Oppskrifter med pølser.



Wienerpølser. Fotograf: Matprat

Fakta om produktet.

Er laget av svine-og storfekjøtt, og inneholder krydder som ingefær, muskat og hvitpepper. Ekte wienerpølser stoppes i ekte fåretarm, det er det som gir den fine "knekken" når du tar en bit.




Noen gode oppskrifter med bilde


Prøv også Pølseform med brokkoli.Pølseform med brokkoli.
Denne retten har 110,99 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 7,88 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 5,81 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 4,14.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Varm chorizosalat med kikerter.Varm chorizosalat med kikerter.
Denne retten har 184,85 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 17,32 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 8,63 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 8,35.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Krydderpølse med potetmos.Krydderpølse med potetmos.
Denne retten har 274,8 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 24,49 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 14 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 14,87.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Wok med pølse og tomat.Wok med pølse og tomat.
Denne retten har 93,28 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 10,72 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 3,3 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 3,98.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Maries pølse med penne.Maries pølse med penne.
Denne retten har 219,39 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 14,39 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 13,53 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 4,97.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Chorizo- og løkpanne.Chorizo- og løkpanne.
Denne retten har 202 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 4,41 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 15,72 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 12,58.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Tomatsuppe med morrpølse.Tomatsuppe med morrpølse.
Denne retten har 110,98 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 1,26 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 8,82 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 5,5.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Wok med kjøttpølse, creme fraiche, nudler og grønnsaker.Wok med kjøttpølse, creme fraiche, nudler og .
Denne retten har 219,7 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 13,87 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 14,66 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 5,4.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Grilltoast.Grilltoast.
Denne retten har 178,32 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 8,51 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 11,38 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 4,6.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Barnas grillspyd 1.Barnas grillspyd 1.
Denne retten har 186,1 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 17,44 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 8,72 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 2,17.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Pytt i panne 6.Pytt i panne 6.
Denne retten har 106,96 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 9,02 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 5,84 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 3,23.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Gnocchi med pølser i tomatsaus.Gnocchi med pølser i tomatsaus.
Denne retten har 155,37 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 15,1 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 7,43 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 3,6.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Amerikansk pølsetallerken.Amerikansk pølsetallerken.
Denne retten har 125,37 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 6,58 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 8,99 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 9.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Pølse i nudler.Pølse i nudler.
Denne retten har 136,46 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 15 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 5,8 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 6,09.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Pølse- og spinatpasta.Pølse- og spinatpasta.
Denne retten har 205,76 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 17,47 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 10,94 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 10,11.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Pølsetortilla.Pølsetortilla.
Denne retten har 230,95 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 27,15 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 10,01 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 5,5.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Mozzarella med salamichips.Mozzarella med salamichips.
Denne retten har 395,71 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 0,36 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 34,79 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 18,03.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Falukorv med epler.Falukorv med epler.
Denne retten har 182,28 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 14,64 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 10,52 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 6,05.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Snadderpølse med eple og karri.Snadderpølse med eple og karri.
Denne retten har 194,34 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 16,96 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 10,38 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 9,64.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Julepølse på landbrød.Julepølse på landbrød.
Denne retten har 197,9 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 12,88 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 12,62 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 5,51.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Fylte grillpølser.Fylte grillpølser.
Denne retten har 213,36 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 4,9 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 17,26 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 5,17.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Stekt julepølse med kålmiks.Stekt julepølse med kålmiks.
Denne retten har 140,1 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 7,66 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 9,94 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 4,23.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Falukorv à la Barman.Falukorv à la Barman.
Denne retten har 129,56 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 8,45 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 8,22 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 4,7.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Sommer-tapas.Sommer-tapas.
Denne retten har 96,18 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 6,78 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 5,3 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 5,88.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++





De mest populære oppskriftene

Verdier pr 100 gr
NavnPoengBildeKcalKarbo(gr)Protein(gr)Fett(gr)
Pølseform med brokkoli5.3Oppskriften har bilde1117.96.15.8
Brennsnute med vossakorv5.2Oppskriften har bilde84.17.23.84.1
Innbakte pølser 15213.719.48.910.7
Bangers i rom saus5234.17.414.516.3
Festpyntet pølse5150.63.16.812.1
Pølserisotto5Oppskriften har bilde131.311.14.87
Fylte grillpølser5Oppskriften har bilde213.44.9917.3
Aorøra5184.28.46.613.8
Lette Pølsehorn(innbakte pølser)5241.525.48.511.3
Pølse- og makaroni grateng4.924122.71111.4
Pølseomelett4.9Oppskriften har bilde164.92.411.112.3
Bratwurst-hotdogs4.8Oppskriften har bilde157.711.75.59.6
Oslogryten4.7120.210.756
Pølser med kastanjer4.7107132.44.7
Chilipølsegryte4.7Oppskriften har bilde137.955.410.5
Brushetta med salami romana og stekt taleggio4.5341.614.814.224.6
Grillet Bratwurst med marinert kål4.5145.75.95.910.7
Pølser, egg og bacon4.5Oppskriften har bilde175.98.47.912
Sjømannsfalu4.587.98.93.34
Sterke pølser i lompe4.5200.618.68.210
Pølsetallerken4.5114.220.24.90.8
Pølser og bacon i ´slåbrok´ med løksaus4.5136.96.96.19.2
Edgars pølse4.5227.712.69.815
Falukorv surprise4.5190.313.75.112.5
Tysk pølsesalat4.5123.47.35.57.8
Ovnsbakt Falukorv4.511311.43.75.4
Pølser i slåbrok4.5166.56.46.912.2
Pølsepanne med rosenkål4.5195.745.517.1
Skinkeboller med pølser4.5154.88.59.28.9
Baconring4.5Oppskriften har bilde287312.625
Kjøttpølser med kremet pasta4.5Oppskriften har bilde253.416.79.416.2
Falukorv à la Barman4.5Oppskriften har bilde129.68.44.98.2
Middagspølser med potetmos4.5Oppskriften har bilde81.98.83.63.4
Pølseform med purre4.5Oppskriften har bilde192.724.28.76.3
Stroganoff gryte med pølser4.5127.546.79.1
Gratinerte pølser i brød4.5Oppskriften har bilde206.313.29.812.3
Pølsefest på grillen4.5Oppskriften har bilde0
Julepølse med rødkål4.5Oppskriften har bilde115.65.15.57.8
Pølser med pommes frites4.5Oppskriften har bilde259.122.16.715.5
Jambalaya med pølser4.3Oppskriften har bilde151.215.16.57
Kyllingpølselapskaus4.3Oppskriften har bilde55.52.45.72.2
Ovnsstekte pølser4.3211.75.110.216.5
Innbakte pølser 24.20
Corn Dog (Corndog)4.2263.617.29.317.3
Makaroniform med pølser4.2Oppskriften har bilde136.213.46.26.1
Kjells pølsegryte4.2155.56.74.611.8
Pølsegryte med ris4.2Oppskriften har bilde172.44.6614.1
Pølsestroganoff4Oppskriften har bilde153.64.54.712.5
Ungarsk pølsegulasj492103.53.7
Grillpølser enkel40
NavnPoengBildeKcalKarbo(gr)Protein(gr)Fett(gr)



Aktuelle artikler.

Grill til SanktHans

Grill til SanktHans

Sankthans kvelden er en av de mest benyttede grillkvelder om sommeren. Det er den dagen da mange reiser på sjøen eller ut til samlingsplasser med sankthans bål, god mat og drikke. Og jeg vet at mange ikke gidder å lage mye styr ut av grillingen, men tar med seg de vanlige pølsene, burgerene, salate....

Les mer om denne saken...

10 gode pølseretter til 17 mai

10 gode pølseretter til 17 mai

På 17 mai er det ofte fyr på grillen og pølser er vel en av feavorittene særlig for den yngre generasjon eller de som er sultne og ikke kan vente. Er det dårlig vær kan man enkelt ordne grillpølsene innendørs i ovnsgrillen eller på en elektrisk grill. Men her er 10 forslag til pølser på den store da....

Les mer om denne saken...

Hverdagsmat med pølser.

Hverdagsmat med pølser.

Pølser er nok en av de mest anvendelige råvarer vi har til middag. Og samtidig fins de å få kjøpt over alt, til en rimelig pris og de siste årene er de blitt mer en bare wiener og middagspølse.
Pølser fins i mange varianter og det er bare fantasien som setter grenser for hva en kan bruke dem ti....

Les mer om denne saken...

Pølserester til besvær og glede.

Pølserester til besvær og glede.

Alle opplever til stadighet at det i kjøleskapet blir liggende rester etter grillpølser, kjøttpølse og andre pølser. Disse blir ofte liggende til de begynner å lukte og går så i søpla.....

Les mer om denne saken...

11 grilloppskrifter med pølser

11 grilloppskrifter med pølser

Pølser er enkelt og godt. Og på grill er det en ener i alle fall som venterett da pølser er ferdig i løpet av noen minutter mens man venter på de større sakene. Nå fins det mange forskjellige typer pølser og utvalget øker hvert år. Pølser kan serveres i brød, lompe eller lefse. De kan fylles, gratin....

Les mer om denne saken...

10 grilloppskrifter med pølser nå på våren

10 grilloppskrifter med pølser nå på våren

Det er mange som allerede har prøvd grillen og flere blir det nå utover i mai. Og har en dårlig tid med stor familie er pølser enkelt og godt på grillen. De finnes nå i mange forskjellige typer og smaker, samt at en kan variere tilbehør i det uendelige. Og så går det fort....

Les mer om denne saken...



Ansvarlig utgiver: © 2002- Databasesør AS Adresse: Matoppskrift.no,
Major Laudalsvei 6, 4630 Kristiansand Orgnr.: 911 668 602 mva.