Brune bønner, tørre

Bilde av Brune bønner, tørre.

Kalorier og viktig næringsinnhold i Brune bønner, tørre

100 gr/ml inneholder.
DataMengdeEnhet
KJ 1318 kilojoule
Kcal 313 kalorier
Protein 22 gram
Karbo 44.6 gram
Sukker 4.6 gram
Kostfiber 16 gram
Fett 1.5 gram
Mettet fett 0.2 gram



Annonse




Fakta om Brune bønner, tørre.

I familie med hvite bønner. Flere typer. Brune bønner har vært dyrket i lang tid i Danmark. Også mye brukt i Sverige.


Har du prøvd produktet? Sett en karakter da!

1 2 3 4 5 6





Bruksområde for Brune bønner, tørre.

Egner sig til salater, i sammenkokte retter og supper


Innlagt dato
Oppdatert dato
09.10.2026
Hovedgruppe
Belgvekster nøtter sopp
Undergruppe
Belgfrukter tørre
Kilde til Næringsdata
Karakter (Snitt)
4,74 poeng satt av 31 brukere.
Besøk
24879





Noen anbefalte oppskrifter som bruker Brune bønner som ingrediens

Viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett, protein og karbohydrater pr 100 gram av oppskriften, samt pris. Klikk på oppskriften for å se mer.


OppskriftPoengKCALFettProteinKarboPris
Vegetarfarse4.4116,683,166,1715,353
Koking av bønner og linser3.383,70,65,5711,771,35
Chili Con Carne rask4.4117,235,177,569,614,56
Middelhavssuppe med yoghurt5.441,590,591,735,72,44
Enchiladas med kylling4.3161,927,1811,212,73,67
Cowboymat4102,994,277,767,034,38
Kjøtt og bønner (Chilli con Carne)3.6118,583,1811,559,16,37
Ungarsk gulasjsuppe568,722,285,25,813,11
Chili sin carne588,390,575,4812,923,82
Kjøtt- og bønneragu474,031,675,338,161,07
Hot chili490,214,115,477,374,11
Nachos 34147,795,278,7615,266,17
Bønnekaker fra Ramnes4191,376,5111,7318,354,29
Taco med kylling3.3158,1412,74,575,73,8
Brasiliansk svinemørbrad med brune bønner4.5146,415,9114,77,639,28


Annonse









Sammenlign med andre lignende ingredienser! Tilfeldig valgt i samme kategori.

Klikk her for full sammenligning av Brune bønner, tørre med andre ingredienser i samme kategori:

Den enkle tabellen under viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett (gram), protein (gram) og karbohydrater pr 100 gram av ingrediensen. I noen tilfeller pr porsjon.
Bruk denne til å sjekke og sammenligne innholdet i lignende ingredienser.
Ønsker du en større og utvidet sammenligning av ingredienssgrupper, bruk linken over hvor du og kan filtrere, sortere og søke bedre.
MatvarenavnKJKCALFettProteinKarbo
Erter, tørre14103342,421,650
Røde bønner, tørre9952381,41922,1
Bondebønner, hestebønner, tørr13313161,72541,9
Brune_linser_tørre1362325,5112448,5
Adzukibønner, tørr13123100,519,950,2
Linser, svarte, beluga, tørre1166278222,530,5
Limabønner, smørbønner, tørr12973080,721,544,4
Linser, røde/rosa, tørr11532742,222,531,9
Soyabønner, tørre159938418,635,910,3
Erter grønne tørkede12142872,12241
Linser, grønne og brune, tørre1102263220,529,2
Mungbønner, tørre12472951,123,942,4
Hvite bønner, tørre10092420,92120,5
Linser, grønne, puy, tørre1086259220,427,9
Svartøyebønner, tørr13713241,323,549,4

Ansvarlig utgiver: © 2002- Databasesør AS Adresse: Matoppskrift.no,
Major Laudalsvei 6, 4630 Kristiansand Orgnr.: 911 668 602 mva.