Telemark Viltslakteri Speket elgpølse(Hel)

Bilde av Telemark Viltslakteri Speket elgpølse(Hel).

Næringsinnhold ikke registrert


Annonse




Fakta om Telemark Viltslakteri Speket elgpølse(Hel).

Speket elgpølse er et kvalitetsprodukt av elgkjøtt, hvor pølsefarsen er tilsatt utvalgte krydder, og fett fra den berømte spanske Pata Negragrisen. Den er lett kaldrøkt, og deretter modnet i 30 dager.


Har du prøvd produktet? Sett en karakter da!

1 2 3 4 5 6





Bruksområde for Telemark Viltslakteri Speket elgpølse(Hel).

Speket elgpølse hører hjemme på ethvert spekematbord, som egen forret, til antipasti, tapas, eller på brødskiven.


Innlagt dato
Oppdatert dato
25.11.2007
Hovedgruppe
Kjøtt og vilt
Undergruppe
Pølse Spekepølse
Produsent
Telemark ViltslakteriTelemark Viltslakteri
Karakter (Snitt)
3 poeng satt av 1 brukere.
Besøk
3552




Noen anbefalte oppskrifter som bruker spekepølse som ingrediens

Viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett, protein og karbohydrater pr 100 gram av oppskriften, samt pris. Klikk på oppskriften for å se mer.


OppskriftPoengKCALFettProteinKarboPris
Fylte sjampinjonger4167,2214,45,792,7410,5
Åkosta380,854,633,555,663,7
Fingermat med smaker fra Eldhus, blomkål og syltet kålrot3193,1116,716,174,1112,09
Spekepølse av villsau med kålrotpurè3302,7628,367,73,4914,43
Nistepakke til 43187,947,347,8221,837,4
Salat med parmaskinke379,235,134,762,7712,25
Spekemat med frisk grønn ugressaus og potet- og sellerirotsuppe med purreløkolje3274,9926,754,813,229,18
Spekematanretning3322,8724,6325,220,0829,31
Lillestrøm-blings3240,2615,3810,1714,1711,37
Spekemat med sellerisuppe3272,8426,484,813,289,15
Grov baguett med ridderost og spekeskinke3265,612,368,3829,4810,4
Enkel tapastallerken med spekemat og foccacia3190,8114,476,118,3910,61
Blings med vellagret ost og pølse3107,744,824,2410,675,83
Spekeomelett3201,1616,066,157,326,63


Annonse









Sammenlign med andre lignende ingredienser! Tilfeldig valgt i samme kategori.

Klikk her for full sammenligning av Telemark Viltslakteri Speket elgpølse(Hel) med andre ingredienser i samme kategori:

Den enkle tabellen under viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett (gram), protein (gram) og karbohydrater pr 100 gram av ingrediensen. I noen tilfeller pr porsjon.
Bruk denne til å sjekke og sammenligne innholdet i lignende ingredienser.
Ønsker du en større og utvidet sammenligning av ingredienssgrupper, bruk linken over hvor du og kan filtrere, sortere og søke bedre.
MatvarenavnKJKCALFettProteinKarbo
Grilstad tasty original snack mini2028484,6943260,6
Coop morrpølse 100gr1430341,7729210
Grilstad reinsdyrsnabb1773423,7436262
Grilstad reinsdyrpølse1627388,853322,41
Gilde sognemorr snabb1293309,0223260
Gilde Fjellbit1911456,7242201
Nordfjord nordfjordmør1341320,4928161
Galåvolden Gård galåpølse med Cognac1601382,6329311,2
Vossakjøt mårsnabb1350322,6518182
Gilde Sognemorr1526364,7127310
Salsiccia, italiensk pølse112727118,321,84,7
Grilstad pepperoni snål skalker og avskjær 200gr1843440,4739231
Brødrene Ringstad Ulvehyl1902454,5741,320,41,4
Taga classic Salchichon Extra 225 gr1347321,9322256,7
Grilstad svartpølse1464349,8926281

Ansvarlig utgiver: © 2002- Databasesør AS Adresse: Matoppskrift.no,
Major Laudalsvei 6, 4630 Kristiansand Orgnr.: 911 668 602 mva.