr.: 911 668 602 mva.