Oppskrifter fra Hellas hos Matoppskrift.no

Her har du ett tilfeldig utvalg av oppskrifter på Hellas hvor de 25 mest populære med bilde vises først, selvfølgelig om det finnes noen med bilde.
Viser inntil 10-100 oppskrifter av gangen, som du kan justere selv i tabellen. Her kan dere sortere og filtrere som dere vil

Følgende info vises her:

  • Navn på oppskriften: Kan sorteres med å klikke på overskrift.
  • Poeng: Beregnet ut fra deres egne vurderinger. Kan sorteres med å klikke på overskrift slik at man kan sortere ut de mest populære.
  • Bilde: Viser om oppskriften har bilde. kan ikke sorteres.
  • Kcal: Viser utregnet kalorier i Kcal på oppskriften. Kun når oppskriften har dette utregnet. Kan sorteres med å klikke på overskrift.
  • Protein, fett og karbohydrater i gram per 100 gram av den ferdige oppskriften. Kan sorteres med å klikke på overskrift.




Noen gode oppskrifter med bilde


Prøv også Moussaka- med norsk potetvri.Moussaka- med norsk potetvri.
Denne retten har 117,11 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 7,86 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 6,61 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 3,2.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Gresk moussaka.Gresk moussaka.
Denne retten har 99,12 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 5,74 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 5,32 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 5,57.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Gyros.Gyros.
Denne retten har 105,01 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 0,64 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 2,09 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 13,41.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Gresk kyllingpai 2.Gresk kyllingpai 2.
Denne retten har 243,25 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 11,05 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 17,75 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 4,46.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Gresk kylling.Gresk kylling.
Denne retten har 86,12 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 5,87 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 2,48 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 3,95.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Souvlaki.Souvlaki.
Denne retten har 112,26 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 0,46 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 4,36 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 12,41.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Fylte auberginer (Muskakas).Fylte auberginer (Muskakas).
Denne retten har 99,35 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 2,22 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 6,97 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 4,95.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Gresk potetsalat (Patatosalata).Gresk potetsalat (Patatosalata).
Denne retten har 125,98 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 11,77 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 7,68 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 1,97.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Rizogalo.Rizogalo.
Denne retten har 92,94 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 15,27 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 1,76 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 1,63.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Auberginepuré (Melitzanosalata).Auberginepuré (Melitzanosalata).
Denne retten har 72,71 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 2,5 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 5,41 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 3,88.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Tzatziki 2.Tzatziki 2.
Denne retten har 28,45 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 2,7 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 1,07 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 3,06.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Gresk dessert.Gresk dessert.
Denne retten har 128,4 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 7,1 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 8 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 4,94.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Moussaka - med greske ferieminner.Moussaka - med greske ferieminner.
Denne retten har 108,3 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 4,16 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 6,48 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 5.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Hummus 2.Hummus 2.
Denne retten har 201,08 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 22,03 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 8,82 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 3,86.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Tzatziki 3.Tzatziki 3.
Denne retten har 28,45 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 2,7 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 1,07 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 3,06.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Tzatzíki.Tzatzíki.
Denne retten har 79,29 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 4,24 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 5,53 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 3,86.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Gresk salat med potetbåter.Gresk salat med potetbåter.
Denne retten har 82,76 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 7 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 4,58 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 4,31.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Gresk kyllingpai.Gresk kyllingpai.
Denne retten har 186,09 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 6,39 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 11,33 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 5,85.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Gresk salat.Gresk salat.
Denne retten har 90,21 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 2,29 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 7,35 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 5,16.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Provencegrønnsaker med fetaost.Provencegrønnsaker med fetaost.
Denne retten har 77,88 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 3,49 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 5,46 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 4,77.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Gresk lammepai.Gresk lammepai.
Denne retten har 262,2 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 13,95 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 18,68 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 4,79.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Tzatziki 6.Tzatziki 6.
Denne retten har 38,73 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 3,52 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 1,61 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 3,12.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Lammestuing med tomat - Moshari Stiffado.Lammestuing med tomat - Moshari Stiffado.
Denne retten har 113,82 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 6,75 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 6,01 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 6,44.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Gresk salat (Horatiki Salata).Gresk salat (Horatiki Salata).
Denne retten har 86,79 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 2,31 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 7,55 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 4,07.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Tsatsiki 3.Tsatsiki 3.
Denne retten har 62,98 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 2,69 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 4,92 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 3,08.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++





De beste Hellas oppskriftene

NavnPoengBildeKcalKarbo(gr)Protein(gr)Fett(gr)
Arni Kleftiko5.3110.55.87.25.8
Moussaka- med norsk potetvri4.5Oppskriften har bilde117.17.966.6
Stifado5.195.61.215.62.5
Gresk Gyros3.3127.413.312.12.5
Gresk moussaka4.1Oppskriften har bilde99.15.76.15.3
Fylte vinblader (Dolmathakia)5.220612.92.315.7
Gyros4.6Oppskriften har bilde1050.620.82.1
Gresk kyllingpai 24.2Oppskriften har bilde243.2119.317.8
Gresk kylling5Oppskriften har bilde86.15.99.52.5
Ovnsbakt squash med poteter og tomater (Briami)4.892.34.91.17.3
Souvlaki4.5Oppskriften har bilde112.30.516.14.4
Fylte auberginer (Muskakas)4Oppskriften har bilde99.42.25.27
Gresk brød4275.832.88.611.4
Gresk potetsalat (Patatosalata)5Oppskriften har bilde12611.81.47.7
Tzatziki 23.8Oppskriften har bilde28.42.71.91.1
Bifftekia - gresk biff av kjøttdeig3.8184.53.713.112.7
Festbrød frå Hellas5259.240.57.96.6
Rizogalo5Oppskriften har bilde92.915.341.8
Auberginepuré (Melitzanosalata)5Oppskriften har bilde72.72.515.4
Bakt gresk salat554.32.82.23.5
Imamens yndlingsrett (Imam Bayildi)4.760.23.50.93.7
Gresk dessert2.8Oppskriften har bilde128.47.178
Gresk yoghurtbrød4.7238.637.485.7
Olivenbrød 32.3220.632.26.66.6
Arakas4.3117.16.53.37.9
Moussaka - med greske ferieminner4.3Oppskriften har bilde108.34.27.36.5
Hummus 24Oppskriften har bilde201.1228.18.8
Psomi - gresk brød med yoghurt3238.637.485.7
Tzatziki 34Oppskriften har bilde28.42.71.91.1
Tzatzíki3.3Oppskriften har bilde79.34.235.5
Gresk salat med potetbåter2.5Oppskriften har bilde82.872.64.6
Gresk lammepai4.5Oppskriften har bilde262.2148.818.7
Provencegrønnsaker med fetaost4.5Oppskriften har bilde77.93.52.75.5
Greske kjøttboller (Keftethes)4.5266.35.714.820.3
Athensk valnøttkake4.5404.636.38.524.2
Gresk kyllingpai4.5Oppskriften har bilde186.16.414.211.3
Saganaki med reker3272.52.58.125.1
Oksegryte med småløk (Moshari Stifatho)4.585.619.54.6
Gresk salat4.5Oppskriften har bilde90.22.33.27.4
Tsatsiki 32.7Oppskriften har bilde632.71.84.9
Tzatziki 62.7Oppskriften har bilde38.73.52.41.6
Lammestuing med tomat - Moshari Stiffado4Oppskriften har bilde113.86.86.56
Gresk fiskegryte460.81.68.81.5
Gresk salat (Horatiki Salata)4Oppskriften har bilde86.82.31.87.6
Greske julekaker med mandler (Kourabiethes)4469.953.47.823.8
Stekt squash og aubergine med hvitløksaus2.729.33.91.40.1
Bønner med fint følge (Fasolakia Freska)4119.37.11.69.1
Greske kjøttboller 33.5235.7113.919.4
Tzatsiki 43.5Oppskriften har bilde82.53.82.66.3
Gresk salat 23.5Oppskriften har bilde86.82.31.87.6
Fylte grønnsaker på gresk3.51156.428.4
Gresk kaffe3.574.617.80.50.2
Keftedes3.5198.391411.6
Gresk lammegryte med grønnsaker3Oppskriften har bilde72.42.87.43.3
Linse suppe3425.93.50.1
Greske julekaker2.5469.953.47.823.8
Gresk lammefrikassé276.31.811.72.4
Helgrillet lam2103020.92.1
Koulourakia (Greske påske kaker)239354.97.614.7
Saganaki20
Kyllingpai (Kotopitta)2168.74.214.810.1
Greske småkaker2478.1527.626
Gresk bondesalat2Oppskriften har bilde82.52.82.66.5
Smultboller (Loukoumathes)2170.433.46.20.8
Sydlandsk tomatsalat2Oppskriften har bilde64.42.60.55.5
Shis Kebab2Oppskriften har bilde105.71.810.46.2
Tzatsiki 13Oppskriften har bilde28.45.810
Gresk tomatsalat3Oppskriften har bilde42.81.90.83.1
Grillet lammekjøtt med tzatziki3Oppskriften har bilde146.51.614.98.9
Ingers greske variant337.12.90.82.1
Lam Klephtiko3Oppskriften har bilde131.469.37.6
Souvlaki med briame3Oppskriften har bilde684.15.53
Briame3Oppskriften har bilde29.85.40.90.1
Gresk sitronkylling i orzosuppe3Oppskriften har bilde54.64.26.21.3
Gyros med kylling3Oppskriften har bilde113.214.272.7
Gresk pai3Oppskriften har bilde141.33.54.511.8
Gresk brødpudding3Oppskriften har bilde150.87.69.58.9
Gresk salat med pasta3Oppskriften har bilde159.212.410.87.1
Kleftiko3Oppskriften har bilde964.67.25.2
Gresk blomkålsalat3Oppskriften har bilde88.72.72.67.2
Gresk salat og tzatziki3Oppskriften har bilde63.22.62.54.5
Greske lammeboller på spyd med gresk salat og tzatziki3Oppskriften har bilde138.42.26.411.4
Rødløkspai med fetaost3Oppskriften har bilde258.614.66.918.8
Tzatziki med snøfrisk3Oppskriften har bilde39.23.32.71.6
Gresk salat med biffstrimler3Oppskriften har bilde152.69118
Hønse suppe.336.42.83.61.1
Squashsalat (Kolokythakia Salata)3104.81.61.210.2
Stekt kylling med poteter (Kotopoulo Fournou)3103.54.912.13.8
Gresk påskebrød3201.130.49.34.2
Gresk sitronsuppe387.27.25.83.7
Gresk fennikel346.48.21.50.2
Moussaka 23Oppskriften har bilde136.13.45.410.6
Greske kjøttkaker med saus393.45.16.94.8
Giouvetzi374.50.812.32.4
Gresk bondesalat 23Oppskriften har bilde77.62.91.76.3
Bønnesalat (Fasolia Salata)3292.721.112.414.1
Bønnesuppe (Fasolatha)3189.112.5511.4
Fiskesuppe med egg- og sitronsaus361.32.582
Fylte grønnsaker (Yiemista)31156.428.4
Taramosalata3398.617.74.533
Moussaka 33Oppskriften har bilde98.83.98.35.2
Ovnsbakt lammekjøtt med pasta (Giouvetsi)3137.88.913.75.1
Baklavas3392.234.9624.8
Blekksprut i vinsaus (Kalamarakia Krasata)375.41.97.43.7
Gresk hvitløksaus (Skorthalia)3416.335.16.626.7
Gresk potetmos med hvitløk311012.42.55.3
Gresk sjampinjongsalat352.72.41.44
Lam med sorte oliven (Arni me mavres elies)31721.912.412.7
Legert sitronsaus (Saltsa avgolemono)364.10.745
Svinekjøtt på bondevis (Hirino eksohiko)3131.31.47.79.3
Tomatsalat med poteter3124.36.3110.1
Salat med fetaost. løk og agurk3112.22.15.58.9
Blandet salat med feta og grillede ferskener384.35.44.34.7
Greske artisjokker3125.67.14.97.7
Keftedes - greske kjøttkaker3145.61.911.89.8
Lammegryte fra Hellas376.14.85.33.3
Greske nøttekaker3374.828.86.325.4
Ovnsbakt torsk à la Spetsai (Psari Spetsiota)3133.33.715.56.2
Skordalia33358.51.632.5
Sofrito3126.10.113.97.8
Gresk agurksalat354.32.923.8
Blåskjell-pilaff3117.27.34.96.7
Lammegryte med salat (Arnaki Fricassee)364.20.99.52.4
Kyllinggryte med okra382.41.511.13.3
Gresk landbrød (Psomi horiatiko)3267.341.786.7
Greske poteter3146.413.21.59.4
Grillede kyllinglår på gresk3203.62.79.117
Gresk påskebrød 33Oppskriften har bilde22432.79.65.6
Gresk salat 33641.71.85.3
Gyros 23Oppskriften har bilde113.413.48.62.4
Gresk bondesuppe med gremolata3Oppskriften har bilde24.72.60.61
Gresk salat rask3Oppskriften har bilde122.525.410.1
Gresk potetsalat315513.339.6
Souvlaki 23126.410.18.85.3
Souvlaki med pastasalat og grillet brød318322.610.35.3
Gresk Saganaki3318.12.822.524.1
Stekt squash og aubergine3Oppskriften har bilde142.211.62.78.7
Gresk salat 43Oppskriften har bilde77.42.73.45.7
Gresk salat 53Oppskriften har bilde83.32.32.56.9
Moussaka med kylling387.38.44.53.4
Gresk bondesalat 33Oppskriften har bilde141.12.22.813.1
Moussaka3Oppskriften har bilde122.62.67.28.6
Hvit saus til moussaka3157.84.210.311.1
Gresk pastasalat3134.611.710.24.8
Krydderrull med fetaost3Oppskriften har bilde195.525.57.66.4
Eggepanne med tomater og fetaost3121.51.19.18.9
Tzatziki av kinakål og agurk3Oppskriften har bilde26.62.61.80.9
Gresk lammespidd3175.50.118.311.3
Gresk moussaka 13115.725.69
Greske lammekoteletter3186.10.813.114.4
Grillede lammekoteletter3Oppskriften har bilde1990.118.813.7
Lammekebab375.28.37.90.9
Fylt blekksprut3203.69.111.213.5
Kalverulader med ost3211.60.119.214.5
Dolmades uten kjøtt30
Fasoulada (bønnesuppe)360.14.42.83
Stuede snittebønner med tomat(0.AB)331.22.11.31.5
Soutzoukàkia3129.538.98.8
Gresk lammerett398.98.97.63.5
Svinekjøtt som i Hellas3127.91.47.88.9
Greske smultboller3170.433.46.20.8
Gresk påskebrød 23302.643.39.29.6
Gresk landbrød327644.27.76.6
Patates gratine3106.410.75.34.5
Gresk potetpai(Pataopita)3249.525.85.813.2
Moussaka 53Oppskriften har bilde96.73.27.25.2
Patates yiachini3183.410.21.314.8
Poteter i vin fra Kypros3222.89.51.218
Lam Klephtiko fra Hellas3Oppskriften har bilde145.30.419.57.2
Kjøttboller med frisk urtesmak på grønnsaksseng.3Oppskriften har bilde79.85.84.63.8
Moussaka 83Oppskriften har bilde943.24.66.4
Gresk potetsuppe(Patatosoupa)31139.81.17.2
Gresk potetsalat 23163.29.2312.3
Gresk påskelam3108.63.915.73.3
NavnPoengBildeKcalKarbo(gr)Protein(gr)Fett(gr)





Ansvarlig utgiver: © 2002- Databasesør AS Adresse: Matoppskrift.no,
Major Laudalsvei 6, 4630 Kristiansand Orgnr.: 911 668 602 mva.