Eldorado kikerter



Bilde av Eldorado kikerter.

Kalorier og Næringsinnhold i Eldorado kikerter

100 gr/ml inneholder.
DataMengdeEnhet
KJ 553 kilojoule
Kcal 132.2 kalorier
Protein 7.1 gram
Karbo 18.7 gram
Sukker 0.6 gram
Kostfiber 4.6 gram
Fett 2.1 gram
Mettet fett 0.3 gram

Innlagt dato
Oppdatert dato
02.04.2019
Hovedgruppe
Belgvekster nøtter sopp
Undergruppe
Belgfrukter ferske tørre og tilberedt
Kilde til Næringsdata
Produsent
Eldoradoeldorado
Karakter (Snitt)
4,5 poeng satt av 2 brukere.
Besøk
1600
Sett din karakter på ingrediensen!
1 2 3 4 5 6












Noen anbefalte oppskrifter som bruker kikerter som ingrediens

Viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett, protein og karbohydrater pr 100 gram av oppskriften, samt pris. Klikk på oppskriften for å se mer.


OppskriftPoengKCALFettProteinKarboPris
Hummus (israelsk kikertpuré)4.7165,667,066,7916,553,41
Falafel 13.7137,553,735,1819,084,37
Marokkanske grønnsaker og kikerter på couscous-sen5.467,991,212,9710,343,47
Vegetarisk couscous4.2100,51,943,6515,883,05
Falafler5.2366,0334,513,88,991,5
Sanuunad Digaag (Afrikansk kyllinggryte)4.996,31,48,7111,315,29
Afrikansk gryte5.249,312,692,513,134,74
Aashe Reshteh (Iransk nudelsuppe)3.461,122,842,146,11,74
Vegetarisk saus med pasta4.6127,711,674,5622,162,68
Chana Masala5144,851,155,6625,562,05
Afrika-inspirert grillkylling4.8125,153,858,9212,714,8
Harira4.563,220,846,077,153,56
Grønnsakgryte fra Midt-Østen4.551,510,712,457,783,46
Afrikansk lammegryte4.5107,116,077,94,396,01
Marokkansk kylling med appelsin og aprikoser4.290,781,8411,426,524,82







Sammenlign med andre lignende ingredienser! Tilfeldig valgt i samme kategori.

Klikk her for full sammenligning av Eldorado kikerter med andre ingredienser i samme kategori:

Den enkle tabellen under viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett (gram), protein (gram) og karbohydrater pr 100 gram av ingrediensen. I noen tilfeller pr porsjon. Klikk på varen for å se mer.
Bruk denne til å sjekke og sammenligne innholdet i lignende ingredienser.

Ønsker du en større og utvidet sammenligning av ingredienssgrupper, bruk linken over hvor du og kan filtrere, sortere og søke bedre.
MatvarenavnKJKCALFettProteinKarbo
Bønner, mung, tørre12482951,123,942,4
Gogreen forkokte grønne linser1360325,0412449
Gogreen økologiske store hvite bønner440105,161714
Haricots_verts1434342,722,0218,8138,91
Eldorado hermetiske salat og grytebønner428102,290,7812,6
Bønner, hvite, i tomatsaus, hermetisk390931,45,612,4
Grønne_linser1414337,940,9628,0646,39
Helios Bønner i tomatsaus35685,081,82,413,7
Gule_erter1426340,811,1624,5553,47
Eldorado hermetiske kikerter økologiske576137,662,4719
Bønner, røde, kidney, hermetiske4481060,78,812,7
GoGreen Hvite bønner1200286,822244
Bønner, hvite, store, hermetiske411980,86,912,4
Black_eye13713241,323,549,4
Eldorado kidneybønner428102,290,7812,6

Kommenter med hjelp av Facebook







Ansvarlig utgiver: © 2002- Databasesør AS Adresse: Matoppskrift.no,
Major Laudalsvei 6, 4630 Kristiansand Orgnr.: 911 668 602 mva.