Kreps, kokt

Bilde av Kreps, kokt.

Kalorier og viktig næringsinnhold i Kreps, kokt

100 gr/ml inneholder.
DataMengdeEnhet
KJ 230 kilojoule
Kcal 54 kalorier
Protein 10.7 gram
Karbo 0 gram
Sukker 0 gram
Kostfiber 0 gram
Fett 1.3 gram
Mettet fett 0.3 gram



Annonse




Fakta om Kreps, kokt.

Kreps er små skalldyr som smaker som en blanding av hummer og reker.


Har du prøvd produktet? Sett en karakter da!

1 2 3 4 5 6





Bruksområde for Kreps, kokt.

Brukes mye på skalldyrbord. Fine til gratinering.


Innlagt dato
Oppdatert dato
26.04.2021
Hovedgruppe
Fisk og skalldyrprodukter
Undergruppe
Skalldyr
Kilde til Næringsdata
Knut Pettersen
Karakter (Snitt)
5,2 poeng satt av 5 brukere.
Besøk
7828





Noen anbefalte oppskrifter som bruker Kreps som ingrediens

Viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett, protein og karbohydrater pr 100 gram av oppskriften, samt pris. Klikk på oppskriften for å se mer.


OppskriftPoengKCALFettProteinKarboPris
Ovnsbakt sjøkreps4.9310,4830,014,011,5215,37
Krepsehaler og gorgonzolasaus5.3246,0410,669,2727,39,88
Sjøkreps naturell3.542,211,018,28020,31
Grillet steinbit3.6191,613,9216,230,3114,45
Gulrotsuppe med ingefær549,13,680,862,681,98
Kylling med indiansk maisstuing og hvitløkmoste po5109,784,725,5310,684,91
Asparges og rekepai4.5129,776,2111,856,1911,26
Kreps4.50,90,020,1800,45
Enkel Curry-Krepsehale pasta4.5208,2413,545,8815,139,92
Hasta la svinepasta4147,339,219,36,3910,77
Scampi Jambalaya477,862,122,311,415,8
Krepsfylte ruller med kremsaus4183,2214,911,390,8613,9
Svinemedaljonger med røsti poteter og sjøkreps i s2.3101,74,246,339,387,17
Paella Alicante3.5108,464,229,437,876,7
Kalvebrissel med sjøkreps398,524,54,533,5813,31


Annonse









Sammenlign med andre lignende ingredienser! Tilfeldig valgt i samme kategori.

Klikk her for full sammenligning av Kreps, kokt med andre ingredienser i samme kategori:

Den enkle tabellen under viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett (gram), protein (gram) og karbohydrater pr 100 gram av ingrediensen. I noen tilfeller pr porsjon. Klikk på varen for å se mer.
Bruk denne til å sjekke og sammenligne innholdet i lignende ingredienser.

Ønsker du en større og utvidet sammenligning av ingredienssgrupper, bruk linken over hvor du og kan filtrere, sortere og søke bedre.
MatvarenavnKJKCALFettProteinKarbo
Godehav krepsehaler 200g29871,220,316,30,4
Rema 1000 scampi 270g27064,531150
Fiskeriet skalldyrmiks 170g34682,690,914,24,5
Rema 1000 prima Reker i Lake31074,090,516,50
Fiskeriet texmex scampi 120g35183,880,717,91,2
Ferskvannskreps32276,950,9515,970
Reker, i lake, avrent246580,613,20
Snøkrabbe rå37790,11,1818,50
Reker, kokt uten skall4251000,823,30
Lerøy Kokte krabbeklør456108,981,822,90
Coop scampi chili hvitløk 170g30272,171150,5
Isbilen grønnlandsreker32677,911170
Fiskemannen scampi rå med skall 26/3031274,560,517,20
Fiskemannen krepsehaler i lake24959,511,310,71,1
Krabbe brunmat40496,550,916,30

Kommenter med hjelp av Facebook



Ansvarlig utgiver: © 2002- Databasesør AS Adresse: Matoppskrift.no,
Major Laudalsvei 6, 4630 Kristiansand Orgnr.: 911 668 602 mva.