Kreps, kokt



Bilde av Kreps, kokt.

Kalorier og Næringsinnhold i Kreps, kokt

100 gr/ml inneholder.
DataMengdeEnhet
KJ 230 kilojoule
Kcal 54 kalorier
Protein 10.7 gram
Karbo 0 gram
Sukker 0 gram
Kostfiber 0 gram
Fett 1.3 gram
Mettet fett 0.3 gram


Fakta om Kreps, kokt.

Kreps er små skalldyr som smaker som en blanding av hummer og reker.

Bruksområde for Kreps, kokt.

Brukes mye på skalldyrbord. Fine til gratinering.
Innlagt dato
Oppdatert dato
25.06.2018
Hovedgruppe
Fisk og skalldyrprodukter
Undergruppe
Skalldyr
Kilde til Næringsdata
Fotograf
Knut Pettersen
Karakter (Snitt)
4,67 poeng satt av 3 brukere.
Besøk
6104
Sett din karakter på ingrediensen!
1 2 3 4 5 6












Noen anbefalte oppskrifter som bruker Kreps som ingrediens

Viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett, protein og karbohydrater pr 100 gram av oppskriften, samt pris. Klikk på oppskriften for å se mer.


OppskriftPoengKCALFettProteinKarboPris
Ovnsbakt sjøkreps4.8312,0430,1941,5215,37
Krepsehaler og gorgonzolasaus5.3246,0410,669,2727,39,88
Grillet steinbit3.6191,613,9216,230,3114,45
Kylling med indiansk maisstuing og hvitløkmoste po5110,864,845,5310,684,91
Gulrotsuppe med ingefær549,13,680,862,681,98
Sjøkreps naturell3.342,211,018,28020,31
Kreps4.50,90,020,1800,45
Asparges og rekepai4.5129,776,2111,856,1911,26
Enkel Curry-Krepsehale pasta4.5208,2413,545,8815,139,92
Hasta la svinepasta4148,149,39,36,3910,77
Scampi Jambalaya477,862,122,311,415,8
Krepsfylte ruller med kremsaus4183,2214,911,390,8613,9
Paella Alicante3.5111,334,599,457,786,7
Svinemedaljonger med røsti poteter og sjøkreps i s2.3101,844,246,329,47,17
Sjøkrepshaler i dill3151,7314,372,013,038,89







Sammenlign med andre lignende ingredienser! Tilfeldig valgt i samme kategori.

Klikk her for full sammenligning av Kreps, kokt med andre ingredienser i samme kategori:

Den enkle tabellen under viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett (gram), protein (gram) og karbohydrater pr 100 gram av ingrediensen. I noen tilfeller pr porsjon. Klikk på varen for å se mer.
Bruk denne til å sjekke og sammenligne innholdet i lignende ingredienser.

Ønsker du en større og utvidet sammenligning av ingredienssgrupper, bruk linken over hvor du og kan filtrere, sortere og søke bedre.
MatvarenavnKJKCALFettProteinKarbo
Fiskemannen Scampi rå 16/20 uten skall26062,140,115,10
Fiskemannen Scampi kokt uten skall m/haletipp25761,420,214,70
Reker, kokt uten skall4251000,823,30
Fiskemannen krepsehaler i lake29169,540,7150
Kongereke rå325770,717,60
Ica krabbekjøtt i vann25059,750,2140,6
Fiskemannen scampi kokt uten skall25761,420,214,70
Fiskemannen Reker i lake33580,061161,5
Lofoten Håndpillede reker28167,150,7150
Krabbe brunmat40496,550,916,30
Ferskvannskreps32276,950,9515,970
Lofoten krabbeskjell fra Hitra39594,43,215,50
Languster280660,615,20
Krabbe, klomat423101,090,817,20
Fiskemannen Reker i lake ekstra store33580,061161,5

Kommenter med hjelp av Facebook







Ansvarlig utgiver: © 2002- Databasesør AS Adresse: Matoppskrift.no,
Major Laudalsvei 6, 4630 Kristiansand Orgnr.: 911 668 602 mva.