Eldorado kikerter

Bilde av Eldorado kikerter.

Kalorier og viktig næringsinnhold i Eldorado kikerter

100 gr/ml inneholder.
DataMengdeEnhet
KJ 553 kilojoule
Kcal 132.2 kalorier
Protein 7.1 gram
Karbo 18.7 gram
Sukker 0.6 gram
Kostfiber 4.6 gram
Fett 2.1 gram
Mettet fett 0.3 gram



Annonse





Har du prøvd produktet? Sett en karakter da!

1 2 3 4 5 6







Innlagt dato
Oppdatert dato
02.04.2019
Hovedgruppe
Belgvekster nøtter sopp
Undergruppe
Belgfrukter ferske tørre og tilberedt
Kilde til Næringsdata
Produsent
Eldoradoeldorado
Karakter (Snitt)
4,5 poeng satt av 2 brukere.
Besøk
1928





Noen anbefalte oppskrifter som bruker kikerter som ingrediens

Viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett, protein og karbohydrater pr 100 gram av oppskriften, samt pris. Klikk på oppskriften for å se mer.


OppskriftPoengKCALFettProteinKarboPris
Hummus (israelsk kikertpuré)4.7167,357,216,8516,553,41
Falafel 13.7137,553,735,1819,084,37
Marokkanske grønnsaker og kikerter på couscous-sen5.467,991,212,9710,343,47
Vegetarisk couscous4.2100,51,943,6515,883,05
Falafler5.2366,0334,513,88,991,5
Sanuunad Digaag (Afrikansk kyllinggryte)4.996,31,48,7111,315,29
Afrikansk gryte5.249,312,692,513,134,74
Chana Masala5144,851,155,6625,562,05
Aashe Reshteh (Iransk nudelsuppe)3.461,122,842,146,11,74
Vegetarisk saus med pasta4.6127,711,674,5622,162,68
Afrika-inspirert grillkylling4.8125,153,858,9212,714,8
Harira4.563,220,846,077,153,56
Grønnsakgryte fra Midt-Østen4.551,510,712,457,783,46
Afrikansk lammegryte4.5107,116,077,94,396,01
Marokkansk kylling med appelsin og aprikoser4.290,781,8411,426,524,82


Annonse









Sammenlign med andre lignende ingredienser! Tilfeldig valgt i samme kategori.

Klikk her for full sammenligning av Eldorado kikerter med andre ingredienser i samme kategori:

Den enkle tabellen under viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett (gram), protein (gram) og karbohydrater pr 100 gram av ingrediensen. I noen tilfeller pr porsjon. Klikk på varen for å se mer.
Bruk denne til å sjekke og sammenligne innholdet i lignende ingredienser.

Ønsker du en større og utvidet sammenligning av ingredienssgrupper, bruk linken over hvor du og kan filtrere, sortere og søke bedre.
MatvarenavnKJKCALFettProteinKarbo
Eldorado brekkbønner9923,660,11,23
Erter, grønne rå33981,020,45,4214,45
Helios Kikerter, naturell459109,70,57,415,2
Urtekram grønne linser1320315,481,12641
Coop anglamark Økologiske spaghetti av sorte soyabønner1394333,165,14318
GoGreen Hvite bønner1200286,822244
Aspargesbønner19747,080,42,88,35
Aspargesbønner, fryst115280,21,73
Urtekram kikerter1520363,286,92049
Svartøyebønner, tørr13713241,323,549,4
Mungbønner, tørre12482951,123,942,4
Brune bønner, kokt5271250,68,817,8
Coop anglamark Økologiske kikerter537128,342,96,916
Eldorado hermetiske brekkbønner9923,660,11,23
Hvite_kidney1380329,820,2524,3734,9

Kommenter med hjelp av Facebook






Ansvarlig utgiver: © 2002- Databasesør AS Adresse: Matoppskrift.no,
Major Laudalsvei 6, 4630 Kristiansand Orgnr.: 911 668 602 mva.