Kreps, kokt



Bilde av Kreps, kokt.

Kalorier og Næringsinnhold i Kreps, kokt

100 gr/ml inneholder.
DataMengdeEnhet
KJ 230 kilojoule
Kcal 54 kalorier
Protein 10.7 gram
Karbo 0 gram
Sukker 0 gram
Kostfiber 0 gram
Fett 1.3 gram
Mettet fett 0.3 gram


Fakta om Kreps, kokt.

Kreps er små skalldyr som smaker som en blanding av hummer og reker.

Bruksområde for Kreps, kokt.

Brukes mye på skalldyrbord. Fine til gratinering.
Innlagt dato
Oppdatert dato
07.05.2019
Hovedgruppe
Fisk og skalldyrprodukter
Undergruppe
Skalldyr
Kilde til Næringsdata
Fotograf
Knut Pettersen
Karakter (Snitt)
4,67 poeng satt av 3 brukere.
Besøk
6349
Sett din karakter på ingrediensen!
1 2 3 4 5 6












Noen anbefalte oppskrifter som bruker Kreps som ingrediens

Viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett, protein og karbohydrater pr 100 gram av oppskriften, samt pris. Klikk på oppskriften for å se mer.


OppskriftPoengKCALFettProteinKarboPris
Ovnsbakt sjøkreps4.8312,0430,1941,5215,37
Krepsehaler og gorgonzolasaus5.3246,0410,669,2727,39,88
Grillet steinbit3.6191,613,9216,230,3114,45
Kylling med indiansk maisstuing og hvitløkmoste po5110,864,845,5310,684,91
Gulrotsuppe med ingefær549,13,680,862,681,98
Sjøkreps naturell3.342,211,018,28020,31
Kreps4.50,90,020,1800,45
Enkel Curry-Krepsehale pasta4.5208,2413,545,8815,139,92
Asparges og rekepai4.5129,776,2111,856,1911,26
Hasta la svinepasta4148,149,39,36,3910,77
Scampi Jambalaya477,862,122,311,415,8
Krepsfylte ruller med kremsaus4183,2214,911,390,8613,9
Paella Alicante3.5111,334,599,457,786,7
Svinemedaljonger med røsti poteter og sjøkreps i s2.3101,844,246,329,47,17
Fylt paprika med kreps 2329,150,332,163,536,98







Sammenlign med andre lignende ingredienser! Tilfeldig valgt i samme kategori.

Klikk her for full sammenligning av Kreps, kokt med andre ingredienser i samme kategori:

Den enkle tabellen under viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett (gram), protein (gram) og karbohydrater pr 100 gram av ingrediensen. I noen tilfeller pr porsjon. Klikk på varen for å se mer.
Bruk denne til å sjekke og sammenligne innholdet i lignende ingredienser.

Ønsker du en større og utvidet sammenligning av ingredienssgrupper, bruk linken over hvor du og kan filtrere, sortere og søke bedre.
MatvarenavnKJKCALFettProteinKarbo
Kongereke rå325770,717,60
Eldorado blåskjell i vann37689,862,4151,9
Reker, i lake, avrent246580,613,20
Fiskemannen argentinske villreker39494,161210
Go-Tan Lime/Onion Gourmet Chips2024483,7322,92,863,6
Fiskemannen Scampi kokt 21/25 uten skall m/haletipp26763,810,3150
Fiskemannen krepsehaler i lake 400 gr29269,780,515,80,3
Fiskemannen scampi kokt uten skall25761,420,214,70
Ica krabbekjøtt i vann25059,750,2140,6
Krabbe, naturell, hermetisk4561081,822,90
Fiskemannen marinerte rekespyd870207,9316,415,20,2
Scampi4251000,823,30
Lofoten Hel Krabbe fra Hitra456108,981,822,90
Lofoten krabbeklør fra Hitra39093,210,719,51
Languster280660,615,20

Kommenter med hjelp av Facebook







Ansvarlig utgiver: © 2002- Databasesør AS Adresse: Matoppskrift.no,
Major Laudalsvei 6, 4630 Kristiansand Orgnr.: 911 668 602 mva.