Kalorifattig oppskrifter hos Matoppskrift.no

Her har du ett tilfeldig utvalg av oppskrifter på Kalorifattig hvor de 25 mest populære med bilde vises først, selvfølgelig om det finnes noen med bilde.
Viser inntil 10-100 oppskrifter av gangen, som du kan justere selv i tabellen. Her kan dere sortere og filtrere som dere vil

Følgende info vises her:

  • Navn på oppskriften: Kan sorteres med å klikke på overskrift.
  • Poeng: Beregnet ut fra deres egne vurderinger. Kan sorteres med å klikke på overskrift slik at man kan sortere ut de mest populære.
  • Bilde: Viser om oppskriften har bilde. kan ikke sorteres.
  • Kcal: Viser utregnet kalorier i Kcal på oppskriften. Kun når oppskriften har dette utregnet. Kan sorteres med å klikke på overskrift.
  • Protein, fett og karbohydrater i gram per 100 gram av den ferdige oppskriften. Kan sorteres med å klikke på overskrift.

Noen gode oppskrifter med bilde


Prøv også Kyllingfilet med karrisaus.Kyllingfilet med karrisaus.
Denne retten har 80,19 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 5,43 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 1,79 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 6,4.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Gulrotbrød med cottage cheese.Gulrotbrød med cottage cheese.
Denne retten har 206,92 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 36,52 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 2,3 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 1,64.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Lasagne 1.Lasagne 1.
Denne retten har 108,02 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 8,36 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 3,58 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 5,74.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Müslirundstykker.Müslirundstykker.
Denne retten har 217,17 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 28,55 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 6,97 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 2,11.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Thaigryte med strimlet svinekjøtt.Thaigryte med strimlet svinekjøtt.
Denne retten har 140,77 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 8,37 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 9,03 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 4,87.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Kyllingsalat 4.Kyllingsalat 4.
Denne retten har 126,98 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 5,59 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 6,98 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 4,27.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Hamburger.Hamburger.
Denne retten har 121,66 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 0,67 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 4,34 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 10,01.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Lammegryte fra Kaukasus.Lammegryte fra Kaukasus.
Denne retten har 112,87 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 15,62 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 2,41 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 4,97.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Sukkerbrød med Mandelmel, Sukrin og Fiberfin.Sukkerbrød med Mandelmel, Sukrin og Fiberfin.
Denne retten har 86,71 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 2,87 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 5,13 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 6,31.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Septembergryte - lavkalori.Septembergryte - lavkalori.
Denne retten har 64,19 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 4,17 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 3,15 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 5,59.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Dampet/kokt kveite.Dampet/kokt kveite.
Denne retten har 123,71 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 0,19 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 6,09 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 20,89.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Verdens beste smoothie.Verdens beste smoothie.
Denne retten har 48,54 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 10,63 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 0,2 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 2,3.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Biff stroganoff 4.Biff stroganoff 4.
Denne retten har 124,98 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 15,05 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 2,32 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 8,13.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Kylling-wrap 2.Kylling-wrap 2.
Denne retten har 139,4 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 8,72 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 3,06 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 9,96.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Havregrøt (Mikroovn).Havregrøt (Mikroovn).
Denne retten har 112,81 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 17,35 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 2,03 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 0,9.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Seibiff med løk.Seibiff med løk.
Denne retten har 75,99 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 8,99 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 1,17 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 4,07.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Svinekjøtt med purre og valnøtter.Svinekjøtt med purre og valnøtter.
Denne retten har 105,96 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 2,03 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 7,06 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 3,97.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Livs lettvinte pølsegryte.Livs lettvinte pølsegryte.
Denne retten har 50,95 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 4,81 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 1,91 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 3,19.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Helstekt kalkunbryst med varm rødkålsalat.Helstekt kalkunbryst med varm rødkålsalat.
Denne retten har 57,76 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 7,62 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 0,62 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 3,8.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Marokkanske kjøttboller.Marokkanske kjøttboller.
Denne retten har 86,24 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 12,16 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 0,7 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 5,92.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Mandelkake med bær.Mandelkake med bær.
Denne retten har 157,03 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 1,82 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 15,43 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 4,98.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Sennepsmarinerte kyllinglår.Sennepsmarinerte kyllinglår.
Denne retten har 121,46 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 6,56 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 6,44 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 6,39.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Fiskegryte 4.Fiskegryte 4.
Denne retten har 60,85 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 1,24 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 2,03 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 8,08.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Helstekt kalkunbryst med grønnsakkompott.Helstekt kalkunbryst med grønnsakkompott.
Denne retten har 75,23 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 6,06 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 1,43 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 6,37.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Egg- og skalldyrskabaret 2.Egg- og skalldyrskabaret 2.
Denne retten har 83,44 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 3,61 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 2,9 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 8,61.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++







De beste Kalorifattig oppskriftene

NavnPoengBildeKcalKarbo(gr)Protein(gr)Fett(gr)
Kyllingfilet med karrisaus4.4Oppskriften har bilde80.25.49.41.8
Gulrotbrød med cottage cheese3Oppskriften har bilde206.936.582.3
Lasagne 14.7Oppskriften har bilde1088.410.23.6
Müslirundstykker5.4Oppskriften har bilde217.228.66.67
Thaigryte med strimlet svinekjøtt4.9Oppskriften har bilde140.88.45.69
Kyllingsalat 44.4Oppskriften har bilde1275.69.97
Hamburger3.9Oppskriften har bilde121.70.7204.3
Lammegryte fra Kaukasus5.2Oppskriften har bilde112.915.66.32.4
Sukkerbrød med Mandelmel. Sukrin og Fiberfin3.5Oppskriften har bilde86.72.96.25.1
Septembergryte - lavkalori4.8Oppskriften har bilde64.24.23.93.2
Dampet/kokt kveite4.8Oppskriften har bilde123.70.2176.1
Narviksild5.2159.17.58.410.3
Verdens beste smoothie4.7Oppskriften har bilde48.510.60.70.2
Biff stroganoff 45Oppskriften har bilde1251510.42.3
Kylling-wrap 24.5Oppskriften har bilde139.48.7193.1
Havregrøt (Mikroovn)3.3Oppskriften har bilde112.817.44.82
Seibiff med løk3.8Oppskriften har bilde7696.41.2
Svinekjøtt med purre og valnøtter5.3Oppskriften har bilde10627.97.1
Livs lettvinte pølsegryte2.6Oppskriften har bilde514.82.81.9
Ovnsbakt laksefilet 13.890.84.76.74.8
Helstekt kalkunbryst med varm rødkålsalat4.8Oppskriften har bilde57.87.64.70.6
Mango- og limesorbet4.762.713.90.20.2
Marokkanske kjøttboller4.7Oppskriften har bilde86.212.270.7
Mandelkake med bær5.4Oppskriften har bilde1571.82.715.4
Fiskesuppe Singapore à la Lars Barmen3.97734.45.1
Sennepsmarinerte kyllinglår5.2Oppskriften har bilde121.56.68.66.4
Fiskegryte 45.2Oppskriften har bilde60.81.29.12
Helstekt kalkunbryst med grønnsakkompott4.2Oppskriften har bilde75.26.18.81.4
Kyllingfilet med karri og banan5111.913.8101.6
Egg- og skalldyrskabaret 24.2Oppskriften har bilde83.43.610.52.9
Kyllingsalat 53.3Oppskriften har bilde118.89.88.94.7
Lam i curry3.8Oppskriften har bilde88.48.46.13.3
Helstekt oksestek3.8101.25.511.63.3
Laks for én3.1Oppskriften har bilde499.41.50.1
Bankekjøtt av elg4.466.468.30.6
Tacokrydret kyllingpizza5.2Oppskriften har bilde196.518.512.77.5
Stekt/grillet laks med salat4.2Oppskriften har bilde135.63.29.59.3
Byens beste muslinger5.285.17.44.42.2
Solbærskinke - lavkalori5Oppskriften har bilde78.25.39.62
Braiseret svinefilet4Oppskriften har bilde6567.31
Potet-purresuppe436.33.51.31.6
Kjøttkaker i saus1.8Oppskriften har bilde97.38.55.44.4
Minestronesuppe3.3Oppskriften har bilde597.24.31.2
Egg- og kyllingsalat5Oppskriften har bilde654.45.42.7
Reker i mangosalat5Oppskriften har bilde67.69.93.11.3
Kylling i leirgryte3.874.277.91.2
Fylte kyllingbryst på grill4.8Oppskriften har bilde161.516.1173.2
Steinbit i wok4.8Oppskriften har bilde74.42.210.22.6
Kalkun med pastasaus og Norzolaost4.5Oppskriften har bilde1283.210.18.3
Rug rundstykker4.5192.239.73.50.7
Thailandsk rekesalat4.5Oppskriften har bilde67.73.99.71
Orientalsk gryterett3.6104.713.66.12.5
Slankerens pai med grønnsaker4.2Oppskriften har bilde149.97.28.59.4
Milkshake med jordbær2.861.911.920.6
Mager Wook gryte3.486.110.28.80.8
Sennepsgratinert svinekam4.2Oppskriften har bilde187.76.710.812.9
Kyllinggryte 24Oppskriften har bilde56.82.27.71.6
Lett pitapizza4Oppskriften har bilde10713.57.22.2
Grønnsakwok med fisk4Oppskriften har bilde132.312.28.35.4
Grillet fisk i pitabrød4Oppskriften har bilde125.410.913.52.9
Gul drøm-smoothie4Oppskriften har bilde74.113.321.3
Magre scones med cottage cheese4Oppskriften har bilde214.136.710.31.8
Ovnsbakte kyllingfileter med sennep og tomat5Oppskriften har bilde90.68.19.52
Skalldyrwok5Oppskriften har bilde6757.81.5
Whiskey saus382.513.92.70.4
Mager tunfisksalat1.274.84.610.51.3
Indianergryte573.910.55.70.7
Lettsaltet torsk med tomatsaus5Oppskriften har bilde59.45.76.50.8
Pitapizza Provence5Oppskriften har bilde141.817.6103.1
Pasta med karbonade og grønnsaker598.49.99.61.9
Couscous Marrakesh 13.847.32.25.71.5
Geir Olsens Grete Roede-brød5246.135.88.55.8
Dillsaus 2533.76.51.20.2
Urtestekt kalkunbrystfilet4.782.46.611.90.7
Laks à la Sicilia3.5Oppskriften har bilde34.83.10.51.4
Fårikål med lammekjøtt4.7Oppskriften har bilde69.75.64.82.9
Wok med kylling4.7Oppskriften har bilde97.58.211.91.6
Speilegg med grønnsakrøre3.5Oppskriften har bilde72.87.23.23.1
Ostesalat 54.796.7257.4
Kylling filet med creme fraice2.3233.812.512.514.8
Avocado og tomatsalat3.2Oppskriften har bilde83.11.10.78.2
Furulysalat3.2Oppskriften har bilde9310.61.94.1
Bakt potet med rekeblanding4.389.296.62.7
Lett Thousand Island-dressing3.2Oppskriften har bilde92.96.29.43.3
Kalkunbryst i rosmarin med rød saus4.3100.82.217.41.4
Kjøttdeiggryte med karri4.3107.814.391.3
Roti canai4.3269.651.592.3
Fiskesuppe på rekekraft4.369.61.92.95.4
Proteinrike sjokoladekjeks4.3Oppskriften har bilde237.44.418.812.8
Boller/rundstykker kaldhevede4Oppskriften har bilde230.841.57.43.2
Kyllingsalat med dressing4Oppskriften har bilde133.7410.98
Portugisisk salat366.12.42.84.6
Frukt ostekake3.7155.610.5410.4
Reinsdyrstek i sjysaus3.7Oppskriften har bilde76.61.2132
Gryte med sopp og paprika3.769.45.54.82.8
Omelett med makaroni3.7Oppskriften har bilde74.76.55.92.7
Grønn Pitapizza3.7Oppskriften har bilde99.613.75.92
Ellen s suppe3.772.33.54.14.3
Sunnere nanbrød med Fiberfin3.7Oppskriften har bilde236.237.375.1
Biffsalat3.7Oppskriften har bilde59.23.94.22.4
Milkshake med banan3.386.1162.81.2
Pekingsuppe 23.346.61.861.5
Fiskeboller i appelsinsaus3.361.27.45.30.9
Steinbitkarbonader3.3Oppskriften har bilde81.87.49.31.4
Scampi- og nudelsalat3.3291.240.512.58
Appelsinsalat med avocado og løk4.5Oppskriften har bilde72.56.214.4
Kålsalat 24.532.96.30.90
Salat med palmehjerter4.5494.62.62.1
Små bringebærpaier4.5206.829.45.27
Grovt rugbrød4.520837.46.11
Marinert kveite-skive på grillen4.5161.74.18.612
Ovnsstekte kyllingbrystfileter4.574.52.710.32.2
Sitron- og appelsinmarinerte kyllingfileter4.5Oppskriften har bilde92.42.117.21.6
Egg- og skalldyrskabaret4.579.33.69.13
Lises kyllingbryst i wok4.576.96.98.21.5
Pastagryte4.57486.31.3
Leverpanne4.5129.516.99.72.4
Urtekrydret svinefilet - lavkalori4.5Oppskriften har bilde217.70.413.717.9
Hvitløksris med sterk kylling4.5153.218.26.95.6
Tunfisk med salat nicoise4.5Oppskriften har bilde865.273.9
Amerikansk kjøttbrød (Meatloaf)4.5938.792.2
Appelsinkylling4.58910.49.70.9
Polsk blomkål4.565.76.83.92.2
Brasiliansk svinemørbrad med brune bønner4.5146.47.614.75.9
Havregryns-eplekake4.5225.646.93.82
Chili con Carne fettredusert365.66.46.80.8
Helsekostbrød4.5183.131.66.11.8
Tunfisk og cottage cheese4.5100.90.818.42.7
Kjøttboller i selleri4.5Oppskriften har bilde703.36.43.1
Tunfisksalat til 14.5Oppskriften har bilde117.92.214.15.7
Italiensk salat til 14.5Oppskriften har bilde696.14.82.4
Havregrøt med kruskakli4.5Oppskriften har bilde73.111.73.11.2
Lunsjsnurrer med cottage cheese og soltørket tomat4.5Oppskriften har bilde120.417.24.53
Honningristet musli4.5387.260.88.410.5
Bakte tomater med egg4.585.88.64.73.2
Kylling og banan i karry4103.911.98.82
Høstsalat med kylling og linser2.7202.26.614.412.6
Kalkunkarbonader477.34.9120.8
Potetmos med få kalorier468.913.220.5
Grillet kylling med Cæsarsalat4Oppskriften har bilde193.62.11115.3
Kjøttkaker med chiliris4129.620.491.1
Broccoligrateng 3478.53.35.14.8
Chop Suey 14Oppskriften har bilde114.31363.8
Fettfattig rabarbrakake4223.734.55.16.3
Frittata 24Oppskriften har bilde82.42.96.34.8
De sultnes trøstesuppe412.62.10.60
Fylte paprika i mikro-ovn464.59.14.40.9
Timiankrydret kylling4101.4910.32.6
Omelett á là Pierre4145.112.28.76.7
Indisk salat212.21.90.70
Salat med reker og friske urter458.20.77.52.6
Ingvills tunfiskgryte480.67.411.20.5
Brød med soltørkede tomater og rosmarin4230.344.27.81.7
Russisk Rødbetsuppe4Oppskriften har bilde294.90.90.3
Skalldyrsalat4119.415.47.12.8
Dansk rødkålsalat485.29.40.84.5
Tropisk krabbesalat4Oppskriften har bilde76.27.94.42.6
Italiensk skalldyrsalat3.572.91.66.24.4
Thailandsk salat3.5Oppskriften har bilde87.62.4132.6
Grønnkålsalat3.561.412.11.30.2
Sopp- og makaronisalat3.589.3114.42.7
Fersk suppe med svinekjøtt lett3.552.11.272
Hot & spicy pasta med grillet laks3.5Oppskriften har bilde160.41210.27.7
Emilys salat3.541.74.63.50.6
Kalkunsalat3.572.84.962.9
Kyllingsalat med pasta2.3164.711156.5
Laks innbakt i spinat3.5Oppskriften har bilde89.29.24.63
Soppsaus 13.530.15.21.50.2
Tango3.541.65.62.90.8
Grøtlapper3.5166.422.58.14.5
Ris med reker og erter3.5154.322.782.6
Ciderbraiserte koteletter med rotfrukter - lavkalori3.5Oppskriften har bilde86.84.15.24.6
Kina-kylling3.5Oppskriften har bilde114.28.88.94.6
Dessert med cottage cheese3Oppskriften har bilde89.81.5124
Frokostgrøt3Oppskriften har bilde89.812.151.9
Agurksaus enkel347.942.92.2
Kylling i karrysaus389.62.813.42.5
Kyllingsuppe til 42Oppskriften har bilde39.24.530.7
Koteletter i folie3107.72.88.26.8
Eksotiske reker3115.516.28.31.5
Løk-gulerotpure329.75.60.40
Broccolifyllt kalkunbryst med basilikumsaus og ovnstekte poteter380.97.27.81.7
Aspargesrett med broccoli og squash335.92.631.2
Hollandsk lapskaus370.8104.51.1
Kjøttdeig napoli3119.413.38.52.4
Kylling Cordon Bleu 13Oppskriften har bilde118.385.46.8
Lun pastasalat med grønnsaker3Oppskriften har bilde101.714.952
Lettsaltet. røkt lammelår 23Oppskriften har bilde92.5510.63.1
Mona Levins fiskegryte364.31.782.3
Biff Havanna391.26.110.52.5
Fargerik kyllingsalat364.74.69.20.9
Salat med squash. tomater og ost369.821.46
Skinke- og pastasalat3101.312.14.63.5
Sild med kryddergrønt3228.30.212.819.6
Ertesuppe 33Oppskriften har bilde46.45.82.80.9
Pasta- og tunfisk- salat379.88.37.41.6
Spansk skalldyrsalat3103.41.212.75.2
Kyllingsalat 32.5149.3211.810.3
Kalkungryte sweet & sour2.5120.915.712.50.7
Appelsinsaus2.519.840.40.1
Fruktsalat med frossen youghurt2.566.514.31.20.2
Banan-brød2.5195.938.36.30.9
Kylling med banan284.75.111.51.7
Grovt Vita hjertegodt rundstykke med kylling.2Oppskriften har bilde97.65.313.52
Hjemmelaget müsli20
Rösti med squash og egg2Oppskriften har bilde110.15.64.57.5
Spaghetti Bolognese 22Oppskriften har bilde90.912.76.51.2
Japansk biffsuppe2Oppskriften har bilde58.345.32.2
Squash frikadeller2102.713.84.42.9
Fiskegryte m/ purre2536.94.80.3
Krydret potet/squash suppe229.651.40.2
Sjøtunge med estragon269.55.662.3
Bulgursalat2296.7438.68.2
Burger med Cottage Cheese2Oppskriften har bilde150.214.99.15.8
Dampet kinakål med urtesaus og røkt skinke2Oppskriften har bilde22.21.32.70.6
Grillet sjampinjong263.42.234.5
Grønn salat 221354.41.112.1
Amerikansk kålsalat232.15.910
Havsalat287.93.87.64.4
Fruktsalat med tiger reker2785.112.80.6
Annerledes rekesalat2159.51.610.212.3
Artisjokksalat med parmesan3143.43.95.811.3
Blåskjellsalat 2391.35.26.64.5
Bønnesalat med lam3140.24.87.59.6
Dypfryst krabbe3109.41.114.45.1
Helserundstykker3219.439.77.61
Virginasalat375.98.72.63.1
Pæreterte med sjokolade og kanel3271.223.45.216.7
Kinasalat med krabbe383.837.84.2
Krydret varm sildesalat3250.51.510.522.3
Kylling med ruccula. løvetann og bønner3144.27.811.57.2
Kålrotsalat382.37.50.54.9
Madame Andersens salat31165.63.18.6
Makaronisalat 1321188.615.9
Makaronisalat med ananas3162.114.61.910.4
Napolitansk salat3101.22.51.49.3
Sopp- og nøttesalat3116.31.23.410.1
Spinatsalat med røkt kjøtt3Oppskriften har bilde79.24.62.85.3
Squashsalat3104.81.61.210.2
Sildehakk3251.70.614.421.2
Skalldyrsalat med ris387.25.76.83.6
Gulrotkake 103242.423.17.612.6
Korianderkjøttboller med tomatsaus362.75.571
Fruktsalat med ferskner343.85.90.70.4
Grønn makaronisalat382.78.71.64.1
Hønsesalat3114.25.89.35.8
Italiensk eggesalat397.85.97.14.8
Pikant ansjossalat3289.1157.221.7
Potetsalat med kinakål3114.715.15.83.1
Rød makaronisalat3125.89.357.4
Grillet tunfisk med papaya/okra chutney. chillipep380.84.311.21.9
Krabbesalat med bakt paprika og basilikum3163.52.84.114.8
Fruktsalat 3385.610.31.73.8
Fruktsalat med Cottage Cheese359.59.52.60.9
Maccheroncini allo speck (Kort pasta med røkt skin3194.128.77.44.8
Sommer salat372.6582
Torsk i form med godt følge366.34.37.12
Tortellini in brodo (Fyldt pasta i kjøtt kraft)3271.433.2167.7
Zuppa d orzo alla contadina (Hjemme laget byggkorn3135.222.65.11.6
Risotto Base3180.719.23.59
Røkt svinekam og melon- salat373.98.93.52.4
Seifilet på grønnsakseng 1348.63.451.3
Fisk og skalldyrsgryte360.416.62.3
Bondeomelett 2367.27.83.22.2
Høns på kinesisk vis3Oppskriften har bilde126.812.27.85
Thousand Island392.96.29.43.3
Hønsesuppe 2366.73.84.83.4
Provencalsk rekerisotto392.99.610.31.4
Kantarellsuppe371.43.82.33.6
Villmarkssuppe39.80.80.80.1
Tykk fiskesuppe365.86.43.62.6
Paprikasalat323.53.40.80.3
Varm hodekålsalat med spinat371.89.11.42.9
Sopp- og skinkesalat366.86.93.12.7
Fransk potetsalat378.912.61.52
Fransk sjampinjongsalat3101.22.22.88.8
Fransk tomatsalat338.42.50.42.7
Sommersalat med røkt makrell3180.81.66.916.2
Sopp og røykefisksalat3911.95.66.1
Soppsalat fra Minsk375.71122.1
Squash med myntedressing3128.21.61.112.9
Varm sjampinjong- og nøttesalat31002.23.68.3
Middagssalat med løk. bønner og mais3658.81.52.1
Polsk rødbetsalat med marinade365.58.81.62
Rødkålsalat med eple366.67.20.63.3
Rødkålsalat med epler og svisker357.312.20.60
Salat med avocado3134.62.91.312.5
Avocado. appelsin og mandelsalat3120.44.31.510.3
Bønnesalat med persille3327.433.115.49.4
Frisk salat med lettsaltet lårtunge. asparges og p3113.93.896.7
Grapefrukt- og løksalat31567.7113.2
Hodekålsalater351.24.61.12.8
Reke- og fiskebollesalat382.257.43.6
Varm potetsalat med sopp379.510.31.63.1
Bostonsalat374.83.51.65.6
Kyllingsalat med grapefrukt367.63.49.71.5
Potetsalat til middag3Oppskriften har bilde59.97.841
Varm pastasalat380.810.71.83.1
Rødkålsalat med rosiner365.48.11.32.6
Pasta-. paprika- og broccoli salat3123.619.34.52.6
Potetsalat med fransk dressing3136.44.91.112
Provence salat388.52.837
Purresalat371.632.94.6
Rissalat med urter3133.4164.25.7
Salat med rødbeter og kapers35510.21.60.2
Salat med reker og agurk348.516.11.9
Spansk rissalat3170.18.88.610.7
Tunfisksalat 3369.57.26.41.4
Tomatsalat3Oppskriften har bilde47.32.40.43.8
Spisskålsalat3156.80.85.714.3
Tunfisksalat med bønner og mais387.87.49.21.8
Eggesalat med sopp348.80.43.52.9
Ansjosruller på grønnsakseng3107.210.65.54.4
Pastasalat med sjampinjong3241.732.178.9
Fennikel- og agurksalat3105.120.810.2
Festsalat388.311.31.93.5
Uersalat med squash384.81.57.35.3
Urtesalat med sprø chips3277.35.71.627.1
Eksotisk salat334.96.710.2
Kinesisk sellerisalat3107.52.58.96.6
Nudelsalat med sesampasta og paprika3180.18.58.312.1
Pastasalat med frisk basilikum3264.346.68.64.1
Gulrotsalat med mynte328.96.30.20
Gulrotsalat341.76.31.20.8
Italiensk kyllingsalat3110.610.77.63.7
Krydret rissalat3327.258.56.27.3
Kyllingsalat med grønne bønner3126.637.88.8
Midnattsolsalat351.23.82.92.4
Midtsommersalat378.55.43.94.4
Nice-salat348.44.32.71.8
Orientalsk kalkunsalat3673.772.4
Orientalsk kyllingsalat3753.77.63
Pærer med ost31055.34.76.5
Zucchinisalat370.54.60.95
Sommersalat 8353.25.91.22.5
Solskinnsalat332.85.90.90.2
Løkfisk397.77.87.93.4
Reidars laksespesial3112.61.59.17.2
Babi Asamanis310513.18.91.7
Appelsinsalat med rødløk336.670.90.1
Ovnsstekt squash og spinatkake386.49.65.62.6
Panzanellasalat3191.626.310.24.6
Kalkunsalat i wrap3167.61.98.114.1
Krydret kyllingsalat3Oppskriften har bilde42.52.65.80.5
Egg og ostesalat383.87.14.73.8
Grønnsaksalat med pastaskjell371.55.71.34.6
Sommersalat med tunfisk357.71.28.71.9
Vår potetsalat382.612.12.32.4
Steinbit med appelsin og basilikum363.93.77.22.1
Pitapizza Karbo3Oppskriften har bilde129.1159.62.8
Fisk i folie 2373.25.610.80.6
Biffkjøtt i gryte3956.510.52.8
Maritim grønnsakblanding328.84.90.80.2
Gressløkdressing362.253.73
Lettvint fiskegryte378.810.84.41.8
Potetomelett 23132.8118.45.8
Ovnsristede løk med spekeskinke371.44.84.82.9
Kyllingbrystfilet med persillesaus og rotgrønnsake3735.17.51
Wrap - et sikkert stikk når du har lyst på noe god3Oppskriften har bilde127.59.8133.8
Bryggesalat med kalkun360.11.611.10.9
Mexikansk solsalat336.43.40.82
Salat med marinerte reker3Oppskriften har bilde77.11.611.12.8
Salat med spekeskinke og eksotiske frukter3Oppskriften har bilde68.69.64.31.2
Rød festsalat348.51.64.62.5
Lammeskiver på grønnsakseng 23Oppskriften har bilde105.311.37.92.8
Hvitløkstorsk med rotfrukter3645.271.5
Buljongfondue med kjøtt356.90.111.31.3
Høns med karri og eple3126.811.111.63.8
Stekt fisk med sprøtt urtedekke3113.3415.93.6
Medaljonger på grønnsakseng3Oppskriften har bilde55.86.74.21
Sjømat på grill3Oppskriften har bilde121.62.598.2
Kalkunbrystfilet med estragon og bringebær351.21.39.80.7
Lammeboller Kebab3123.13.817.23.6
Kjøttboller med provencetomater359.63.43.93
Pølse- og potetgryte371.97.93.52.6
Svinekjøtt med nudler 23121.39.813.82.8
Kylling-risotto 2384.46.36.93.2
Saltimbocca med St Anna-bønner3Oppskriften har bilde89.93.110.83.2
Gartnerens høstfrikassé3636.74.41.7
Engelsk roastbeef 23Oppskriften har bilde78.66.89.21.2
Grønnsakspai 23117.49.76.35.4
Svinefilét orange 1385.21.411.43.7
Kalkunsandwich369.62.8111.4
Mexikansk safrankylling3Oppskriften har bilde83.13.19.42.9
Broccoletti3106.80.710.26.9
Gartnerens favorittpasta385.711.56.41.1
Fylt løvbiff3114.60.820.73.1
Viltgryte med kål350.94.95.40.6
Omelettburger3105.5106.14.4
Bondeomelett 1382.175.33.4
Pedros omelett3129.34.512.56.7
Soppfylt løk 1372.86.23.33.3
Tomatsaus 4319.640.60.1
Gul fonduesaus3182.44.63.116.3
Dream3120.110.27.15.7
Banankaffe332.86.60.60.3
Hot Mocca330.64.42.10.5
Kaffe Hawaii329.86.40.40.3
Kaffe med iskrem346.86.61.31.7
Foliebakte grønnsaker342.22.92.71.9
Grillet paprika med havets frukter368.824.64.3
Egg Nog alkoholfri378.45.75.93.5
Lime Cola30
Nurse Fizz323.35.30.30.1
Red Fizz368.716.40.50.1
Gulrotsuppe 13Oppskriften har bilde29.85.410.2
Steinsopp med hvitløk382.40.52.27.1
Sopp-omelett367.62.44.83.8
Provence Gryte31017.77.14.4
Grønnsaksgryte på kinesisk vis368.213.72.10.1
Sommermat334.15.51.70.2
Karri Kalkun358.53.99.10.6
Kalkunpinner388.36.311.31.6
Kalvefrikassé 7369.63.29.32
Kjempebiff i tomat354.93.27.31
Kalverulade med reker3Oppskriften har bilde62.629.41.8
Sur-søt kalkun med ris372.77.36.21.6
Tunsteaks353.25.84.70.9
Pastasalat med tunfisk310210.76.23.4
Kanin med hvitvin og rosmarin340.52.24.20.9
Kalkun i parmesan med tomatkompott394.778.23.6
Bruschetta med hvitløk og tigerreker3151.58.27.79.5
Rekefrittata31400.412.89.7
Røkt laksesuppe350.73.34.12.1
Krabbemousse med asparges3961.97.56.1
Dampede muslinger med basilikum356.21.67.92
Laksetartar med asparges3135.51.411.29.2
Pannacotta med sommerfrukt. lett versjon3107.8232.50.5
Couscoussalat med sommergrønt383.513.33.51.4
Fylte bifftomater3128.719.76.21.2
Gulerotboller3224.837.47.64.2
Tomatdressing361.13.63.93.4
Thaisalat med oksekjøtt. spinat og bønnespirer3Oppskriften har bilde69.63.310.61.2
Kylling i karry 3379.27.47.61.8
Chiliglasert laks3144.27.99.57
Greske oksespidd387.65.28.63.5
Gazpacho 5335.451.80.7
Blomkålrand med kalkunsalat336.81.45.80.8
Blomkålgryte med pølser356.68.92.60.8
Brød og tomat grateng3107.416.22.93
Sitronrødspetter3112.50.314.55.9
Cordon bleu 13204.27.818.111
Culottestek med potetterte3120.96.59.16.3
Dobbeltdekker 131127.89.74.4
Høstens kyllinggryte369.32.910.31.6
Eksotisk Mørbradgryte3100.42.17.56.4
Einerbærgryte31109.97.44.3
Engelsk mørbrad (Leirkar)369.49.95.50.6
Laksebruschetta3124.710.58.35.2
Appelsinkylling med råstekt spisskål og kapers388.25.510.52.5
Asiatisk wok med reker og fruktsalat368.712.92.30.6
Fettfattig jordbærkake3184.932.73.54.1
Reke og Hønsesalat 1387.91.78.65
Pasta og reker med thousand island-krem 13222.714.87.414.6
Torsk til slankekuren376.13.412.51.1
Agurkkanapeer30
Kanapé med laks og avocado3230.221.71110.6
Muslinger stekt med chili336.52.44.70.6
Amagergryte355.59.32.80.4
Amagerkoteletter3108.66.16.66.1
Purert gulrotsuppe336.630.11.9
Rødbetesuppe 23Oppskriften har bilde25.64.50.90.2
Kål og linsesuppe344.66.62.60.3
Kylling i sitron3133.917.112.11.7
Marinerte bananer372.214.30.60.1
Portvinssvisker3193.929.61.45.8
Melon med ingefær364.76.80.90.2
Avokadosalat med strimlet kjøtt3114.11.78.87.8
Asparges med dilldressing3Oppskriften har bilde151.92.14.713.7
Blomkål med reker365.52.26.23.4
Kyllingsalat med røde ris39412.25.82
Ratatouille - lavkalori3Oppskriften har bilde32.13.20.81.4
Slankepanne med egg365.61.65.34
Pastinakksuppe340.44.40.91.8
Lasagne fettfattig3144.819.711.82
Kalkun med purre og pasta3116.312.211.71.8
Lynstekte grønnsaker med kalkun351.24.45.70.7
Mild chili thaigryte3105.110.210.52.2
Orientalsk kalkungryte3708.860.8
Ingefær krydret kalkungryte3116.713.254.6
Hvitvins-brasert kalkunbryst m/basilikum3695.38.30.9
Kylling i tomatsaus366.17.56.80.6
Marinerte kalkunsnitzler3276.347.34.67.3
Kyllingfilet med parmaskinke og grønt371.27.67.40.9
Hakkebiff med basilikum3111.93.814.44.1
Fylte paprika 2367.65.48.60.9
Squashsalat 23Oppskriften har bilde16.50.60.51.2
Skinkebiff med sjampinjong og persillesaus3Oppskriften har bilde129.20.121.64.7
Kalkun cordon bleu med pasta3209.433.39.63.6
Paprikagryte 6351.34.56.10.6
Moussaka fettfattig372.27.871.1
Biff á la greque3115.26.313.13.8
Tomatbiff i fat356.92.39.21
Timian poteter378.315.31.70.7
Brun saus av poteter341.28.70.90
Potetsuppe kalorifattig336.46.71.10.1
Kina kalkun med pasta penne3141.616.912.42
Makaronisalat med dressing338.56.21.11
Pasta med cottage cheese3196.234.382.5
Jordbærfromasj3253.313.516.914.6
NavnPoengBildeKcalKarbo(gr)Protein(gr)Fett(gr)





Ansvarlig utgiver: © 2002- Databasesør AS Adresse: Matoppskrift.no,
Major Laudalsvei 6, 4630 Kristiansand Orgnr.: 911 668 602 mva.