Oppskrifter med kveite.



Kveite. Fotograf: Knut Pettersen

Fakta om produktet.

Kveita er den største av alle flyndrefiskene, med grå øyeside og hvit blindside. Som ung finnes den på kysten og på relativt grunt vann, mens store kveiter vanligvis holder til på 300 - 2.000 m dyp. Opptil 3 meter. Vekt opptil 300 kg. Kjøttet er meget velsmakende og hvitt og fast.

Bruksområde.

Kveite kan stekes, kokes, grilles og brukes i ulike retter.




Noen gode oppskrifter med bilde


Prøv også Stekt Norsk Kveite med fint tilbehør.Stekt Norsk Kveite med fint tilbehør.
Denne retten har 209,86 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 4,01 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 18,52 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 10,41.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Stekt kveite på grønn seng.Stekt kveite på grønn seng.
Denne retten har 103,46 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 1,04 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 6,34 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 14,34.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Sashimi av kveite.Sashimi av kveite.
Denne retten har 111,81 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 2,18 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 6,43 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 18,84.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Røykt blåkveite med selleri- og ostesaus.Røykt blåkveite med selleri- og ostesaus.
Denne retten har 100,52 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 6 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 5,3 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 8,13.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Kveite med ingefærsmør.Kveite med ingefærsmør.
Denne retten har 130,37 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 7,15 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 7,13 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 10,94.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Grillet Norsk Kveite på latinsk vis.Grillet Norsk Kveite på latinsk vis.
Denne retten har 237,04 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 6,8 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 20,66 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 7,91.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Grillet Norsk Kveite på italiensk vis.Grillet Norsk Kveite på italiensk vis.
Denne retten har 197,41 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 3,45 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 16,77 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 11,8.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Wok med kveite.Wok med kveite.
Denne retten har 86,67 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 7,06 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 4,03 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 8,65.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Kveite stekt med parmaskinke og kremet saus av parmesan.Kveite stekt med parmaskinke og kremet saus a.
Denne retten har 165,59 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 5,37 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 11,55 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 11,51.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Ovnsbakt kveite med glasert bacon og potetpuré.Ovnsbakt kveite med glasert bacon og potetpur.
Denne retten har 131,71 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 6,8 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 8,79 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 8,32.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Grillet kveite i tortilla.Grillet kveite i tortilla.
Denne retten har 134,08 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 11,5 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 5,64 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 11,1.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Urtemarinert kveitefilet.Urtemarinert kveitefilet.
Denne retten har 125,44 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 7,24 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 5,69 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 14,11.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Kveite med frisk salat og pepperrotkrem.Kveite med frisk salat og pepperrotkrem.
Denne retten har 115,69 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 5,58 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 7,63 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 9,47.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Kveite med kaperssaus og hasselbackpoteter.Kveite med kaperssaus og hasselbackpoteter.
Denne retten har 154,85 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 6,38 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 10,56 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 9,61.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Asiatiske kveitebiffer med wokgrønnsaker.Asiatiske kveitebiffer med wokgrønnsaker.
Denne retten har 97,16 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 7,5 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 4,42 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 6,47.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Bakt kveite med røykte mandler.Bakt kveite med røykte mandler.
Denne retten har 129,84 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 4,52 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 9,01 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 8,28.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Kveite med rødvinsløk.Kveite med rødvinsløk.
Denne retten har 103,61 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 2,4 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 5,74 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 12,52.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Pannestekt kveite med jordskokkpuré.Pannestekt kveite med jordskokkpuré.
Denne retten har 193,96 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 3,42 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 15,46 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 13,46.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Marit Bjørgens ovnsbakte kveite.Marit Bjørgens ovnsbakte kveite.
Denne retten har 101 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 1,41 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 5,72 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 12,66.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Kveite på asiatisk vis.Kveite på asiatisk vis.
Denne retten har 66,15 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 2,88 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 3,61 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 8,15.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Kveite i appelsinsaus.Kveite i appelsinsaus.
Denne retten har 102,16 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 2,7 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 5,64 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 12,48.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Marinert kveite 2.Marinert kveite 2.
Denne retten har 138,78 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 11,12 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 6,36 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 10,13.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Kveitecarpaccio.Kveitecarpaccio.
Denne retten har 103,73 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 3,66 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 6,15 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 12,95.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Stekt Norsk Kveite i høstfarger.Stekt Norsk Kveite i høstfarger.
Denne retten har 128,07 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 3,7 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 10,03 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 8,22.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Norsk Kveite i wok.Norsk Kveite i wok.
Denne retten har 138,95 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 11,3 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 6,93 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 10,37.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Stekt kveite med pepperrothollandaise.Stekt kveite med pepperrothollandaise.
Denne retten har 180,14 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 0,82 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 16,36 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 11,2.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Grillet eller stekt Norsk Kveite med salsa og majonessaus.Grillet eller stekt Norsk Kveite med salsa og.
Denne retten har 130,05 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 1,25 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 9,53 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 13,46.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++





De mest populære oppskriftene

Verdier pr 100 gr
NavnPoengBildeKcalKarbo(gr)Protein(gr)Fett(gr)
Marit Bjørgens ovnsbakte kveite5.2Oppskriften har bilde1011.410.65.7
Dampet kveite med reker og Noilly Prat saus5.1Oppskriften har bilde129.61.610.78.3
Ovnsbakt julekveite5Oppskriften har bilde157.256.612.1
Dampet/kokt kveite4.8Oppskriften har bilde123.70.2176.1
Stekt kveite med tapenade4.8Oppskriften har bilde137.84.66.89.6
Ovnsbakt kveite med eplesmørsaus og byggrisotto4.7Oppskriften har bilde15067.210.6
Kokte kveitehoder4.70
Stekt kveite med reker og kapers4.7210.3311.816.7
Hellefisk på fat4.7128.13.29.78
Dampet kveite med lime/kaperssaus4.7Oppskriften har bilde105.73.566.7
Kveite stekt med parmaskinke og kremet saus av parmesan4.7Oppskriften har bilde165.65.48.211.6
Kveite med kaperssaus og hasselbackpoteter4.7Oppskriften har bilde154.86.4610.6
Dampet Norsk Kveite i klassisk stil4.6Oppskriften har bilde174.95.2514.7
Posjert Norsk Kveite i vårdrakt4.5Oppskriften har bilde121.84.749.4
Kveite med en smak av blåskjell4.5Oppskriften har bilde132.94.34.710.5
Grillet, marinert kveite4.5Oppskriften har bilde135.61.513.28.5
Kveitekoteletter i hvitvinsaus4.5126.10.810.68.2
Ovnsbakt kveite med Béchamel4.5102.55.86.85.6
Marinert kveite-skive på grillen4.5161.74.18.612
Kveitesuppe 24.5Oppskriften har bilde42.91.61.83
Fin Fiskegryte4.5100.71.78.66.2
Kveitesodd4.5727.55.71.8
Gudekveite ´Balder´ i champagnesaus4.5Oppskriften har bilde1120.69.86.8
Kveitefilet med aioli og hummerhollandaise4.5Oppskriften har bilde214.22.97.218.8
Ovnsbakt kveite med pinjekjerner4.3Oppskriften har bilde145.24.55.811.4
Stekt kveite 34.2173.80.713.613
Kongekrabbe & Gudekveite med persille4.2Oppskriften har bilde141.30.215.28.4
Stekt Norsk Kveite4.2Oppskriften har bilde232.41.514.318.8
Helstekt småkveite4.2Oppskriften har bilde130.90.116.17.3
Kveite i appelsinsaus4.1Oppskriften har bilde102.22.79.75.6
Julekveite4Oppskriften har bilde131.91.18.79.4
Kvitball 2474.42.513.31.2
Kveite med sennepsaus493.40.76.66.4
Kveite i kål466.52.27.92.7
Festkveite495.23.19.94.6
Kveite med grønnsaker4Oppskriften har bilde91.11.58.75.4
Ovnsbakt Norsk Kveite med grønt urtelokk4Oppskriften har bilde156.43.3811.9
Stekt julekveite med agurksalat4Oppskriften har bilde112.33.612.65.3
Bakt kveite med agurksalat4Oppskriften har bilde85.12.39.54
Stekt kveite med sort trøffel4Oppskriften har bilde130.60.58.410.4
Inside out Maki med kveite og avokado4Oppskriften har bilde157.513.96.38.3
Kveite på asiatisk vis4Oppskriften har bilde66.22.94.73.6
Asiatiske kveitebiffer med wokgrønnsaker4Oppskriften har bilde97.27.56.14.4
Pannestekt kveite med jordskokkpuré3.8Oppskriften har bilde1943.48.415.5
Røkt blåkveite3.8210.8019.414.8
Norsk Kveite på tradisjonelt vis3.8Oppskriften har bilde123.44.37.58.3
Ovnsbakt Norsk Kveite med fransk tilbehør3.5Oppskriften har bilde195.93.75.417.5
Ovnsbakt Norsk Kveite med sherry og grønnsaker3.5Oppskriften har bilde99.85.96.75.1
Kjetil´s beste stekte hellefisk3.5Oppskriften har bilde80.21.87.84.4
Stekt kveite3.5Oppskriften har bilde230.51.713.918.6
Hvitvin- og urtedampet kveite3.5113.74.36.47.1
Kveite a la Lapsetorget3.3Oppskriften har bilde92.85.68.93.2
Uersuppe/kveitesuppe fra Skjærvøy3.30
Kokt kveite3.2Oppskriften har bilde99.679.93.3
Marinert kveiteskiver på grillen3164.60.513.611.4
Marinert ovnsstekt kveite3192.50.312.815.1
Kveite i tomat3106.169.14.6
Kveite i urtesaus3117.22.39.67.8
Kveite i safranfløte31571.810.311.9
Kveite med gressløksmør3128.27.39.26.7
Kveite på tomatmousse399.51.57.86.8
Rav suppe3354.40.81.4
Kveite sodd356.13.45.92
Hellefisk karbonader3110.8114.85.3
Marinert fiske-salat3133.71.189.4
Kveitesuppe354.44.64.91.6
Kveitegryte346.82.34.91.7
Hellefisk i safranfløte31611.810.212.4
Dampet kveite3123.70.2176.1
Fin fisk på grill3Oppskriften har bilde40.61.18.60.1
Grillet eller stekt kveite med salsa og majonessau3Oppskriften har bilde118.21.28.78.6
Kokt julekveite3Oppskriften har bilde123.70.2176.1
Gratinert kveite3Oppskriften har bilde1002.28.26.2
Stekt kveite på grønn seng3Oppskriften har bilde103.5186.3
Ovnsbakt kveite3134.43.29.19
Saltfiskball 3372.87.88.30.6
Hellefisk på spyd374264.4
Grillet hellefisk i savoykål392.21.211.44.5
Gravet kveite med dill og poteter31246.212.65.4
Kveitekarbonader med purrekompott og bacon383.527.74.5
Marinert kveite3179.60.413.713.6
Kveite i sennepssaus341.20.64.12.1
Kveite Mexicana3249.9311.821.2
Stekt kveite til fest3129.8512.56.5
Kveitesuppe fra Møre353.82.95.82
Hellefisk i vinsaus3107.148.65.2
Kveitesuppe med måsegg30
Ravsuppe 2355.24.61.43.3
Norsk Kveite caprese3Oppskriften har bilde105.61.210.76.4
Norsk Kveite ”steaksandwich” med syltet sopp og rødbeter3Oppskriften har bilde156.412.78.77.6
Gravet Norsk Kveitecarpaccio med lune tomater og små salater3Oppskriften har bilde63.434.13.7
Ceviche club med Norsk Kveite3Oppskriften har bilde191.123.64.18.4
Jordskokksuppe med pepperstekt kveite3Oppskriften har bilde78.24.383
Julekveite med Sandefjordsmør3Oppskriften har bilde220.219.619.7
Bakt Norsk Kveite med agurksalat3Oppskriften har bilde89.21.910.34.4
Julekveite fra sommarøy3Oppskriften har bilde119.40.313.96.7
Kveite hot pot3Oppskriften har bilde81.52.65.45.2
Stekt kveite med grønnsaker og blåskjell og - gulrotsaus3Oppskriften har bilde103.82.76.66.5
Fylt ciabattabolle3177.311.311.69.3
Røkt hellefisk med agurk og gulerøtter servert med grønn dipp3150.41.78.812
Helstekt kveite med stekt bacon og eple, brødkrutonger, persille og eggesmør3Oppskriften har bilde173.21.614.811.9
Norsk Kveite ”turned black”3Oppskriften har bilde101.33.25.16.9
Kveitepaella3Oppskriften har bilde98.97.36.74.1
Kveite med urtesmør og foliebakte grønnsaker3Oppskriften har bilde112.11.26.88.7
Kveite med rødvinsløk3Oppskriften har bilde103.62.49.25.7
Norsk Kveite med asparges og hollandaise3Oppskriften har bilde227.80.69.620.7
Stekt Norsk Kveite i høstfarger3Oppskriften har bilde128.13.75.110
Stekt småkveite3Oppskriften har bilde183.40.611.613.8
Stekt Norsk Kveite med grønne bønner3Oppskriften har bilde95.76.25.15.4
Stekt Norsk Kveite på grønn seng3Oppskriften har bilde93.418.25.2
Ovnsbakt Norsk Kveite3Oppskriften har bilde1103.213.44.7
Norsk Kveite i wok3Oppskriften har bilde13911.37.26.9
Dampet Norsk Kveite med karrisaus3143.58.379
Kokt Norsk Kveite3Oppskriften har bilde122.90176.1
Kveite og reker på spyd3152.40.312.411.2
Grillet Norsk Kveite på asiatisk vis3Oppskriften har bilde132.515.23.46.3
Grillet Norsk Kveite på latinsk vis3Oppskriften har bilde2376.85.520.7
Grillet Norsk Kveite på italiensk vis3Oppskriften har bilde197.43.47.316.8
Grillet eller stekt Norsk Kveite med salsa og majonessaus3Oppskriften har bilde1301.29.69.5
Kveite med ingefærsjysaus3137.68.55.47.8
Sterk hellefisk suppe med nudler366.44.85.32.7
Urtemarinert kveitefilet3Oppskriften har bilde125.47.29.95.7
Grillet kveitefilet med appelsinsaus3130.92.86.610.2
Kveite med grillede grønnsaker3Oppskriften har bilde45.21.15.51.8
Grillspyd fra havet3120.577.36.8
Kveite med safran i wok3112.45.25.86.7
Røykt blåkveite med selleri- og ostesaus3Oppskriften har bilde100.566.85.3
Sashimi av kveite3Oppskriften har bilde111.82.210.86.4
Bakt kveite med røykte mandler3Oppskriften har bilde129.84.55.29
Maki sushi med laks, kveite og reker3Oppskriften har bilde126.817.56.43.3
Kveite med hollandaise3Oppskriften har bilde142.62.95.212
Stekt kveite med tomat, basilikum og saus av reke3Oppskriften har bilde103.51.98.46.6
Stekt kveite på gresskarsalat3Oppskriften har bilde117.63.54.89.1
Helstekt kveite med smørdampede grønnsaker med estragon, mandelpotetpuré og eplesmørsaus.3139.455.710.6
Kveite ceviche på toast3Oppskriften har bilde172.817.297.2
Kveiterullade med urter og appelsingulrøtter3Oppskriften har bilde118.37.78.35.8
Wok med kveite3Oppskriften har bilde86.77.14.64
Kokt kveite med agurksalat3Oppskriften har bilde85.12.73.66.6
Grillspyd med kveite, kamskjell og squash3Oppskriften har bilde211.21.211.417.7
Grillet kveite i tortilla3Oppskriften har bilde134.111.58.55.6
Marinert kveite 23Oppskriften har bilde138.811.18.46.4
Smørbrød med sitrusgravet kveite og sennepsvinaigrette3Oppskriften har bilde137.295.78.1
Kveite med friske grønnsaker3Oppskriften har bilde1631.38.812.8
Kveite med grønnsaker bakt i folie3Oppskriften har bilde106.610.28.53.3
Kveite med ingefærsmør3Oppskriften har bilde130.47.28.97.1
Kveite med ost og ansjosdekke3Oppskriften har bilde175.23.97.614
Kveite til jul3Oppskriften har bilde159.74.37.711.6
Kveitecarpaccio3Oppskriften har bilde103.73.78.36.2
Ovnsbakt kveite 23Oppskriften har bilde111.93.213.44.9
Ceviche club med kveite3Oppskriften har bilde173.517.29.17.2
Dampet kveite med hasselbackpoteter3Oppskriften har bilde187.45.85.215.3
Dobbeldekker med kveite3Oppskriften har bilde103.17.910.13
Gravet kveitecarpaccio3Oppskriften har bilde118.32.58.58.1
Hel kveite i ovn med rotgrønnsaker3Oppskriften har bilde86.83.15.35.3
Kveite -steaksandwich3Oppskriften har bilde170.114.498.3
Kveite bakt i ovn med risotto og tomater3Oppskriften har bilde115.210.84.94.8
Kveite i wok3Oppskriften har bilde796.94.23.4
Dampet hellefisk (kveite) på adventsvis3553.14.71.7
Kveite i kraft361.42.76.82.2
Kveite med frisk salat og pepperrotkrem3Oppskriften har bilde115.75.65.67.6
Syltet kveite som "escabeche"3Oppskriften har bilde201.116.16.211.7
Kveite med asparges og hollandaisesaus3Oppskriften har bilde146.51.46.412.6
Salat med stekt kveite3Oppskriften har bilde109.610.26.74.2
Stekt kveite med kantareller3Oppskriften har bilde83.67.74.63.4
Stekt kveite med pepperrothollandaise3Oppskriften har bilde180.10.87.116.4
Grillet sitrusmarinert kveite med ruccola og cashewnøtter3Oppskriften har bilde211.14.69.716.9
Grillspyd av kveite og laks med couscous, asparges og bønner3Oppskriften har bilde17811.58.910.3
Ceviche med ørret og kveite3Oppskriften har bilde103.74.310.54.7
Barnas kveite med blomkålpuré3Oppskriften har bilde71.2155.1
Poke med peppermarinert kveite3Oppskriften har bilde108.42.66.77.4
Ovnsbakt kveite med eplesmørsaus3Oppskriften har bilde118.13.77.97.8
Panert kveite med sennepssaus og olivenbrød3Oppskriften har bilde22320.89.910.7
Ovnsbakt kveite med glasert bacon og potetpuré3Oppskriften har bilde131.76.85.78.8
Kveite med urtesaus og lakserogn3Oppskriften har bilde1236.68.66.7
Sitrusmarinert kveite med safransaus3Oppskriften har bilde101.97.15.95.2
Ovnsbakt kveite med grønnsaker og potet3Oppskriften har bilde98.26.27.64.6
Kveite med chorizosalsa3Oppskriften har bilde1086.35.96.3
Fiskekaker i brun saus2.841.23.84.60.8
Stekt kveite 22.7103.27.89.73.5
Grillet hellefisk (kveite)2.5125.9158.33.3
Stekt Norsk Kveite med fint tilbehør2.5Oppskriften har bilde209.946.318.5
Ovnsbakt kveite med grønnsaker2.3Oppskriften har bilde90.21.510.64.5
Fisk i Birkebeinerskinke og estragon, syltet tomat, appelsinkokt fennikel og safranskum2Oppskriften har bilde67.737.12.8
NavnPoengBildeKcalKarbo(gr)Protein(gr)Fett(gr)



Aktuelle artikler.

Nyttårsmeny med kveite

Nyttårsmeny med kveite

Denne tredje nyttårsmenyen er en meny med kveite, krabbesalat til forrett og Dronning Maud pudding til dessert. Dette er en av 5 menyer som er spesielt satt sammen til nyttårsaften
Oppskriftene er også næringsberegnet og det er satt en ca pris på disse. Og for dere som har matallergi er det bere....

Les mer om denne saken...

Kveite før i tiden

Kveite før i tiden

Kveita var ikke bare eksportvare, den var også festmat langs hele norskekysten. Den ble brukt både ved brylluper og begravelser, og gjerne slik at når gjestene ankom kvelden i forveien, ble det servert kveite til middag.....

Les mer om denne saken...

Norsk Kveite en rå delikatesse

Norsk Kveite  en rå delikatesse

I århundrer har Norsk Kveite funnet veien til middagsbordene, gjerne kokt eller stekt variant. Trenden med å spise sushi har gitt Norsk Kveite en ny, rå mulighet, og mange sushikokker regner kveite som en av de beste råvarene til slik servering....

Les mer om denne saken...

Populær Norsk Kveite

Populær Norsk Kveite

Nordmenn spiser stadig mer kveite, og forbruket har i løpet av en treårs periode steget med over 60 prosent. I år 2000 spiste vi 470 tonn kveite her til lands, mens tallet i fjor er steget til 780 tonn. Det viser tall fra Eksportutvalget for fisk og GfK-Norge.....

Les mer om denne saken...

Ansvarlig utgiver: © 2002- Databasesør AS Adresse: Matoppskrift.no,
Major Laudalsvei 6, 4630 Kristiansand Orgnr.: 911 668 602 mva.