Erter grønne tørkede



Kalorier og Næringsinnhold i Erter grønne tørkede

100 gr/ml inneholder.
DataMengdeEnhet
KJ 1214 kilojoule
Kcal 287 kalorier
Protein 22 gram
Karbo 41 gram
Sukker 2 gram
Kostfiber 7.4 gram
Fett 2.1 gram
Mettet fett 0 gram

Notat

Bruksområde for Erter grønne tørkede.

De er også nydelige i stuing, f.eks. sammen med gulrot. De serveres kalde til varme og kalde retter. Godt smørdampet, i wok, suppe, freset i olje, marinert eller rå i salater.
Innlagt dato
Oppdatert dato
30.03.2019
Hovedgruppe
Belgvekster nøtter sopp
Undergruppe
Belgfrukter ferske tørre og tilberedt
Kilde til Næringsdata
Karakter (Snitt)
5 poeng satt av 9 brukere.
Besøk
7422
Sett din karakter på ingrediensen!
1 2 3 4 5 6












Noen anbefalte oppskrifter som bruker Grønne erter som ingrediens

Viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett, protein og karbohydrater pr 100 gram av oppskriften, samt pris. Klikk på oppskriften for å se mer.


OppskriftPoengKCALFettProteinKarboPris
Oksestek med grønnsaker4.278,492,858,144,445,48
Oksesmåsteik med ertestuing4.1138,8810,19,791,986,91
Laks i folie4.9124,965,788,818,69,4
Stekt ris med egg4.6135,275,415,0916,023,03
Spanske kjøttboller (Albóndigas)4.5158,184,799,4817,326,84
Snitzel4.2101,582,69,549,26,93
Samosa 23.2195,915,854,8329,822,04
Hellstrøms Suppe Maxim s3.8182,219,538,6811,255,83
Stekt ris spesial4.6125,335,555,8112,325,46
Lammefrikassé på høsten3.779,55,144,443,483,59
Panang-karry4.4186,168,0210,1117,929,49
Pigghå stekt med vinaigrette-poteter3.5104,894,097,588,444,57
God potetsalat585,414,651,867,983,12
Gul ris3.8128,24,362,6718,9831,18
Fylt brød fra Bolivia(Tucumana)4.2173,158,454,2918,82,8







Sammenlign med andre lignende ingredienser! Tilfeldig valgt i samme kategori.

Klikk her for full sammenligning av Erter grønne tørkede med andre ingredienser i samme kategori:

Den enkle tabellen under viser navn, og der hvor det er registrert kj, fett (gram), protein (gram) og karbohydrater pr 100 gram av ingrediensen. I noen tilfeller pr porsjon. Klikk på varen for å se mer.
Bruk denne til å sjekke og sammenligne innholdet i lignende ingredienser.

Ønsker du en større og utvidet sammenligning av ingredienssgrupper, bruk linken over hvor du og kan filtrere, sortere og søke bedre.
MatvarenavnKJKCALFettProteinKarbo
Erter, grønne rå33981,020,45,4214,45
Gogreen forkokte grønne linser1360325,0412449
Urtekram belugalinser1320315,481,12641
Eldorado kikerter553132,162,17,118,7
Edamamebønner, soyabønner, fryst5431307,211,22,8
Helios Kikerter, naturell459109,70,57,415,2
Linser, grønne og brune, kokte med salt5091200,89,816,3
Bønner, røde tørkede1409336,751,0622,5346,59
Gogreen svarte bønner465111,130,8814
Bønner, hvite, store, hermetiske411980,86,912,4
Linser, kokte485115,910,389,0215,93
Eldorado brekkbønner9923,660,11,23
GK Brune bønner hermetiske640152,960,41029
Bønner, Røde hermetiske35484,60,365,2615,54
Helios Bønner i tomatsaus35685,081,82,413,7

Kommenter med hjelp av Facebook







Ansvarlig utgiver: © 2002- Databasesør AS Adresse: Matoppskrift.no,
Major Laudalsvei 6, 4630 Kristiansand Orgnr.: 911 668 602 mva.