Eldorado kikerter

Bilde av Eldorado kikerter.

Kalorier og viktig næringsinnhold i Eldorado kikerter

100 gr/ml inneholder.
DataMengdeEnhet
KJ 553 kilojoule
Kcal 132.2 kalorier
Protein 7.1 gram
Karbo 18.7 gram
Sukker 0.6 gram
Kostfiber 4.6 gram
Fett 2.1 gram
Mettet fett 0.3 gram



Annonse





Har du prøvd produktet? Sett en karakter da!

1 2 3 4 5 6







Innlagt dato
Oppdatert dato
02.04.2019
Hovedgruppe
Belgvekster nøtter sopp
Undergruppe
Belgfrukter ferske tørre og tilberedt
Kilde til Næringsdata
Produsent
Eldoradoeldorado
Karakter (Snitt)
5 poeng satt av 3 brukere.
Besøk
3229





Noen anbefalte oppskrifter som bruker kikerter som ingrediens

Viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett, protein og karbohydrater pr 100 gram av oppskriften, samt pris. Klikk på oppskriften for å se mer.


OppskriftPoengKCALFettProteinKarboPris
Hummus (israelsk kikertpuré)4.7167,337,216,8516,553,41
Falafel 13.7138,523,785,2419,084,37
Marokkanske grønnsaker og kikerter på couscous-sen5.467,711,212,9710,343,47
Vegetarisk couscous4.2100,441,943,6515,883,05
Falafler5.236634,53,818,991,5
Sanuunad Digaag (Afrikansk kyllinggryte)4.996,531,418,7111,315,29
Afrikansk gryte5.249,272,692,513,134,74
Chana Masala5144,151,095,7625,562,05
Aashe Reshteh (Iransk nudelsuppe)3.462,152,932,186,121,7
Vegetarisk saus med pasta4.6127,691,674,5622,162,68
Afrika-inspirert grillkylling4.8125,293,858,9212,714,8
Afrikansk lammegryte4.5106,856,077,94,396,01
Hummus 74.5156,795,757,0117,043,99
Grønnsakgryte fra Midt-Østen4.551,350,712,457,783,46
Harira4.563,10,846,077,153,56


Annonse









Sammenlign med andre lignende ingredienser! Tilfeldig valgt i samme kategori.

Klikk her for full sammenligning av Eldorado kikerter med andre ingredienser i samme kategori:

Den enkle tabellen under viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett (gram), protein (gram) og karbohydrater pr 100 gram av ingrediensen. I noen tilfeller pr porsjon. Klikk på varen for å se mer.
Bruk denne til å sjekke og sammenligne innholdet i lignende ingredienser.

Ønsker du en større og utvidet sammenligning av ingredienssgrupper, bruk linken over hvor du og kan filtrere, sortere og søke bedre.
MatvarenavnKJKCALFettProteinKarbo
Eldorado kidneybønner 3 pakke437104,440,56,815
Brune bønner, tørre13193131,52244,6
Gogreen økologisk miks500119,51715
Coop anglamark Økologiske kidneybønner495118,30,66,918
Edamamebønner, soyabønner, fryst5431317,211,22,8
Svartøyebønner, tørr13713241,323,549,4
Gogreen økologiske kikerter450107,552,86,111
Eldorado salat og grytebønner428102,290,7812,6
Linser1473352,041,0624,6363,35
Store_lima1414337,940,6921,4644,38
Eldorado tomatbønner424101,330,7516
Eldorado gule erter1314314,041,52046
Brekkbønner13131,30,221,836,97
Urtekram belugalinser1320315,481,12641
Bønner, Røde_kidney1409336,751,0622,5346,59

Kommenter med hjelp av Facebook



Ansvarlig utgiver: © 2002- Databasesør AS Adresse: Matoppskrift.no,
Major Laudalsvei 6, 4630 Kristiansand Orgnr.: 911 668 602 mva.