Tine Fryd Brie 2 kg

Ingrediensen er utgått av produksjon eller sanert, og eksisterer ikke lenger. I noen tilfeller har den fått ett annet navn og er registrert under det.
Bilde av Tine Fryd Brie 2 kg.

Kalorier og viktig næringsinnhold i Tine Fryd Brie 2 kg

100 gr/ml inneholder.
DataMengdeEnhet
KJ 1490 kilojoule
Kcal 356.1 kalorier
Protein 18 gram
Karbo 0 gram
Sukker 0 gram
Kostfiber gram
Fett 32 gram
Mettet fett 21 gram



Annonse




Fakta om Tine Fryd Brie 2 kg.

Fryd® Brie er en bløt og modnet hvitmuggost. Den er frisk og syrlig med en mild og behagelig ettersmak. Osten har en fløyelsmyk, hvitaktig skorpe utenpå, og er kremfarget inni. Den produseres på TINE meieri Dovre, og er en del av osteserien Fryd® som har smakfulle oster perfekt til kos til hverdags og fest.


Har du prøvd produktet? Sett en karakter da!

1 2 3 4 5 6





Bruksområde for Tine Fryd Brie 2 kg.

Fryd® Brie er enkel å skjære, og passer utmerket på ferskt brød, baguetter eller knekkebrød. Den friske og syrlige smaken gjør Fryd® Brie god i kombinasjon med skinke og salami eller søte bær som for eksempel jordbær. Prøv gjerne osten sammen med honning eller kremet balsamico. Bruke den gjerne på en pizza, eller grill den i folie og servér med bær eller spekemat. La osten stå i romtemperatur i én time før den skal spises – da smaker den best.


Innlagt dato
Oppdatert dato
22.02.2019
Hovedgruppe
Melk og melkeprodukter
Undergruppe
Ost Hvitmuggost
Kilde til Næringsdata
Produsent
TineTines Mediebank
Karakter (Snitt)
3 poeng satt av 1 brukere.
Besøk
2285





Noen anbefalte oppskrifter som bruker Brie som ingrediens

Viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett, protein og karbohydrater pr 100 gram av oppskriften, samt pris. Klikk på oppskriften for å se mer.


OppskriftPoengKCALFettProteinKarboPris
Sandwich med skinke, brie, honning og sennep4.5241,558,9919,5219,4711,85
Salt bris4.5177,5511,9910,95,0811,15
Briegratinert asparges med parmaskinke3.5145,687,5418,090,9115,19
Biff med brie3.5181,8710,3921,730,2719,18
Ovnsbakt kyllinggryte med tomat og brie3.5145,613,7114,4813,139,56
Polarbrødsandwich1.5117,295,5910,985,0711,61
Julesalat med pærer og druer3201,6313,619,718,5613,02
Løkpai 43279,620,4211,7911,346,37
Chorizo i hvetetortilla3226,3111,6115,314,5811,29
Salat med lettsaltet kylling, brie og pekannøtter3135,1110,617,861,647,56
Salat med solbær, brie og valnøtter3228,7618,447,267,599,93
Blings med brie, ruccola og druer3188,538,8310,1815,799,54
Ostetallerken3
Løkpai med purre3281,220,6611,6511,346,6
Ostetallerken3274,4416,41515,7112,43


Annonse









Sammenlign med andre lignende ingredienser! Tilfeldig valgt i samme kategori.

Klikk her for full sammenligning av Tine Fryd Brie 2 kg med andre ingredienser i samme kategori:

Den enkle tabellen under viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett (gram), protein (gram) og karbohydrater pr 100 gram av ingrediensen. I noen tilfeller pr porsjon.
Bruk denne til å sjekke og sammenligne innholdet i lignende ingredienser.
Ønsker du en større og utvidet sammenligning av ingredienssgrupper, bruk linken over hvor du og kan filtrere, sortere og søke bedre.
MatvarenavnKJKCALFettProteinKarbo
Den blinde Ku, Camenas1170279,6323170
Brie Révérend 1,2 kg1472351,831190,1
Tingvollost Edel Frue1201287,0324180
La Tur1164278,1925131,8
Tine Dovre Ysteri Norsk Brie Pepper 150 g1441344,3931170,3
St. Felicien1069255,4922150,5
Triple creme1673399,8440110,05
Gangstad edel hvit1706407,7336220
Petit delice cremiers truffe1454347,53283
Tine Dovreost Snøhetta1322315,9527190
Brie Ermitage blokk1554371,433181
Brie de Meaux m/trøffel1191284,6423200,8
Brie Saint Benoit1245297,5524201
Le Grand Rustique Camembert light832,6319911220,1
Arla castello Jersey mild1830437,3743130,1

Ansvarlig utgiver: © 2002- Databasesør AS Adresse: Matoppskrift.no,
Major Laudalsvei 6, 4630 Kristiansand Orgnr.: 911 668 602 mva.