Santa maria Allehånde hel

Ingrediensen er utgått av produksjon eller sanert, og eksisterer ikke lenger. I noen tilfeller har den fått ett annet navn og er registrert under det.
Bilde av Santa maria Allehånde hel.

Kalorier og viktig næringsinnhold i Santa maria Allehånde hel

100 gr/ml inneholder.
DataMengdeEnhet
KJ 1457 kilojoule
Kcal 348.2 kalorier
Protein 6.1 gram
Karbo 50.5 gram
Sukker 0 gram
Kostfiber 21.6 gram
Fett 8.7 gram
Mettet fett 2.5 gram



Annonse




Fakta om Santa maria Allehånde hel.

Allehånde har en aromatisk mettet fruktsødme med en mild smak av nellik. Allehånde er bærene av et tre i myrtefamilien. Allehånde brukes typisk ved koking av kjøtt og fisk, i noen gryteretter og ved innlegging av sild.
Allehånde er egentlig ikke pepper, men den tørkede frukten fra krydderpeppertreet. Allehånde brukes ved koking av kjøtt og fisk, lapskaus og nedlegging av sild i lake.



Har du prøvd produktet? Sett en karakter da!

1 2 3 4 5 6







Innlagt dato
Oppdatert dato
28.04.2019
Hovedgruppe
Urter. krydder og smakstilsetninger
Undergruppe
Krydder rent
Kilde til Næringsdata
Produsent
Santa mariaSanta Maria
Karakter (Snitt)
3 poeng satt av 1 brukere.
Besøk
3100





Noen anbefalte oppskrifter som bruker Allehånde som ingrediens

Viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett, protein og karbohydrater pr 100 gram av oppskriften, samt pris. Klikk på oppskriften for å se mer.


OppskriftPoengKCALFettProteinKarboPris
Kjøttkaker i brun saus4.595,15,97,642,813,8
Blodpannekaker4.1121,650,459,6819,082,88
Sylterull4.6324,7428,2617,080,4212,28
Ribbesylte5.1340,831,2813,930,687,09
Blodpudding3.7250,5414,0212,8317,715,23
Vigramør4.3493,6150,2110,180,211,61
Persesylte3.5124,234,5520,10,5813,84
Persesylte3.5124,234,5520,10,5813,84
Gresk Gyros3.3127,422,5212,0913,3215,84
Kams fra Ørsta4.9386,8537,994,686,456,17
Hjemmelaget medisterpølse4.9122,496,1513,123,537,16
Kokt storfetunge4.6284,9219,2825,242,3226,19
Gammeldags sursild3.4117,276,056,648,524,51
Sursild2.8132,337,357,868,144,44
Surpølse 1. fra Tolga og Tynset5.489,832,959,296,235,29


Annonse









Sammenlign med andre lignende ingredienser! Tilfeldig valgt i samme kategori.

Klikk her for full sammenligning av Santa maria Allehånde hel med andre ingredienser i samme kategori:

Den enkle tabellen under viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett (gram), protein (gram) og karbohydrater pr 100 gram av ingrediensen. I noen tilfeller pr porsjon.
Bruk denne til å sjekke og sammenligne innholdet i lignende ingredienser.
Ønsker du en større og utvidet sammenligning av ingredienssgrupper, bruk linken over hvor du og kan filtrere, sortere og søke bedre.
MatvarenavnKJKCALFettProteinKarbo
Santa Maria Kardemomme, malt 18 gr1344321,216,710,840,5
Masalamagic nirus spisskummen1568374,7522,2717,8133,74
Helios oregano 6 g10182464,3921,6
Toro Krydderiet Hvitløkspepper977233,51,91433
Santa maria ingefær hel 25 gr1399334,364,2957,5
Urtekram gurkemeiepulver 25 gr12222913,29,744,4
Hindu Muskatnøtt Malt Pose2093500,2236,35,828,5
Toro Krydderiet Estragon14423427,222,842,8
Santa Maria kanel malt 67 gr1005240,191,2427,5
Hindu kanel malt boks1016242,821,2428,1
Kardemomme, malt13413216,710,840,4
Santa Maria Gurkemeie1223292,293,39,744,4
Paprikapulver130731612,914,118,3
Helios paprikapulver 28 g130831512,914,118,3
Helios rosmarin 18 g177642715,24,946,4

Ansvarlig utgiver: © 2002- Databasesør AS Adresse: Matoppskrift.no,
Major Laudalsvei 6, 4630 Kristiansand Orgnr.: 911 668 602 mva.