Oppskrifter med Ananas som hovedingrediens hos Matoppskrift.no

Her har du ett tilfeldig utvalg av oppskrifter på Ananas hvor de 25 mest populære med bilde vises først, selvfølgelig om det finnes noen med bilde.
Viser inntil 10-100 oppskrifter av gangen, som du kan justere selv i tabellen. Her kan dere sortere og filtrere som dere vil

Følgende info vises her:

  • Navn på oppskriften: Kan sorteres med å klikke på overskrift.
  • Poeng: Beregnet ut fra deres egne vurderinger. Kan sorteres med å klikke på overskrift slik at man kan sortere ut de mest populære.
  • Bilde: Viser om oppskriften har bilde. kan ikke sorteres.
  • Kcal: Viser utregnet kalorier i Kcal på oppskriften. Kun når oppskriften har dette utregnet. Kan sorteres med å klikke på overskrift.
  • Protein, fett og karbohydrater i gram per 100 gram av den ferdige oppskriften. Kan sorteres med å klikke på overskrift.



Noen gode oppskrifter med bilde


Prøv også Eksotisk fruktsalat.Eksotisk fruktsalat.
Denne retten har 96,95 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 17,69 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 2,23 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 3,35.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Honning- og ananasmarinade 2.Honning- og ananasmarinade 2.
Denne retten har 166,48 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 19,49 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 9,58 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 4,64.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Valenciasalat.Valenciasalat.
Denne retten har 184,8 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 7,83 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 16,12 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 3,88.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Valenciasalat 3.Valenciasalat 3.
Denne retten har 158,96 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 8,31 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 12,94 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 3,69.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Ananassalsa.Ananassalsa.
Denne retten har 72,64 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 10,44 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 3,02 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 3,42.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Smoothie à la Piña Colada.Smoothie à la Piña Colada.
Denne retten har 74,85 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 9,46 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 3,69 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 2,31.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Karamellisert ananas.Karamellisert ananas.
Denne retten har 80,65 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 15,94 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 1,57 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 2,78.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Ananas smooth colada-smoothie.Ananas smooth colada-smoothie.
Denne retten har 62,25 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 8,92 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 1,81 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 2,65.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Ananasparfait med bringebærsaus.Ananasparfait med bringebærsaus.
Denne retten har 168,16 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 12,62 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 12,24 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 6,46.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Fruktsalat - jul 3.Fruktsalat - jul 3.
Denne retten har 53,46 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 11,77 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 0,14 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 3,12.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Grapefrukt- og ananasmarmelade.Grapefrukt- og ananasmarmelade.
Denne retten har 251,46 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 62,3 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 0,02 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 2,92.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Pinacolada is.Pinacolada is.
Denne retten har 223,01 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 6,87 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 19,72 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 6,29.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Helgrillet ananas med kryddersukker.Helgrillet ananas med kryddersukker.
Denne retten har 78,95 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 18,45 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 0,15 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 3,3.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Limemarinert ananas.Limemarinert ananas.
Denne retten har 73,63 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 12,45 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 0,49 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 4,92.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Ananas-kokos-rommarmelade.Ananas-kokos-rommarmelade.
Denne retten har 207,35 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 40,61 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 2,94 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 5,16.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Pukka pineapple.Pukka pineapple.
Denne retten har 56,38 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 12,85 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 0,14 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 4,18.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Pina Colada-muffins.Pina Colada-muffins.
Denne retten har 286,84 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 46,43 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 8,81 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 3,82.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Eksotisk salat med brunost.Eksotisk salat med brunost.
Denne retten har 78,19 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 12,05 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 2,47 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 3,5.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Ananas med lime.Ananas med lime.
Denne retten har 47,21 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 10,82 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 0,11 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 2,79.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også LobNobssalat på toast.LobNobssalat på toast.
Denne retten har 182,01 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 10,26 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 13,17 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 5,52.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Ananascocktail.Ananascocktail.
Denne retten har 77,82 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 11,45 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 0,13 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 6,41.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Grillet ananas med papayasaus.Grillet ananas med papayasaus.
Denne retten har 60,41 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 10,7 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 1,59 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 3,45.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Påskekake med safran og ananassalsa.Påskekake med safran og ananassalsa.
Denne retten har 226,35 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 25,54 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 12,07 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 5,81.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Ananassorbet 2.Ananassorbet 2.
Denne retten har 57,63 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 10,77 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 0,95 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 2,44.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Grillet ananas med romsaus.Grillet ananas med romsaus.
Denne retten har 147,82 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 18,53 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 7,01 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 3,72.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++





De beste Ananas oppskriftene

NavnPoengBildeKcalKarbo(gr)Protein(gr)Fett(gr)
Somalisk Ananaskake4.223129.73.310.8
Eksotisk fruktsalat4.6Oppskriften har bilde9717.70.72.2
Pina Colada med eksotisk frukt4.41138.83.26
Smoothie med rips og ananas3.20
Honning- og ananasmarinade 21.1Oppskriften har bilde166.519.50.39.6
Ananas carpaccio med koriander4.854.512.60.20.1
Valenciasalat4.2Oppskriften har bilde184.87.81.216.1
Flambert ananas4.2135.111.80.96.5
Valenciasalat 34Oppskriften har bilde1598.31.312.9
Ananas smoothie453.512.80.10.1
Ananaskake til 81.8210.434.73.66.1
Grillet ananas3.779.49.40.14.4
Tropisk frukt- og amarettidessert3.3145.412.56.27.7
Ananas sorbet3.387.411.83.62.8
Ananas chips4.561.614.80.10.1
Karamellisert ananas4.5Oppskriften har bilde80.615.90.21.6
Ananas smooth colada-smoothie4.5Oppskriften har bilde62.28.92.21.8
Smoothie à la Piña Colada4.5Oppskriften har bilde74.89.50.63.7
Ananas og sitron soufflé4.5213.911.83.916.8
Ananassalsa4.5Oppskriften har bilde72.610.40.43
Kjempegod teriyaki marinade377.616.82.30.1
Ananasparfait med bringebærsaus4.5Oppskriften har bilde168.212.61.412.2
Innbakt ananas4100.817.73.41.6
Fruktsalat - jul 34Oppskriften har bilde53.511.80.40.1
Ananas Romanov3.5102.910.50.65.4
Grapefrukt- og ananasmarmelade3Oppskriften har bilde251.562.30.20
Ananasmuffins uten sukker2197.529.45.65.8
Pinacolada is2Oppskriften har bilde2236.91.219.7
Anananaskake2120.922.92.71.7
Ananas- og rabarbrasyltetøy3199.644.80.91.5
Babyananas med marengs379.418.60.60.1
Ananas med aprikoskaramell og vaniljeis313325.91.32.4
Ananas med mer395.212.914.1
Sydlige breddegrader395.78.20.86.3
Grillet ananas med Rom-softice3182.218.11.110
Opp/ned ananaskake(0.A.B.AB)3253.437.15.48.9
Ananaschutney(0.A.B.AB)3111.4230.41.7
Saus med ananas(A.B.AB)3172.723.40.88.2
Silketofushake(A.AB.0)352.66.72.61.6
Ananassorbet3111.727.40.10.1
En forfriskende dessert342.59.10.40.2
Anapina3Oppskriften har bilde85.88.40.75.3
Sjokolade dekkede ananas3161.840.10.20
Ananasrød salat348.810.80.20.2
Ananassalat med chili3Oppskriften har bilde82.111.20.23.9
Grillet ananas med romsaus3Oppskriften har bilde147.818.51.27
Ananasmedaljonger3201.87.61.218.5
Eggedosis med ananas3101.212.12.44.2
Mokka isbombe399.617.11.32.6
Ananas-båter362.914.30.40.2
Reneés bærkrem med is3174.421.43.58.3
Vaniljebakt ananas3101.724.90.10.1
Fruktsalat for julen3151.28.41.412
Ananas- og nektarinsalat344.29.40.50.2
Frokostjuice348.7110.40.1
Fruktsalat med Cottage Cheese359.59.52.60.9
Julep med ananas og peppermynte3235.20.10.1
Ananas-sjokolademousse3186.912.82.413.8
Sjokoladeananas mousse3202.814.51.915.1
Ananas tertetatin med fem krydder322431.23.39.1
Ananasterte3306.643.34.712.4
Babyananas med marengs 1379.418.60.60.1
Fyllte ananas387.410.10.74.1
Ananas milkshake339.27.42.10.1
Ananas-mandel milkshake3397.81.40.1
Røroskake med syltet ananas397.423.70.10.1
Ananassorbet 23Oppskriften har bilde57.610.81.11
Grillet ananas med vaniljeyoghurt366.313.80.80.4
Påskekake med safran og ananassalsa3Oppskriften har bilde226.425.53.412.1
Grillet ananas med papayasaus3Oppskriften har bilde60.410.70.31.6
Ananascocktail3Oppskriften har bilde77.811.40.30.1
LobNobssalat på toast3Oppskriften har bilde18210.3513.2
Ananas med lime3Oppskriften har bilde47.210.80.20.1
Eksotisk salat med brunost3Oppskriften har bilde78.2121.42.5
Grillet ananas med bringebær3Oppskriften har bilde50.410.80.40.2
Grillet ananas med kanelrub og grillede marshmallow3Oppskriften har bilde12221.31.83.1
Hel glasert ananas3Oppskriften har bilde99.624.20.20.1
Ananasjuice3Oppskriften har bilde32.97.50.10.1
Piña colada mocktail3Oppskriften har bilde72.57.50.64.2
Ananassalsa med frisk ananas3Oppskriften har bilde89.47.40.56.1
Tropisk milkshake3Oppskriften har bilde84.411.92.23
Pukka pineapple3Oppskriften har bilde56.412.80.30.1
Ananas-kokos-rommarmelade3Oppskriften har bilde207.440.60.42.9
Limemarinert ananas3Oppskriften har bilde73.612.44.40.5
Helgrillet ananas med kryddersukker3Oppskriften har bilde7918.40.20.2
Pina Colada-muffins3Oppskriften har bilde286.846.448.8
NavnPoengBildeKcalKarbo(gr)Protein(gr)Fett(gr)





Ansvarlig utgiver: © 2002- Databasesør AS Adresse: Matoppskrift.no,
Major Laudalsvei 6, 4630 Kristiansand Orgnr.: 911 668 602 mva.