Oppskrifter fra India hos Matoppskrift.no

Her har du ett tilfeldig utvalg av oppskrifter på India hvor de 25 mest populære med bilde vises først, selvfølgelig om det finnes noen med bilde.
Viser inntil 10-100 oppskrifter av gangen, som du kan justere selv i tabellen. Her kan dere sortere og filtrere som dere vil

Følgende info vises her:

  • Navn på oppskriften: Kan sorteres med å klikke på overskrift.
  • Poeng: Beregnet ut fra deres egne vurderinger. Kan sorteres med å klikke på overskrift slik at man kan sortere ut de mest populære.
  • Bilde: Viser om oppskriften har bilde. kan ikke sorteres.
  • Kcal: Viser utregnet kalorier i Kcal på oppskriften. Kun når oppskriften har dette utregnet. Kan sorteres med å klikke på overskrift.
  • Protein, fett og karbohydrater i gram per 100 gram av den ferdige oppskriften. Kan sorteres med å klikke på overskrift.




Noen gode oppskrifter med bilde


Prøv også Chicken Curry.Chicken Curry.
Denne retten har 104,72 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 2,11 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 3,98 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 5,79.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Indisk kylling tandoori.Indisk kylling tandoori.
Denne retten har 93,69 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 2,62 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 5,51 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 4,89.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Naan brød( Nanbrød).Naan brød( Nanbrød).
Denne retten har 255,43 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 40,05 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 6,15 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 1,91.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Nan-brød.Nan-brød.
Denne retten har 251,3 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 42,84 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 4,14 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 1,97.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Kylling Tikka Masala.Kylling Tikka Masala.
Denne retten har 109,62 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 2,87 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 7,26 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 6,73.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Samosa.Samosa.
Denne retten har 98,46 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 18,37 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 0,56 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 3,9.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Mango Lassi  søt yoghurtdrikk.Mango Lassi søt yoghurtdrikk.
Denne retten har 63,62 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 10,8 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 1,4 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 3,35.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Chicken masala.Chicken masala.
Denne retten har 80,43 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 3,04 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 2,95 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 6,96.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Kylling Bombay.Kylling Bombay.
Denne retten har 200,14 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 2,46 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 13,5 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 4,41.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Tandoori Chicken.Tandoori Chicken.
Denne retten har 97,81 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 3,79 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 2,89 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 4,53.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Chana Masala.Chana Masala.
Denne retten har 144,59 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 25,56 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 1,07 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 2,05.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Samosa 2.Samosa 2.
Denne retten har 198,74 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 29,82 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 5,8 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 2,04.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Indiske kjøttboller.Indiske kjøttboller.
Denne retten har 127,55 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 3,31 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 9,39 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 4,34.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Raita.Raita.
Denne retten har 47,82 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 4,32 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 2,12 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 3,17.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Kylling tandoori 3.Kylling tandoori 3.
Denne retten har 117,8 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 1,4 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 2,34 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 12,95.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Mangolassie ­ indisk yoghurtdrikk (mango lassi).Mangolassie ­ indisk yoghurtdrikk (mango lass.
Denne retten har 68,88 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 13,88 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 0,82 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 4,54.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Lam i curry.Lam i curry.
Denne retten har 88,43 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 8,36 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 3,29 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 4,03.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Indisk lammekorma.Indisk lammekorma.
Denne retten har 95,19 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 2,96 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 3,19 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 8,97.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Mithi Lassi søt yoghurtdrikk.Mithi Lassi søt yoghurtdrikk.
Denne retten har 71,12 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 10,93 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 2 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 1,88.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Masala chai.Masala chai.
Denne retten har 25,89 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 2,01 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 1,23 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 1,27.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Indisk lammegryte 2.Indisk lammegryte 2.
Denne retten har 87,85 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 2,94 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 5,21 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 5,33.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Indisk korianderkylling.Indisk korianderkylling.
Denne retten har 152,74 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 15,47 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 2,4 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 9,56.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Rogan Josh - indisk lammegryte.Rogan Josh - indisk lammegryte.
Denne retten har 102,68 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 3,65 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 6,08 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 6,71.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Indisk curry med kikerter og spinat.Indisk curry med kikerter og spinat.
Denne retten har 98,27 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 10,87 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 3,97 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 5,49.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Lam biryani.Lam biryani.
Denne retten har 154,35 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 12,59 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 6,89 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 10,18.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++





De beste India oppskriftene

NavnPoengBildeKcalKarbo(gr)Protein(gr)Fett(gr)
Chicken Curry4.7Oppskriften har bilde104.72.1144
Kylling Biryani 25123.214.811.11.8
Indisk kylling tandoori4.2Oppskriften har bilde93.72.67.95.5
Naan brød( Nanbrød)4.8Oppskriften har bilde255.4408.66.2
Nan-brød3.8Oppskriften har bilde251.342.89.34.1
Kylling Tikka Masala3.3Oppskriften har bilde109.62.97.77.3
Sjokolade Mousse4115.116.15.12.8
Samosa3.4Oppskriften har bilde98.518.43.20.6
Lammegryte Rogan Josh4.41359.77.87
Naan-brød4.5264.337.58.28.4
Indisk te522.61.61.21
Mango Lassi søt yoghurtdrikk5Oppskriften har bilde63.610.81.61.4
Chicken masala4.2Oppskriften har bilde80.439.53
Kylling Bombay4.1Oppskriften har bilde200.12.516.713.5
Tandoori Chicken4Oppskriften har bilde97.83.8142.9
Chana Masala5.2Oppskriften har bilde144.625.65.71.1
Samosa 23.2Oppskriften har bilde198.729.85.25.8
Indiske kjøttboller4.7Oppskriften har bilde127.63.36.69.4
Indisk linsesuppe3.5100.612.45.32
Kylling tandoori 33.9Oppskriften har bilde117.81.422.32.3
Raita4.5Oppskriften har bilde47.84.32.72.1
Mangolassie ­ indisk yoghurtdrikk (mango lassi)4.3Oppskriften har bilde68.913.90.90.8
Lam i curry3.8Oppskriften har bilde88.48.46.13.3
Agurk og tomat i yoghurt (Khira Tamater Ka Raita)5.259.74.62.53.4
Elaichi Doodh5.267.83.43.24.4
Indisk lammekorma4.2Oppskriften har bilde95.2313.13.2
Appelsin Sorbet3519.92.50.2
Kylling Biryani Lucknow3.4168.615.859.1
Fisk Masala2.8106.60.515.34.7
Mulligatawny suppe 24117.23.94.88.9
Indisk rispudding (Chaaval Ki Kheer)4.7187.4305.64.9
Mithi Lassi søt yoghurtdrikk4.7Oppskriften har bilde71.110.92.42
Masala chai4.7Oppskriften har bilde25.921.21.2
Indisk lammegryte 23.2Oppskriften har bilde87.82.96.75.2
Indisk korianderkylling4.3Oppskriften har bilde152.715.517.32.4
Indisk curry med kikerter og spinat4Oppskriften har bilde98.310.94.24
Rogan Josh - indisk lammegryte4Oppskriften har bilde102.73.67.76.1
Rajasthani Pilau4113.821.12.31.8
Nan-brød 24264.337.58.28.4
Leskedrikk med spisskummen (Jaljeera)453.711.50.60.4
Raita 22.844.45.42.21.2
Indisk karrigryte2.8104.4115.93.7
Indisk ris2.8121.121.42.62.7
Saritas indisk korma2.8Oppskriften har bilde165.417.514.83.9
Lam biryani3.7Oppskriften har bilde154.412.69.86.9
Kokos barfi3.3464.939.43.731.5
Hjemmelaget karripulver4.5334.52913.813.6
Lassi med rosenvann. kardemomme4.561.18.12.31.8
Indisk curry3Oppskriften har bilde225.21.67.820.5
Rasgulla3123.324.91.81.8
Indisk krydret linsestuing4.583.712.35.30.8
Linsegryte(indisk dal)4.565.77.232.2
Indisk spyd4.5Oppskriften har bilde150.22.210.410.9
Shahi Lam Korma4.5Oppskriften har bilde187.51.910.115.2
Kremet yoghurtdessert (Shrikhand)4.5126.220.53.63.3
Vermicelli-pudding4.536.38.400.3
Kheer4.5142.521.83.54.5
Krydret kål4.5785.10.95.5
Shahi Korma4.51672.910.212.3
NordIndisk salat4.514.52.40.70
Sterk indisk soya drink4.533.42.53.51
Indisk spidd4.5Oppskriften har bilde189.41.113.514.4
Paratha4.5377.647.911.812.9
Bombay-pudding4457.462.47.918.9
Indisk svinegryte med pilaffris4229.718.17.513.8
Karrylinser med rabarbra og søtpotet4227.138.38.53.2
Indisk salat212.21.90.70
Sag Paneer4107.70.958.9
Innbakt syrlig fisk (Khatti Macchi)4102.40.816.93.5
Svin tikka pita4Oppskriften har bilde196.510.310.712.3
Kyllingsuppe 44Oppskriften har bilde62.81.85.73.6
Krydret ris på indisk vis4139.319.62.55.5
Vegansk mango og bringebær kake4Oppskriften har bilde249.728.5412.5
Naan4336.860.511.54.5
Indisk lammegryte4Oppskriften har bilde95.43.68.35
Eksotisk potetgryte med indisk vri2.7Oppskriften har bilde66.410.32.11.2
Svingod vindaloo4Oppskriften har bilde140.71.49.410.6
Raita av hjemmelaget yoghurt3.543.74.43.21.4
Indisk dal med torsk og fullkornscouscous3.5Oppskriften har bilde155.918.410.63.6
Fylt aubergine med lam2.354.52.74.72.1
Aloo Bonda3.5169.226.58.82
Indisk lammekarri360.32.281.9
Mango Is399.820.52.60.7
Linsekaker - Vegansk julemat3Oppskriften har bilde9512.43.72.4
Indisk kyllingsuppe3Oppskriften har bilde77.22.35.74.8
Kofte3153.61.218.38.2
Lassi med kokosmelk & lime399.14.62.47.7
Milago tanir336.85.910.1
Mango milkshake1.7Oppskriften har bilde93.18.22.35.6
Chaat (krydret fruktsalat)2.582.917.51.20.4
Dhal med koriander og ingefær252.25.94.50.7
Kjøttboller i fløtesaus (Malai Kofta)2154.88.589.3
Indisk kylling2121.59.69.54.6
Ris med gulrotsmak (Gajar Ka Pulao)2154.522.135.8
Blåbærlassi298.215.13.12.7
Kinakålrull2Oppskriften har bilde86.21.17.75.5
Muglai saag282.12.62.26.3
Tandoorikylling2Oppskriften har bilde133.816.313.71.3
Kedgeree3935.111.92.7
Gobhi Alu(blomkål og poteter)362.55.91.73.1
Tandoori Laks3Oppskriften har bilde238.819.615.310.9
Pudine ki chutney - Mynte Chutney353.26.21.21.9
Gulrot raita352.54.42.62.6
Eple Chutney på indisk vis394.215.70.22.6
Mangolassi380.415.21.41.5
Indian Spicy Coffee3Oppskriften har bilde54.47.34.11
Korianderraita3Oppskriften har bilde107.26.15.96.5
Chae Indisk te313.81.50.90.3
Adrak Wali Chae39.810.80.2
Alu Ke Sandwich - Sandwich med poteter318533.85.32.4
Chane ki chaat - Kikertesalat394.315.94.51.2
Shai raan - Kongelig lammelår3129.80.916.26.7
Chana pindi - Krydrede kikerter3193.117.26.69.8
Nirus laks med indisk vri31952.29.216.4
Gobhi alu - Blomkål og poteter374.55.61.44.8
Karela - Bitter lemon383.54.41.16.1
Bhindi-okra3884.51.36.4
Indiskkrydrede rotgrønnsaker3Oppskriften har bilde56.990.71.4
Lam Curry fra Niru Kumra3Oppskriften har bilde190.611.913.110.1
Aubergin chutney3Oppskriften har bilde998.61.45.6
Bønner med chili og ingefær3Oppskriften har bilde143.510.13.69
Krydret kylling med sopp3Oppskriften har bilde104.8212.25
Glutenfri pai med indisk vri3Oppskriften har bilde206.811.610.612.7
Mandel barfi3Oppskriften har bilde417.722.87.132.3
Lam med løk3Oppskriften har bilde155.51.71210.9
Indisk gløgg / Kashmiri kawa3Oppskriften har bilde19.72.20.40.6
Krumkaker med mangokrem3Oppskriften har bilde306.328.54.918.7
Mango chia pudding3Oppskriften har bilde157.917.30.99.2
Karamell phirni3Oppskriften har bilde236.325.22.613.9
Vegetar makisushi med aubergin og koriander3Oppskriften har bilde8710.21.64.1
Leskende lassi3Oppskriften har bilde56.211.12.10.4
Nirus rødbetburger3Oppskriften har bilde177.824.34.56.1
Nirus Vegansk havre burger3Oppskriften har bilde173.917.85.48
Paneer Makhani med smør3Oppskriften har bilde201.83.111.715.8
Paneer polaw risgryte med apetina paneer3Oppskriften har bilde111.410.25.15.4
Navratan korma med apetina paneer3Oppskriften har bilde923.74.36.4
Paneer moilee vegetarcurry3Oppskriften har bilde178.33.411.812.7
Paneer smørkylling vegetar3Oppskriften har bilde83.92.96.25
Vegetarisk curry med paneer3Oppskriften har bilde157.69.710.87.6
Indisk tandoori kylling3Oppskriften har bilde112.612.311.91.7
Indisk blomkål-curry3Oppskriften har bilde85.9103.23.1
Kedgeree 23Oppskriften har bilde111.113.78.42.3
Kyllingkebab med raita3Oppskriften har bilde82.52.57.54.5
Raita med eple3Oppskriften har bilde79.47.42.93.9
Svin Korma med epler og spinat3Oppskriften har bilde139.915.48.34.7
Mangochutney 13Oppskriften har bilde63.9140.50.2
Kikerteburger fra Niru Kumra3Oppskriften har bilde121.115.56.12.2
Currysuppe med laks og scampi3Oppskriften har bilde108.627.17.7
Gulab jamun3Oppskriften har bilde361.442.45.218.9
Chatpata panir - Krydret ost3Oppskriften har bilde65.54.33.23.9
Frukt chaat3Oppskriften har bilde61.112.70.90.1
Spicy green peas/Pikante grønne erter3Oppskriften har bilde137.88.24.67.8
Lemon rice3Oppskriften har bilde195.220.66.39.4
Strimlet svinekjøtt i mandelsaus3Oppskriften har bilde141.12.912.28.6
Aam panna/Krydret mango drikk3Oppskriften har bilde132.5310.50.4
Goan style spicy pork3Oppskriften har bilde146.61.815.98.2
Chili garlic lammekoteletter3Oppskriften har bilde198.15.413.113.6
Choclate chai3Oppskriften har bilde51.45.31.81.9
Papadam tapas3Oppskriften har bilde49.19.22.40.1
Panir corn tikki - Indisk vegetarburger3Oppskriften har bilde159.312.14.69.9
Veganske kebab // Veganske pølser3Oppskriften har bilde152.917.85.44.7
Masalafylt ishavsrøye // Masala stuffed fish3Oppskriften har bilde131.21.410.98.9
Nirus butter chicken3Oppskriften har bilde22110.916.512.4
Spaghetti à la Niru3Oppskriften har bilde190.321.211.95.8
Panir parantha3Oppskriften har bilde215.820.78.79.7
Krydret indisk kyllingsuppe3Oppskriften har bilde56.44.25.61.6
Vegetar julestek3Oppskriften har bilde51.94.63.60.5
Pannekaker Polami3Oppskriften har bilde83.116.42.40.5
Mulligatawnysuppe a la Miss Sophie3116.64.45.78.1
Raita 3317.12.90.90
Linsepuré 2 (Linsemos)387.511.24.61.8
Nan med kjøttfyll320024.28.97
Rispudding 23108.316.53.43.1
Kylling i karri 23117.811.710.82.7
Green Lentil Curry (Grønne linser i karry)3184.516.110.67.3
Grønn eller rød currypasta3162.85.52.214.1
Green Curry Pasta368.18.541.2
Indiske kjøttboller 231593.37.712.5
Indisk potetsalat383.25.73.54.8
Jordbær lassi393.110.31.74.8
Dal Shorba341.14.51.11.4
Kela Raita398.914.42.23.2
Mangochutney 33Oppskriften har bilde59.413.20.30.2
Spinat med linser og grønnsaker350.84.42.22.2
Tomatcurry med kikerter3179.825.56.14.6
Indisk Kasslergryte med pilaffris3229.618.17.513.8
Mulligatawnysuppe3131.49.67.66.8
Couscous Marrakesh 23Oppskriften har bilde57.728.11.7
Orientalsk svinesaute3135.54.57.49.5
Indisk hønsesuppe med karri3Oppskriften har bilde454.45.70.3
Naan-brød 13215.934.284.7
Samoosas3Oppskriften har bilde436.814.97.938
Koosmali (Indisk gulrotsalat)373.18.513.5
Indisk lam med frisk mango. røde linser. mynte yoghurt og Naan brød3106.311.68.72
Raita 53Oppskriften har bilde49.44.332
Tandoori Masala (Krydder mix)3361.729.41316
Lammekjøtt i wok med erter3105.57.89.83.2
Svinekjøtt i karri3100.78.29.22.7
Laksefilet på indisk vis3178.610.411.99.7
Hurry Curry3Oppskriften har bilde122.214.193.1
Svin Tikka med epler og spinat3Oppskriften har bilde144.814.56.96.3
Mango-lassi341.27.61.60.3
Mangolassi 2364.89.81.81.9
Søt lassi347.35.821.8
Indisk linsegryte378.19.54.12.1
Indisk rissalat3113.611.23.45.8
Indisk couscous3323.660.2123
Kela Kofta - Indiske kjøttboller med banan3116.614.66.63.3
Lam- og spinatcurry393.51.410.84.6
Appelsin- og gresskarpulao med cashumber og raita3135.311.73.17.8
Chai3Oppskriften har bilde36.64.31.51.4
Naanbrød3275.741.58.77.6
Ris med tørket frukt (Mewa Pulao)316625.93.85
Sprø. stekte auberginer (Bhaja Baingan)345.65.91.50.4
Sprø. søte kaker (Malpuri)3243.248.95.72.3
Søt safranris (Keshar Bhat)3256.939.52.49.8
Søtt Amlasyltetøy (Amla Chhunda)3248.960.40.40.3
Kylling med fyldig mandelsaus (Murgh Massalam)3122.25.910.85.8
Lam i fyldig brun saus (Gosht Shahjani)3102.67.17.44.5
Lammekoteletter med dill (Koteletter Suvawale)3192.912.616.18.2
Poteter med rød chili368.99.71.42.3
Reke- og grønnsakkebab3Oppskriften har bilde50.72.53.62.6
Safran- og kardemommeris3131.228.13.50.5
Tomat- og Koriandersuppe326.41.90.31.8
Tomatris3100.4192.41.4
Zedoarisuppe386.27.11.75
Brød med sellerifrø (Dana Roti)3332.252.1135.2
Egg Masala (Ande Ki Bhurji)3213.42.67.918.5
Fisk i sennepssaus (Machher Jhol)3126.81513.41.4
Hvitløkbrød (Lahsun Paratha)3407.844.811.118.1
Pulao3243.1507.31.1
Köfte i spinat:390.22.27.85.2
Indisk blomkålrett393.114.13.51.9
Kald te med anisfrø34.10.30.20.2
Amlachutney350.710.50.50.4
Dessert med flaskegresskar (Lauki Ka Halwa)383.516.41.40.9
Dillspinat med linser (Saibhaji)359.55.22.62.4
Friterte potetboller med hvitløk (Batata Vada)323923.8712
Fylte auberginer (Bharwa Baingan)3934.71.56.5
Fylte lange chili (Bharwan Mirch)3293.524.110.615.9
Gryterett med reker Malabar31574.36.811.7
Gryterett med røde gresskar358.82.41.14.3
Grønnsakris (Ratan Pulao)3203.529.84.86.7
Lam med ris hyderabadi3168.215.89.17.1
Lammegryte med grønne bønner (Kheema Mutter)3165.218.98.55.7
Olavs indiske elg386.5910.70.7
Frukt blanding37612.12.21.9
Grønnsak medley3101.45.36.55.2
Kylling Tikka 23640.7102.2
Linser Maharashtra (Aamti)3105.311.56.33.1
Myntechutney (Pudine Ki Chutney)379.5103.62.5
Ovnsstekt rød kylling (Murg Tandoori)31720.914.512.2
Pickles (Amb Halad Ka A)316.62.80.80.2
Ris med tomatsmak (Tamater Pulao)3129.6212.83.7
Tomatsuppe (Tomatoche Saar)328.43.10.61.3
Krydret cashewgryte (Kaju Ki Subzi)3570.427.21743
Krydret ingefærdrikk325.96.20.10
Krydrete kikerter (Punjabi Chhole)3168.416.55.97
Kylling med mandel- og cashewsaus (Murgh Roghni)3193.62.712.714.4
Kålgryte Bengal (Chorchori)382.85.21.25.8
Lam i sterk kokossaus (Kolhapuri Rassa)3245.43.49.421
Mild linsekarri (Varan)3356.631.424.312.7
Pistasjiskrem (Pista Kulfi)3201.416.8512.4
Poteter i syrlig saus (Banarasi Aloo)3133.515.82.66.2
Reker fra Maharashtra (Sukhi Kolmi)399.62.8104.9
Krydrede linser393.89.73.83.6
Krydret aubergine357.85.90.92.6
Krydret Kofta390.63.713.62.1
Kitchiri3171.318.457.9
Krydrete potetbåter (Ratata Talasani)399.514.81.73.3
Krydret Okra med mandler3139.72.73.712
Krydret spinat og poteter377.481.83.8
Kulfi3360.7537.812.4
Kald te med anisfrø (Daunf Ki Chai)34.10.30.20.2
Kylling i cashewnøttsaus395.63.99.54.4
Kylling Mulligatawny364.21.39.42.1
Kylling Tikka377.74.48.32.6
Lam Korma3196.32.813.914
Limepickles. sterk3227.12.11.622.8
Løk Bhaji3149.427.84.30.9
Mangosorbet med mangosaus3110.418.31.53.1
Moong Dal med squash372.66.83.23.2
Indisk fruktsalat341.48.90.60.1
Indisk kikertsalat3116.412.14.44.9
Indisk karrisuppe341.45.41.11.4
Fiskepanetter indiske3814.511.31.8
Fruktsalat indisk341.48.90.60.1
Baltifisk i kokossaus3124.815.67.63.3
Basmatiris med nøtter3189.619.74.39.9
Hvitløkreker366.64.36.72.3
Nasi Goreng3122.6159.32.5
Søtpotetsuppe med sitrongress386.58.11.25
Frityrstekte krydderreker3218.415.917.99.1
Hvitløkreker på indisk366.64.36.72.3
Aunas Ambo Sasam38814.30.42.5
Koriander chutney3454.52.11.3
Aloo Tikki311116.42.43.4
SørIndisk salat331.82.50.91.8
Indiske egg386.71.53.97
Blomkål kylling372.812.93.30.3
Valnøtt Raita374.63.83.35
Rosevannshake(A.B.AB)3401.8100.10.10.1
Garam Masala fra Kashmir3319.735.310.18.9
Mughal Garam Masala3317.338.49.77.1
Gujarati (Indisk gulrotsalat)389.76.50.76.3
Thandai365.93.334.4
AlooBonda drikke342.87.41.80.5
Madhur Badam Doodh3114.64.85.87.7
Kokos chutney3161.54.92.513.5
Tomat chutney3878.10.95.4
Indisk risrett med reker3148.89.15.89.8
Rissalat fra India3113.210.55.25.2
Indisk tomatris3100.2192.41.4
Lam i karri359.46.56.10.8
Lammecurry med yoghurt3100.812.48.31.7
Fiskepanetter på indisk3814.511.31.8
Indisk kyllingrett31166.113.34.2
Porsjonskyllinger på indisk vis3103.82.813.64
Baltikylling3146.910.810.46.6
NavnPoengBildeKcalKarbo(gr)Protein(gr)Fett(gr)





Ansvarlig utgiver: © 2002- Databasesør AS Adresse: Matoppskrift.no,
Major Laudalsvei 6, 4630 Kristiansand Orgnr.: 911 668 602 mva.