Oppskrifter på forretter til selskap og fest



Sushi. Fotograf: Knut Pettersen
En oversikt over våre forretter, småretter, tapas/fingermat og kalde retter til selskap og fest. Her finnes aktuelle artikler, oppskrifter, oppskriftsøk og deres egne favoritter





Annonse

Annonse




Noen gode oppskrifter med bilde


Prøv også Singapore pepper crab.Singapore pepper crab.
Denne retten har 100,73 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 16,27 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 0,33 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 18,53.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Peppergrillet kongekrabbe med blåskjell og salsa fresca.Peppergrillet kongekrabbe med blåskjell og sa.
Denne retten har 74,13 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 5,05 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 2,2 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 12,31.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Kyllingklubber med kylling- og trøffelpølse og grillet vannmelon.Kyllingklubber med kylling- og trøffelpølse o.
Denne retten har 178,52 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 0,73 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 12,86 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 6,52.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Gravet rådyrfilet med tyttebærmarmelade.Gravet rådyrfilet med tyttebærmarmelade.
Denne retten har 112,56 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 14,61 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 0,73 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 17,62.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Bruschetta med Gilde Birkebeinerskinke.Bruschetta med Gilde Birkebeinerskinke.
Denne retten har 153,28 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 12,68 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 5,82 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 13,24.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Rullet røykt laks med ginseng.Rullet røykt laks med ginseng.
Denne retten har 118,52 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 4,07 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 6,78 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 10,24.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Kaviarmarinert laks med urtekrem.Kaviarmarinert laks med urtekrem.
Denne retten har 378,62 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 0,78 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 37,2 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 12,48.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Dillmarinert laks.Dillmarinert laks.
Denne retten har 224 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 0 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 16 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 19,9.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Carpaccio av ørret med eggekrem.Carpaccio av ørret med eggekrem.
Denne retten har 387,46 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 10,96 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 34,52 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 5,98.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Uramaki.Uramaki.
Denne retten har 152,27 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 21,66 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 3,47 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 8,65.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Krabbeklør med chili.Krabbeklør med chili.
Denne retten har 74,1 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 0,2 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 0,78 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 26,22.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Klassisk rekecocktail.Klassisk rekecocktail.
Denne retten har 141,67 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 3,06 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 7,31 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 20,62.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Bruschetta med Birkebeinerskinke og grillede grønnsaker.Bruschetta med Birkebeinerskinke og grillede .
Denne retten har 154,74 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 24,05 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 3,1 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 5,8.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Kryddergravet Ishavsrøye.Kryddergravet Ishavsrøye.
Denne retten har 130,75 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 2,83 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 8,19 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 11,87.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Torskerullade med skalldyrfyll.Torskerullade med skalldyrfyll.
Denne retten har 84,54 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 0,78 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 1,46 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 14,29.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Toast med laksetartar og avokado.Toast med laksetartar og avokado.
Denne retten har 218,23 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 10,31 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 13,87 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 11,76.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Hummersalat med mynte og lime.Hummersalat med mynte og lime.
Denne retten har 173,61 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 24,23 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 3,85 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 12,38.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Scampispyd.Scampispyd.
Denne retten har 100,4 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 0 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 0,8 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 12,61.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Tartar av hval.Tartar av hval.
Denne retten har 147,84 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 13,64 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 4,74 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 7,89.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Laksetartar 2.Laksetartar 2.
Denne retten har 236,25 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 0,03 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 17,57 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 17,97.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Kjøttboller med hvitløk, koriander og yoghurtdip.Kjøttboller med hvitløk, koriander og yoghurt.
Denne retten har 145,45 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 2,29 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 10,33 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 5,5.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Egg med ansjos.Egg med ansjos.
Denne retten har 155,52 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 3,49 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 10,48 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 10,73.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Party egg (fylte egg).Party egg (fylte egg).
Denne retten har 193,63 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 2,22 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 17,31 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 6,53.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Fylte lefser.Fylte lefser.
Denne retten har 178,05 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 15,72 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 7,89 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 13,86.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Kveite ceviche på toast.Kveite ceviche på toast.
Denne retten har 172,79 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 17,17 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 7,15 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 10,3.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++






De mest populære oppskriftene

Verdier pr 100 gr
NavnPoengBildeKcalKarbo(gr)Protein(gr)Fett(gr)
Stekte krabbekaker med tartarsaus5.2Oppskriften har bilde214.813.711.612.4
Fiskemousse5.2163.10.95.315.3
Laksetartar5162.91.79.713
Avokado med tunfiskfyll5Oppskriften har bilde178.517.115.9
Krabbesalat med aspargesbønner og safransaus5Oppskriften har bilde184.512.6811.1
Kongekrabbe med mango salat5Oppskriften har bilde995.4104
Reke cocktail5232.62.30.2
Melon med spekeskinke4.891.43.511.43.4
Ørretmousse i avokadosaus4.8165.34.75.213.9
Friterte torsketunger4.798.85.375.2
Festmousse med ørret4.7Oppskriften har bilde160.80.812.711.9
Ceviche4.758.51.910.30.8
Kamskjell med chili, hvitløk og asparges4.7Oppskriften har bilde2471.95.424.1
Luksusreker4.5195.12.78.316.6
Rosenrød rekecocktail4.5Oppskriften har bilde1361.410.59.6
Fasanmousse4.5262.31.710.923.5
Blåskjell - forrett4.5262.21.86.124.9
Carpaccio av hval4.5119.7025.22.1
Hummermousse i hvitvinsgelé4.52011.55.716
Bruschetta med kyllingleverpostei4.5135.610.39.94.5
Brushetta med salami romana og stekt taleggio4.5341.614.814.224.6
Ferskmarinert laks med syltet fenikkel4.5Oppskriften har bilde107.73.88.36.4
Sopp terrin4.577.94.14.54.4
Quick ´Blini´ fyllt med norsk laks og ost4.5Oppskriften har bilde115.49.62.87
Chèvre- og paprika-tarteletter4.5Oppskriften har bilde188.79.46.613.6
Sildetartar4.5199.811.29.512.4
Avokado med reker4.5192.21.34.518.4
Kamskjell og chorizo med blomkålaioli4.554.20.67.12.6
Laksetartar med avokado og rødløk4.51781.88.215
Carpaccio (marinert, rå oksefilet)4.5281.80.618.322.9
Klassisk rekecocktail4.5Oppskriften har bilde141.73.115.57.3
Reker med appelsin og basilikum4.5Oppskriften har bilde157.62.410.611.5
Egg med ansjos4.5Oppskriften har bilde155.53.511.810.5
Crostini med røykt laks og ost4.5Oppskriften har bilde262.616.11515.2
Råmarinert flatbiff av rein4.5Oppskriften har bilde116.115.69.81.5
LobNobs og reker i avokado4.5Oppskriften har bilde208.53.87.218.1
Glaserte gulrøtter med pepperstekt andebryst4.499.43.84.97
Kyllingsalat med bulgur4.380.656.13.7
Mini Vårruller4.3Oppskriften har bilde232.38.65.519.1
Piggvar Bagatelle4.2193.91.311.415.9
Rådyrmousse med konjakksaus4.1144.36.27.28.8
Ceviche 2455.91.87.12.1
Carpaccio av laks 74227.71.212.619
Gåselever med svart trompetsopp og purre468.24.24.53.1
Forrett av trost4139.3023.84.9
Meksikanske reketortillas436.83.32.41.2
Rekecocktail fra Louisiana4186.20.910.915.3
Rekeavocado4Oppskriften har bilde150.51.65.213.4
Makrell og pigghå i tomat- og paprikagele479.51.75.84.1
Carpaccio med fenalår, ruccola og parmesanost4Oppskriften har bilde183.31.512.813.8
NavnPoengBildeKcalKarbo(gr)Protein(gr)Fett(gr)



Aktuelle artikler.

Vår beste toast med ost og skinke

Vår beste toast med ost og skinke

I en travel hverdag er ett toastjern veldig greit å ha. Og med brød, ost, skinke og evt litt krydder og grønt, kan man frembringe raske smørbrød som smaker nydelig.....

Les mer om denne saken...

Arme Riddere eller French Toast

Arme Riddere eller French Toast

Arme riddere er en enkel og god måte å bli kvitt brødrester på. Skivene kan være tørre og gamle, men allikevel blir de skikkelig gode etter en omgang med egg og melk. Basis versjonen med egg og melk er jo velkjent, men prøv med litt ekstra krydring og tilbehør så blir dette en stor favoritt.....

Les mer om denne saken...

Juletapas med rester i romjula

Juletapas med rester i romjula

Juleskinke med chiliappelsin, vossakorv med marinert artiskokk, lefseruller, julequesedilla eller glasert tapasribbe… Sulten? Juletapas gir rom for både deilig mat, hyggelig fest og ro på kjøkkenet.....

Les mer om denne saken...

Vårruller for oss vanlige folk

Vårruller for oss vanlige folk

Vårruller er ikke bare noe man spiser på kinarestaurant, gatekjøkken eller ferie. Hjemme er det ikke noe hokus pokus å lage disse, og da mener jeg ikke å fritere opp frosne fra fryseren, men å lage de helt fra bunnen.....

Les mer om denne saken...

Wraps med laks og pestodressing

Wraps med laks og pestodressing

Wraps kan fylles med mye forskjellig og er en gjenganger på bordet her hjemme. Har man rester i kjøleskapet så har man grunnlaget for en enkel og god kveldsrett.....

Les mer om denne saken...

Den beste bruschettaen med variasjoner

Den beste bruschettaen med variasjoner

Bruschetta er en av de klassiske italienske oppskriftene som er enkel og bare nydelig. Det er mange varianter men originalt er det bare brød med hvitløk, olivenolje og en tomatsalat. Videre evt noe kjøtt på toppen og litt pynt.....

Les mer om denne saken...

Sensommertapas

Sensommertapas

Sommeren er ikke over enda og hva passer ikke bedre enn å invitere på ett lite tapas selskap en lun sommerkveld nå på sensommeren. Her er ett godt utvalg satt sammen av Opplysningskontoret for egg og hvitt kjøtt hvor det brukes kylling, kalkun, scampi, egg og mye annet godt....

Les mer om denne saken...

Lag enkle forretter.

Lag enkle forretter.

Nå som tiden til de store selskap og brylluper, konfirmasjoner, høytidsdager er i full gang, kan man gjøre mye selv med enkle midler for å kunne servere en god forrett.....

Les mer om denne saken...

Kok suppe på en spiker

Kok suppe på en spiker

Dagene blir lengre og lysere. Allikevel henger temaet Finanskrise over oss som en mørk sky. Slå to fluer i en smekk; spar penger og plei vennegjengen: inviter til hyggelig spleiselag.....

Les mer om denne saken...

Olsok feires med fingrene

Olsok feires med fingrene

Fuglesang, fingermat og ferie. Tre gode ting på en gang. Fingermat er populært hos både store og små, og gjør feste akkurat passe uhøytidelig og avslappet. Faktisk så avslappet at verten også får nyte festen, for her kan rettene lages i god tid på forhånd.....

Les mer om denne saken...



Ansvarlig utgiver: © 2002- Databasesør AS Adresse: Matoppskrift.no,
Major Laudalsvei 6, 4630 Kristiansand Orgnr.: 911 668 602 mva.