Reinsdyr, kjøtt, varmrøkt

Kalorier og viktig næringsinnhold i Reinsdyr, kjøtt, varmrøkt

100 gr/ml inneholder.
DataMengdeEnhet
KJ 511 kilojoule
Kcal 121 kalorier
Protein 23.1 gram
Karbo 0 gram
Sukker 0 gram
Kostfiber 0 gram
Fett 3.2 gram
Mettet fett 1.4 gram



Annonse





Har du prøvd produktet? Sett en karakter da!

1 2 3 4 5 6







Innlagt dato
Oppdatert dato
11.10.2026
Hovedgruppe
Kjøtt og vilt
Undergruppe
Kjøtt Viltkjøtt
Kilde til Næringsdata
Produsent
Matvaretabellen 2006 til 2026 Mattilsynet. Helsedirektoratet og Universitetet i Oslo
Karakter (Snitt)
3 poeng satt av 1 brukere.
Besøk
12





Noen anbefalte oppskrifter som bruker Reinsdyr som ingrediens

Viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett, protein og karbohydrater pr 100 gram av oppskriften, samt pris. Klikk på oppskriften for å se mer.


OppskriftPoengKCALFettProteinKarboPris
Bidos fra Karasjok4.856,441,544,745,574,26
Bidos4.1107,852,7712,937,2712,04
Viltgryte 15.793,223,29,066,588,72
Kjøtt, buljong og margbein4.646,261,147,51,267,14
Kokt reinkjøtt med margben, tunge og buljong4.8119,215,0913,114,7612,67
Fjellstuens viltgryte5.2117,147,228,124,348,84
Samisk kjøttsuppe5.247,110,775,324,285,09
Finnebiff fra Tana4139,846,7414,654,8113,93
Reinsdyrfilet med pære, potet og sopp4.277,872,357,125,0316,71
Reinstek4.5148,4710,1113,460,8913,21
Reinstek fra Neiden4106,663,0619,750,0318,42
Reinsdyrstek 34.997,224,929,633,369,73
Karbonader av rein5138,16,8617,691,3817,06
Gryte med rein- eller elgskav3.8101,155,859,222,269,64
Helstekt reinsdyr ytrefilet4.3178,6812,3613,13,2113,32


Annonse









Sammenlign med andre lignende ingredienser! Tilfeldig valgt i samme kategori.

Klikk her for full sammenligning av Reinsdyr, kjøtt, varmrøkt med andre ingredienser i samme kategori:

Den enkle tabellen under viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett (gram), protein (gram) og karbohydrater pr 100 gram av ingrediensen. I noen tilfeller pr porsjon.
Bruk denne til å sjekke og sammenligne innholdet i lignende ingredienser.
Ønsker du en større og utvidet sammenligning av ingredienssgrupper, bruk linken over hvor du og kan filtrere, sortere og søke bedre.
MatvarenavnKJKCALFettProteinKarbo
Tamt og Vilt Grytekjøt elg4231001,322,10
Kystvilt Rundbiff av hjort417981,321,70
Bjørn rå674161,088,320,10
Tamt og Vilt Ytrefile elg4231001,322,10
Tamt og Vilt Indrefile elg4231001,322,10
Snegler37689,861,416,12
Sel494118,062,623,40
Frosk30572,890,316,40
Kolonihagen Elg, grytekjøtt424101,331,322,10
Telemark Viltslakteri Indrefilet av elg4231001,322,10
Folkets elg ytrefilet554132,40,531,50
Kolonihagen Elg, mørbrad424101,331,322,10
Rådyr, kjøtt, rå401951,2210
Tamt og Vilt Flatbiff elg4231001,322,10
Vinbergsnegle34381,971162

Ansvarlig utgiver: © 2002- Databasesør AS Adresse: Matoppskrift.no,
Major Laudalsvei 6, 4630 Kristiansand Orgnr.: 911 668 602 mva.