Erter grønne tørkede

Kalorier og viktig næringsinnhold i Erter grønne tørkede

100 gr/ml inneholder.
DataMengdeEnhet
KJ 1214 kilojoule
Kcal 287 kalorier
Protein 22 gram
Karbo 41 gram
Sukker 2 gram
Kostfiber 7.4 gram
Fett 2.1 gram
Mettet fett 0 gram

Notat


Annonse





Har du prøvd produktet? Sett en karakter da!

1 2 3 4 5 6





Bruksområde for Erter grønne tørkede.

De er også nydelige i stuing, f.eks. sammen med gulrot. De serveres kalde til varme og kalde retter. Godt smørdampet, i wok, suppe, freset i olje, marinert eller rå i salater.


Innlagt dato
Oppdatert dato
30.03.2019
Hovedgruppe
Belgvekster nøtter sopp
Undergruppe
Belgfrukter ferske tørre og tilberedt
Kilde til Næringsdata
Karakter (Snitt)
5 poeng satt av 10 brukere.
Besøk
9327





Noen anbefalte oppskrifter som bruker Grønne erter som ingrediens

Viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett, protein og karbohydrater pr 100 gram av oppskriften, samt pris. Klikk på oppskriften for å se mer.


OppskriftPoengKCALFettProteinKarboPris
Oksestek med grønnsaker4.278,492,858,144,445,48
Oksesmåsteik med ertestuing4.2138,8810,19,791,986,91
Laks i folie4.9124,965,788,818,69,4
Stekt ris med egg4.6161,566,98,0316,023,03
Spanske kjøttboller (Albóndigas)4.7157,934,769,4817,326,84
Snitzel4.2101,582,69,549,26,93
Samosa 23.2195,915,854,8329,822,04
Stekt ris spesial4.6144,696,657,9712,325,46
Hellstrøms Suppe Maxim s3.8181,049,48,6811,255,83
Panang-karry4.4185,978,0110,0817,919,57
Lammefrikassé på høsten3.779,145,14,443,483,59
Pigghå stekt med vinaigrette-poteter3.5104,894,097,588,444,57
God potetsalat584,914,591,877,983,12
Gul ris3.8128,24,362,6718,9831,18
Fylt brød fra Bolivia(Tucumana)4.2173,158,454,2918,82,8


Annonse









Sammenlign med andre lignende ingredienser! Tilfeldig valgt i samme kategori.

Klikk her for full sammenligning av Erter grønne tørkede med andre ingredienser i samme kategori:

Den enkle tabellen under viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett (gram), protein (gram) og karbohydrater pr 100 gram av ingrediensen. I noen tilfeller pr porsjon. Klikk på varen for å se mer.
Bruk denne til å sjekke og sammenligne innholdet i lignende ingredienser.

Ønsker du en større og utvidet sammenligning av ingredienssgrupper, bruk linken over hvor du og kan filtrere, sortere og søke bedre.
MatvarenavnKJKCALFettProteinKarbo
Heinz baked beans33780,540,24,712,9
Bønnespirer, mungbønnespirer, rå173410,235,9
Bønner115280,21,73
Hvite bønner, store, hermetiske411980,86,912,4
Urtekram grønne linser1320315,481,12641
Eldorado brekkbønner9923,660,11,23
Kikerter kokte686163,952,598,8627,42
Coop anglamark Økologiske limabønner38692,2506,713
Eldorado grønne erter1314314,041,52046
Helios Kikerter, naturell459109,70,57,415,2
GoGreen Quinoa Kikertsmix1550370,456,51756
Eldorado hermetiske tørkede erter452108,020,56,916,2
Borlottibønner, tørr1367324220,247,7
Santa maria Refried Beans31274,560,5412
Limabønner, smørbønner, tørr12973070,721,544,4

Kommenter med hjelp av Facebook



Ansvarlig utgiver: © 2002- Databasesør AS Adresse: Matoppskrift.no,
Major Laudalsvei 6, 4630 Kristiansand Orgnr.: 911 668 602 mva.