Oppskrifter med Torsk som hovedingrediens hos Matoppskrift.no

Her har du ett tilfeldig utvalg av oppskrifter på Torsk hvor de 25 mest populære med bilde vises først, selvfølgelig om det finnes noen med bilde.
Viser inntil 10-100 oppskrifter av gangen, som du kan justere selv i tabellen. Her kan dere sortere og filtrere som dere vil

Følgende info vises her:

  • Navn på oppskriften: Kan sorteres med å klikke på overskrift.
  • Poeng: Beregnet ut fra deres egne vurderinger. Kan sorteres med å klikke på overskrift slik at man kan sortere ut de mest populære.
  • Bilde: Viser om oppskriften har bilde. kan ikke sorteres.
  • Kcal: Viser utregnet kalorier i Kcal på oppskriften. Kun når oppskriften har dette utregnet. Kan sorteres med å klikke på overskrift.
  • Protein, fett og karbohydrater i gram per 100 gram av den ferdige oppskriften. Kan sorteres med å klikke på overskrift.



Noen gode oppskrifter med bilde


Prøv også Kokt torsk, lever og rogn.Kokt torsk, lever og rogn.
Denne retten har 161,55 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 0,05 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 12,33 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 9,76.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Meksikansk fiskesuppe.Meksikansk fiskesuppe.
Denne retten har 64,57 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 3,02 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 3,51 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 5,06.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Boknafisk.Boknafisk.
Denne retten har 78,56 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 0 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 1 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 12,12.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Torskerogn stekt i panne.Torskerogn stekt i panne.
Denne retten har 136,33 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 0,02 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 7,25 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 11,96.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Ovnsbakt torsk med smørsaus og reker.Ovnsbakt torsk med smørsaus og reker.
Denne retten har 69,86 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 3,26 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 3,84 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 5,48.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Asiatisk torskeform.Asiatisk torskeform.
Denne retten har 129,87 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 11,59 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 5,43 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 6,66.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Nachos med torsk Narvik Grande.Nachos med torsk Narvik Grande.
Denne retten har 164,73 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 4,9 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 11,43 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 8,45.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Marit Bjørgens ovnsbakte torsk.Marit Bjørgens ovnsbakte torsk.
Denne retten har 96,74 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 0,78 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 3,74 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 10,99.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Marit Bjørgens ovnsbakte torsk.Marit Bjørgens ovnsbakte torsk.
Denne retten har 96,74 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 0,78 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 3,74 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 10,99.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Stekte torsketunger 2.Stekte torsketunger 2.
Denne retten har 162,48 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 3,55 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 11,66 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 11,16.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Fiskegrateng 2.Fiskegrateng 2.
Denne retten har 112,15 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 3,83 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 5,55 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 6,64.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Ovnsbakt torsk med soyasmør og reker.Ovnsbakt torsk med soyasmør og reker.
Denne retten har 105,09 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 3,43 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 7,71 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 5,98.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Tradisjonell boknafisk.Tradisjonell boknafisk.
Denne retten har 140,35 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 2,01 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 3,97 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 11,44.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Torsk i folie.Torsk i folie.
Denne retten har 70,39 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 9,02 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 0,79 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 4,44.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også God fiskesuppe 5.God fiskesuppe 5.
Denne retten har 45,13 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 1,25 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 1,85 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 4,81.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Stekt torskefilet.Stekt torskefilet.
Denne retten har 102,25 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 6,56 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 1,01 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 9,97.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Fiskegryte 4.Fiskegryte 4.
Denne retten har 60,85 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 1,24 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 2,03 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 8,08.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Nachos med torsk og avokadodressing.Nachos med torsk og avokadodressing.
Denne retten har 112,93 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 7,93 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 5,01 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 8,01.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Kremet fiskesuppe 2.Kremet fiskesuppe 2.
Denne retten har 94,46 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 2,03 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 6,91 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 5,86.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Torskegryte med karri.Torskegryte med karri.
Denne retten har 77,35 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 6,28 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 2,85 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 4,58.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Fiskegryte med karrismak.Fiskegryte med karrismak.
Denne retten har 66,79 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 7,39 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 1,43 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 4,1.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Stekt torsk med sopp og løk.Stekt torsk med sopp og løk.
Denne retten har 111,59 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 5,14 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 6,63 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 6.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Tradisjonell prinsefisk.Tradisjonell prinsefisk.
Denne retten har 102,17 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 1,2 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 6,92 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 6,55.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Torsk i grønn curry.Torsk i grønn curry.
Denne retten har 151,64 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 12,21 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 7,38 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 6,12.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++

Prøv også Kokt torsk.Kokt torsk.
Denne retten har 78,71 kcal pr 100 gram.
Denne retten har 0,07 gr karbo pr 100 gram.
Denne retten har 1,01 gr fett pr 100 gram.
Denne retten koster Kr: 11,43.- pr 100 gram.
Les hele oppskriften her med fullt utregnet næringsinnhold ++





De beste Torsk oppskriftene

NavnPoengBildeKcalKarbo(gr)Protein(gr)Fett(gr)
Kokt torskerogn4.596.3713.31.4
Kaviar av torskerogn fra Kåfjord5.1228.51.118.916.5
Kokt torsk. lever og rogn4.6Oppskriften har bilde161.6012.612.3
Torskelever3.7479.10.8550.6
Meksikansk fiskesuppe5.6Oppskriften har bilde64.634.73.5
Boknafisk3.9Oppskriften har bilde78.6017.41
Torskerogn stekt i panne4Oppskriften har bilde136.3017.87.2
Kokt rogn4.557.6011.51.3
Ovnsbakt torsk med smørsaus og reker5.8Oppskriften har bilde69.93.35.23.8
Asiatisk torskeform5.2Oppskriften har bilde129.911.68.25.4
Nachos med torsk Narvik Grande5.1Oppskriften har bilde164.74.99.911.4
Kokt torskehode4.70
Kokt lever3.60
Kokte torsketunger4.521.504.60.4
Fiskemousse5.2163.10.95.315.3
Luting av tørrfisk3.129.707.10.1
Kams fra Sunnmøre4.1447.6206.637.4
Marit Bjørgens ovnsbakte torsk5.2Oppskriften har bilde96.70.814.93.7
Marit Bjørgens ovnsbakte torsk5.2Oppskriften har bilde96.70.814.93.7
Torskerogn på mange måter40
Lettsaltet torsk med potetstappe4.785.57.88.62
Saltfiskball5129.48.28.46.7
Stekte torsketunger 24.7Oppskriften har bilde162.53.610.611.7
Fiskegrateng 24.6Oppskriften har bilde112.23.811.65.6
Kokt torsk med lever og rogn3.464.506.74.2
Ovnsbakt torsk med soyasmør og reker5.1Oppskriften har bilde105.13.45.27.7
Tradisjonell boknafisk5.1Oppskriften har bilde140.42244
Torsk i folie3.5Oppskriften har bilde70.496.10.8
Persetorsk4.982.34.614.20.8
Kaviar av torskerogn fra Nordreisa4.6109.11.220.82.3
Kamsemage4.6516.28.75.550.7
God fiskesuppe 55.2Oppskriften har bilde45.11.25.51.8
Stekt torskefilet4.3Oppskriften har bilde102.26.616.51
Fiskegryte 45.2Oppskriften har bilde60.81.29.12
Nachos med torsk og avokadodressing4.2Oppskriften har bilde112.97.98.45
Torskemølje4.8148.6017.18.9
Fersk torsk med lever4.6152.1011.111.9
Florentinertorsk4.489.57.48.32.8
Bakt torsk4.4110.20.215.45.3
Kremet fiskesuppe 24.4Oppskriften har bilde94.524.46.9
Torskegryte med karri5.2Oppskriften har bilde77.46.36.22.8
Røkt torsk2.556.23.37.11.6
Fiskegryte med karrismak5Oppskriften har bilde66.87.45.31.4
Stekt torsk med sopp og løk4.8Oppskriften har bilde111.65.17.36.6
Lettsalta torsk3.80
Fiskegryte fra Koster4.889.71.97.35.3
Tradisjonell prinsefisk4.8Oppskriften har bilde102.21.28.46.9
Torsk i grønn curry4.8Oppskriften har bilde151.612.28.67.4
Kokt torsk4.5Oppskriften har bilde78.70.117.31
Fisk i tomat4.567.82.273.2
Boknafisk 14.2Oppskriften har bilde80.16.68.32
Torsk og purre i god form4.2149.61.4159.2
Stekt torskerogn med pommes frites3.4Oppskriften har bilde180.410.81110.2
Smørdampet torskefilet med spinat3.295.40134.8
Ovnsstekt torsk med svart trompetsopp3.2125.50.710.78.6
Fiskegrateng4Oppskriften har bilde11814.26.93.4
Grillet fisk i pitabrød4Oppskriften har bilde125.410.913.52.9
Stekte torsketunger486.42.6142.2
Kaviar av torskerogn2.3211.72.22013.6
Torskerognkaviar5289.50.911.626.6
Kaviar av torskerogn 23.8108.81.620.32.3
Lettsaltet torsk med tomatsaus5Oppskriften har bilde59.45.76.50.8
Rognbollesuppe 150
Stekt torsk med eksotisk grønnsaksstuing5Oppskriften har bilde93.82.75.66.5
Ovnsbakt torsk med grønnsaker5Oppskriften har bilde70.64.45.63.2
Ovnsbakt torsk med tomatsalat5Oppskriften har bilde80.51.112.13
Torsk til jul5Oppskriften har bilde159.96.35.411.7
Torskegryte med eple og stangselleri3.8Oppskriften har bilde85.47.35.53.5
Eggende torsk3.8Oppskriften har bilde87.24.78.63.6
Stekt juletorsk med rotmos. rosenkål og baconfett5Oppskriften har bilde111.25.15.47.3
Sursøt thaifiskesuppe4.7Oppskriften har bilde38.22.55.20.7
Ovnsbakt torsk med asparges. tomatsalat. bacondadler og pesto4.7Oppskriften har bilde125.57.67.86.8
Fiskerett med karri og ris2.8122.59.29.34.7
Ceviche4.758.51.910.30.8
Rød torskegryte4.758.11.98.51.7
Blodfersk grilltorsk4.7Oppskriften har bilde52.93.26.61.1
Friterte torsketunger4.798.85.375.2
Hot n spicy tagliatelle med ovnsbakt torsk4.7Oppskriften har bilde102.712.68.71.6
Grillstekt torsk med rekesaus4.3116.41.9136.3
Sprøstekt torskehode i rømmesaus4.3166.29.71.813
Helstekt fisk av Hanna Eliassen4.30
Lettsaltet torsk og brokkoli i form4.3Oppskriften har bilde72.85.95.22.9
Fiskefrikassé4.3Oppskriften har bilde76.52.48.83.3
Stekt torsk med kinesisk saus4.3Oppskriften har bilde121129.53.7
Panert torsk med paprika- og basilikumdressing4.3Oppskriften har bilde1035.611.23.7
Fisk og grønnsaker i form4Oppskriften har bilde94.45.510.43.1
Fiskesuppe med tomat4Oppskriften har bilde54.71.762.5
Baconstekt torsk. jordskokkskum og eple/løk ragu4Oppskriften har bilde161.44.45.813.1
Portugisisk fiskegryte4Oppskriften har bilde117.312.97.73.7
Torsk og potetgrateng med sennep4Oppskriften har bilde83.968.22.8
Torsketunger i saus4Oppskriften har bilde89.36.25.34.6
Stekt torsk med hvitløk og potetpuré4121.56.37.47.2
Avkokt torsk4Oppskriften har bilde44.64.25.90.3
Fisk med nudler486.64.39.33.3
Torsk på den enkle måten3Oppskriften har bilde119.512.66.74.7
Torsk med appelsinsaus3.753.81.310.30.7
Fiskepai fra Bretonne3.7180.811.910.410
Stekt torskefilet på potet- og sellerimos med rødvinssaus3.7Oppskriften har bilde1042.48.26.2
Røkefisk Bergenstana3.30
Walisisk torsk3.398.31.410.45.3
Suppe på torsketunger og byggryn1.243.13.25.50.8
Stekt torsk3.394.31.413.23.9
Torsk med purre og løk4.5462.16.11.1
Torsk i tomatsaus4.562.11.110.71.6
Fransk fiskegryte4.5Oppskriften har bilde76.434.84.7
Friterte torsketunger 24.5142.7013.310
Tysk Nordsjøsuppe4.57919.44.1
Prinsefisk fra Bergen3142.51.212.69.4
Rognpostei4.5117.50.213.17.1
Avkokt Gjevingtorsk4.578.6017.41
Fisk & chips4.5Oppskriften har bilde199.15.610.114.8
Fiskegryte med paprika4.566.127.82.8
Torskepanne4.5Oppskriften har bilde137.910.69.16.2
Prinsefisk 24.5164.27.59.310.4
Avkokt torsk med lever. rogn og Sandefjordsmør4.5Oppskriften har bilde131.60.115.57.7
Enkel fiskesuppe(A.B.AB.0)4.528.80.44.50.9
Fin fiskeform4.51370.5811.4
Thailandske fiskekaker 24.5Oppskriften har bilde162.617.911.54.9
Torskesuppe med fennikel og reker4.5Oppskriften har bilde921.25.56.8
Wraps med torsk Lofoten Classic4.5Oppskriften har bilde125.611.47.25.5
Blandaball 24.589.66.810.52.1
Kaviar av kokt torskerogn3108.8018.24
Prinsefisk 34.5Oppskriften har bilde136.55.26.210
Fiskechowder3526.24.70.7
Festgryte4.51281.210.48.2
Rød fiskesuppe med torsk4.5Oppskriften har bilde50.25.54.70.7
Gulrotsuppe med torsk. chili og ingefær4.5Oppskriften har bilde40.82.25.31
Kokt torsk med bitter melon4.5Oppskriften har bilde100.21.78.26.5
Marit Bjørgens torskewraps4.5Oppskriften har bilde109.48.67.15
Hjemmelagde fiskepinner4.5Oppskriften har bilde949.86.92.7
Hjemmelagde fiskepinner4.5Oppskriften har bilde949.86.92.7
Saltfiskkaker 54.588.53.713.32.2
Ovnsbakt torsk og tomat med skinke3Oppskriften har bilde71.84.67.72.4
Torsk med dill og reker4.5Oppskriften har bilde92.56.17.83.9
Bakt torsk med soyasmør og reker4Oppskriften har bilde105.13.45.27.7
Torsketunger med tartarsaus4Oppskriften har bilde276.25.89.223.8
Ovnsbakt torsk med pesto4Oppskriften har bilde59.21.68.32
Suppe med sjøkreps. torsk og kveite4Oppskriften har bilde1292.34.410.1
Torsk med eple- og fennikelsalat og persillesaus4Oppskriften har bilde77.96.36.82.6
Soufflert Torskegrateng4148.33.9512.3
Merluze a la Sevilla498.25.97.14.9
Amerikansk Fish Chowder474.28.34.52.2
Fiskegrateng 54Oppskriften har bilde164.98.814.57.9
Ovnsbakt torsk og tomater med basilikum4Oppskriften har bilde127.810.313.63.3
Arnes fiskesuppe461.31.54.22.9
Fiskeburgere med coleslaw4Oppskriften har bilde128.911.68.15.1
Eplefisk med karri487.15.17.63.7
Rognkaker fra Skjervøy480.96.810.21.3
Rognkaker 44Oppskriften har bilde114.1515.53.5
Urtebakt torskerygg494.62.78.64.9
Persetorsk 2478.2017.31
Ratatouille med fisk4Oppskriften har bilde63.126.42.9
Torsk med pesto. chorizo og mozarella4Oppskriften har bilde221.10.519.515.6
Lettsaltet torsk med varm gulrotsalat4Oppskriften har bilde87.32.210.63.9
Innbakt syrlig fisk (Khatti Macchi)4102.40.816.93.5
Spansk torsk41135.1134.3
Ovnsbakt torsk med kål og bacon4Oppskriften har bilde852.67.74.6
Stekt torsk med brun saus og gulrot1.4Oppskriften har bilde91.16.65.24.7
Indisk dal med torsk og fullkornscouscous3.5Oppskriften har bilde155.918.410.63.6
Ovnsbakt torsk med bacon og snittebønnestuing3.5Oppskriften har bilde84.357.53.5
Torsketunger i karri3.556.46.35.31.1
Torskekaviar3.50
Fiskesuppe med blåskjell 23.575.64.46.63.3
Hurtigrutens fiskesuppe3.566.25.661.9
Posjert torsk med smørsaus3.52890.78.827
Lettvint fiskegryte med torsk3.5Oppskriften har bilde108.211.610.81.9
Bakt torskerygg3.5101.33.36.76.3
Stekte torsketunger 41.8Oppskriften har bilde97.48.76.63.7
Fiskekaker med variasjon3.574.87.25.42.3
Stekt torsk med jalapeno tartarsaus3.5Oppskriften har bilde170.76.48.812.1
Karry-torsk i ovn3.5650.511.21.9
Fristende fiskekaker3.5181.22.81213.5
Lettsaltet torsk med sitronsaus3.5135.20.311.78.5
Ovnstekt torsk3.553.537.11
Sprøstekte torsketunger med løkkompott3.5Oppskriften har bilde118.37.41.98.5
Bakt torsk med smørsaus og reker3.5Oppskriften har bilde69.93.35.23.8
Torskegryte med grønnsaker3.5Oppskriften har bilde668.34.81.1
Færøyske fiskekaker/boller30
Ovnsbakt torsk med eple og hodekål3Oppskriften har bilde72.83.482.8
Buñuelos de Bacalao(Spanske fiskekaker)388.57.99.41.1
Nyttårstorsk i filodeig3137.46.913.76
Ovnsbakt torskerogn3217.61.416.916
Stekt lettsaltet torsk med banan3Oppskriften har bilde134.417.412.51.5
Torsk med sitron- og persillesjy3Oppskriften har bilde99.612.91.94.1
Livregraut34583.25.247.1
Fiskegrateng av røkt torsk3159.512.49.18
Norsk fiskesuppe354.834.62.6
Fiskekaker 4370.95.6101
Bakt torsk og skalldyr med ingefærsaus380.7017.71.1
Kams30
Torsk i micro n346.12.27.60.5
Foliedampet torsk / steinbitfilet3155.60.812.911.2
Torskefilèt med eggesmør3103.4013.85.3
Enkel fiskesuppe med torsk3Oppskriften har bilde65.63.44.53.6
Ramen med torsk og reker3Oppskriften har bilde163.222.510.53.1
Fiskegryte32.546.46.72.60.4
Skinnstekt torsk2.565.94.15.72.7
Tananger plukkfisk2.595.72.212.93.8
Panert torskerogn2.5106.64.89.55
Fiskemølja1.70
Torsk med sursøt saus2.5Oppskriften har bilde110.312.99.91.9
Himmelsk fiskesuppe med fennikel og sellerirot2.580.61.64.15.9
Torskelever stekt i panne1.7Oppskriften har bilde23.3002.6
Kokt torsk i karrisaus2.5Oppskriften har bilde44.86.121.3
Pasta carbonara med torsk og bacon2Oppskriften har bilde220.123.312.48.3
Lettvint torskeform2Oppskriften har bilde85.25.55.54.3
Kokte fiskeboller2101.66.713.91.9
Thailandske fiskeboller med koriander2Oppskriften har bilde152.43.2149.1
Fiskesuppe i mikroen2101.71.49.66.3
Fiskegryte m/ purre2536.94.80.3
Røkt torsk med bakepoteter294.90173
Søt og salt torsk244.73.14.71.2
Stekt torskefilet med tomatsaus2Oppskriften har bilde57.66.95.20.7
Torskefilet med ovnsbakte jordskokker2722.613.20.9
Sydfransk torsk264.91.86.82.5
Torskerognkaker2108.31.516.33.9
Vinmarinert torskefilet259.81.29.61.3
Anisstekt torsk med pytt i panne283.17.96.62.4
Fiskesuppe med fløte og anis2246.4211.321.2
Fiskesuppe med ris249.84.24.81.4
Fiskekraft2Oppskriften har bilde18.10.83.10.2
Fiskekabaret 2281.10181
Fiskegryte med reker 221041.215.44.2
Fiskegrateng uten egg2Oppskriften har bilde88.596.92.5
Barnas torsk med gulrot og appelsin3Oppskriften har bilde58.65.54.51.8
Torskeboller med verdens enkleste salat3Oppskriften har bilde117.13.612.85.7
Barnas grønne fiskegryte med torsk3Oppskriften har bilde76.18.451.9
Wok med torsk og reker3Oppskriften har bilde120.41411.11.9
Torsk i form med tomat og oliven3Oppskriften har bilde781.88.63.9
Torskeboller i teriyakisaus3Oppskriften har bilde108.46.110.74.4
Engelsk fiskegrateng3Oppskriften har bilde91.16.68.73.2
Dragemaki sushi med torsk3Oppskriften har bilde130.86.75.68.9
Fiskesuppe med torsk og reker3Oppskriften har bilde83.43.87.44.1
Torsk Saluna3Oppskriften har bilde96.19.86.43.3
Ovnsbakt torsk med krydret paprikasalat3Oppskriften har bilde76.83.210.32.4
Torsk med ratatouille og byggris3Oppskriften har bilde83.488.41.6
Wokpanne med fisk og reker3Oppskriften har bilde53.62.66.71.5
Fiskesuppe med hvitløksaioli3Oppskriften har bilde98.41.74.57.5
Ovnsbakte torskefileter med chorizopølse3Oppskriften har bilde192.95.413.512.9
Meksikansk fisketaco3Oppskriften har bilde114.211.66.84
Torsk Machboos3Oppskriften har bilde104.110.27.83.3
Torsk Sayadieh3Oppskriften har bilde12610.79.24.9
Ovnsbakt torsk med eplesaus3Oppskriften har bilde69.585.71.3
Sprøbakt torsk med ovnsbakte grønnsaker3Oppskriften har bilde13287.87.4
Mac and fish3Oppskriften har bilde201.215.210.110.6
Crunchy fish fingers3Oppskriften har bilde174.27.68.212.1
Ovnsbakt torsk med blomkålris3Oppskriften har bilde65.71.68.52.6
Torsk med fullkornsspaghetti. fetaost og soltørkede tomater3Oppskriften har bilde144.615.410.34
Fritert torsk med soppsaus3Oppskriften har bilde154.417.810.14.5
Fish taco med torsk. hvetetortilla. grønnkål. vårløk. og chillimajones3Oppskriften har bilde203.3215.310.3
Torsk O`Nachos3Oppskriften har bilde143.311.67.27.1
Wrap med stekt torsk3Oppskriften har bilde128.848.28.7
Ramen og Torsk3Oppskriften har bilde104.312.48.91.8
Byggris til torsk3Oppskriften har bilde140.77.212.36.4
Ceviche med torsk og laks3Oppskriften har bilde106.65.17.46
Fisketaco3Oppskriften har bilde183.812.26.411.8
Panert torsk med ovnsstekte poteter3Oppskriften har bilde130.68.415.53.7
Kokoda ceviche fra Fiji3Oppskriften har bilde65.15.76.11.7
Plukkfisk 13Oppskriften har bilde64.66.32.13.2
Grillet torsk med ramsløkpoteter3Oppskriften har bilde926.39.22.9
Spansk fiskegryte375.619.13
Lasagne med torsk3158.212.714.55.4
Gjestesuppe med sei. torsk og tomater351.44.54.21.6
Nordsjøsuppe372.60.98.73.8
Fiskeragu392.437.85.1
Rogn med kaviarsmak387.52.410.43.7
Tomat-torsk med båndspaghetti314716.18.94.9
Fiskegryte med blåskjell3105.61.314.84.6
Frityrkokt torskefilet med safranris313514.184.8
Gratinert fiskeanretninger3102.90.69.86.8
Grillet torsk i pita378.5017.41
Grillet torsk med anis og yoghurt399.21.115.23.7
Hvitløkfisk fra Provence3163.122.911.32.4
Italiensk torskeragu385.52.55.65.4
Italiensk torskerett35718.90.6
Foliekokt torsk3760.713.52
Fransk torskerett3209.71.413.316.8
Fiskekroketter3160.52.614.610.1
Brasert torskefilet med sjampinjong381.50.4114
Brun torskesuppe3101.49.22.55.5
Dampet torskefilet med reker og blåskjell3124.81.510.57.9
Eksotisk torsk31203117
Torskefilet med grønnsaker362.76.26.61
Torskefileter med ansjos og kryddergrønt3121.91.215.66.1
Stekt torsk med tomatsaus38626.74.4
Torsk og bønner377.87.97.80.9
Torsk på druen375.63.67.51.7
Torsk stekt i hvitløk med pasta og neslesaus3173.51.113.412.8
Torskeboller med hvitløksmajones3268.69.215.818.5
Torskefilet med brune bønner384.94.410.22.3
Krydret torskegryte385.12.49.44
Limemarinert torsk3Oppskriften har bilde53.41.34.82.9
Mesterkokkens torsk3104.60.314.74.9
Orientalsk torskerett3119.315.56.13.5
Ovnsbakt torsk31151.25.99.6
Ovnsbakt torsk med ingefær og asparges368.11.310.32.2
Ovnsfisk med rømme3103.18.27.64.2
Ovnsstekt torsk med smakelig pynt370.71.69.52.5
Spansk torskerett389.41.512.63.5
Sprøstekt torsk med rødvinssaus3Oppskriften har bilde82.99.56.41.8
Torskekabaret353.80.110.61.2
Torskegryte med tomater362.76.270.8
Stekt torsk med ingefærsjy3Oppskriften har bilde14616.114.32.7
Torsk med ansjos372.82.99.42.4
Torsk med eggesaus3161.20.67.614.3
Torsk med kapers388.57.673.1
Torsk med nudler386.64.39.33.3
Torsk med persilledekke3128.23.114.46.4
Torsk i form med asparges3150.82.611.310.4
Torsk i karri371.21.410.12.5
Torsk i serveringskar392.36.86.54
Bakt torsk med rødbet risotto og sprø parmesan-ost344.61.15.81.8
Torsk i form med godt følge366.34.37.12
Juletorsk30
Grillede torsketunger med safransaus3203.61.65.118.5
Marinert grilltorsk3131.88.910.25.7
Juletorsk 23213.90.313.317.7
Honningbakt torsk med sprøstekt strandaskinke og r399019.42.4
Sitron bakt torsk fylt med tigerreker og Strandask3Oppskriften har bilde82.71.711.93.1
Cà chièn sôt cà (Stekt fisk med tomatsaus)3245.6246.813.2
Pasta med kokt torsk. reker og tomatsaus3Oppskriften har bilde104.8128.72.3
Persetorsk 11.5900.116.42.6
Levermølje355305.559
Seafoodchowder3Oppskriften har bilde75.63.55.73.7
Fiskesuppe 2323.222.70.2
Tostada med fisk3Oppskriften har bilde94.56.68.43.6
Fiskefarse3Oppskriften har bilde74.72.811.32
Hyse-kaker3Oppskriften har bilde56.83.67.31.3
Hvitløkstorsk med rotfrukter3645.271.5
Steinbit med appelsin og basilikum363.93.77.22.1
Fisk i folie 2373.25.610.80.6
Fisk på potetseng352.46.74.90.3
Torsk på grønnsakseng3Oppskriften har bilde64.21.36.23.4
Mammas torskeform med selleri393.43.95.95.6
Stekte torsketunger 33113.82.310.75.9
Hjemmelagd kaviar3106.4318.42.1
Pannekaker av torskerogn315121.69.42.7
Torsketunger i karrisaus392.52.8104.5
Vafler med rogn3120.69.511.14.1
Torskegryte m/ sitron og pinjekjerner3Oppskriften har bilde83.565.83.5
Ball av rogn3112.89.9141.6
Rognkaker31057.614.61.6
Pesce con Fregola3124.79.112.34.2
Fisk i sennepssaus (Machher Jhol)3126.81513.41.4
Fiskepanetter indiske3814.511.31.8
Ukha - russisk fiskesuppe3140.9513.27.4
Ålesuppe376.61.55.75
Ovnsbakt torsk à la Spetsai (Psari Spetsiota)3133.33.715.56.2
Torskesalat i grønn saus3105.70.99.76.7
Spansk paella med sjømat387.278.92.1
Fiskegryte på spansk375.619.13
Salte torskeboller med hvitløkmajones3268.69.215.818.5
Five-Spice fisk378.22.712.31.6
Salat med torskerogn3104.71.297
Torsk med sennepsaus3652.18.92.3
Torsk i tomatris369.49.16.90.5
Kokt juletorsk3Oppskriften har bilde78.6017.41
Ovnsbakt torsk à la Spetses3133.33.715.56.2
Prinsefisk3Oppskriften har bilde131.21.315.27.2
Pyntet torskesufflé395.82.78.55.4
Ristede torskeskiver385.10.910.64.3
Røkerumpe395.10.415.63.5
Saltbakt torsk med basilikumsaus3Oppskriften har bilde75.24.36.72.8
Torskesufflé31203.611.36.2
Torskestuing395.63.611.33.7
Torskeskiver pyntet til trengsel320.904.60.3
Torskeskiver med kardemomme384.83.611.62.5
Torskerogn i form385.43.37.64.6
Torskepakke på grill382.20.3161.9
Paprikatorsk371.94.96.32.7
Ovnsstekt torskefilet3125.93.314.76
Ovnsstekte fiskefileter3141.72.315.77.7
Stuet fisk373.90.913.12
Fylt hvittingfilet378.50.813.42.4
Fiskepanetter på indisk3814.511.31.8
Fylte fiskeruller3107.44.28.95.6
Inniball394.59.55.53.5
Provencalsk fiskeragu390.61.68.64.6
Rognpannekaker398.1812.81.4
Five-Spice torsk377.72.712.31.6
Marinert torsk385.20.811.83.8
Fiskegryte fra Marbella3139.73.38.88.7
Torsk med sprøtt sennepslokk3868.87.12.3
Torsk stekt i hvitløk3173.51.113.412.8
Torskefileter eller -skiver stekt i panne3Oppskriften har bilde124.84.315.74.8
Bakt fisk med fennikel363.63.65.42.7
Fisk i sterk tomatsaus378.51.511.41.9
Fisk som i Valencia393.199.32
Steketorsk med bacon og eplesaus30
Stekt torsk med krydret grønnsaksblanding3155.418.215.12.4
Thailandske fiskeburgere379.12.2132
Torsk i sitron-urtesaus390.5111.24.5
Torsk med sennep- og osteskorpe3109.82.36.48.2
Fiskefarse av torsk3113.69.510.83.3
Brandade de Morue3324.62.39.130.9
Tandooristekt torsk378.61.214.61.6
Torsk i sopp- og skalldyrsaus3126.60.411.58.3
Torskecurry med kokosnøttmelk3132.7149.14.2
Torsketortilla394.66.68.43.6
Urtebakt torsk3116.66.38.66.2
Sitrongravet torsk på polynesisk vis363.46.97.50.4
Ovnsbakt torsk med sjampinjong og hvitløk3104.10.911.46
Provencalsk torsk372.11.77.83.5
Stekt torsk med fem krydder319215.412.58.7
Fiskesuppe til selskap363.75.74.71.8
Thai Fiskesuppe3121.61.96.99.5
Whiskygravet torskefilet389.23.615.70.9
Rognbollesuppe 2366.68.460.8
Samiske rognkaker380.56.810.21.3
Rognklubb399.90.9192.2
Rognboller med tørket kjøtt3238.68.518.314.4
Fiskegryte 3363.39.25.20.3
Torsk i sovepose386.38.39.41.5
Fiskepudding av torsk30
Fiskegele321.40.23.30.8
Sydfransk fiskesuppe3451.35.61.5
Torsk på spinatseng370.87.46.51.4
Ostepanert torskefilet3184.517.311.97.3
Mandelfisk31098.67.34.8
Torsk med tomater365.61.5111.7
Holmsbutorsk338.31.27.20.4
Gratinert ansjostorsk397.2311.34.3
Torsk på urter360.11.67.22
Rognklubb fra Skjervøy345.80.48.71
Lettvint fiskeform3171.5114.912
Fiskerkonens suppe356.31.46.32.4
Avkokt nytorsk3Oppskriften har bilde78.6017.41
FiskeSuppe fra italia371.21.85.14.3
Rognfromasj3218.312.67.715.2
Mathau3509.85.66.450.8
Torskefilet med epler3705.15.22.6
Fiskefilet med ostesaus3191.39.813.810.5
Torsk med urtebrandade og rødvinssjy3143.23.210.19.4
Stekt torsk på avocadoseng3101.11.111.85.3
Ovnsbakt torsk med østerssopp360.167.30.5
Ristet torskefilet med basilikumsalat og lun avoka386.456.74.1
Rognkake316830.28.71.2
Grove fiskekaker3Oppskriften har bilde76.92.414.41
Levremylje30
Rognbollesuppe3184.617.9202.9
Suppegryte fra Drøbak342.31.82.91.6
Sørlandsk suppeglede351.53.64.81.3
Helstekt rogn3154.51.91011.9
Mathau fra Alstahaug30
Fiskepudding med reker3184.12.59.714.8
Ingebjørgs fiskepudding381.36.312.70.4
Kaviarkanapéer3265.620.211.415.1
Torsk- og hummerhale terrin3137.39.38.46.4
Kremet suppe med torskeboller3206.11.66.819.1
Torsk med havskum3122.50.3118
Julaftens torsk3125.30.28.99.8
Min Fish & Chips375.26.95.32.6
Skinnstekt celletorsk398.32.911.84.2
Stekt torskefilet til 43Oppskriften har bilde61.14.980.8
Sitrustorsk med julekrydderskum3135.61.48.58.9
Fisk i tomatsaus 2341.63.85.10.3
Torsk med chilisaus3107.413.97.82.2
Kams 13313.64.3331.6
Røykt Møretorsk med urteegg og rødløk-avokado vinaigrette31651.911.712.2
Torsk i Bortsj a la Russe334.224.10.9
Stekt torsk og myk potetpuré med sennep3160.64.98.511.8
Gyllen torsk på «Paella» med skummende saus3128.410.9123.8
Minestronetorsk3132.50.713.77.8
Torsk med det beste3760.212.70.7
Fiskefilet med epledressing3163.54.87.812.3
Bakt torsk med basilikum. hvitløk og kapers3Oppskriften har bilde16115.414.54.6
Grønnlandsk pasta3114.37.36.75.8
Hvitvinsdampet torskefilet med sennepssaus3Oppskriften har bilde82.81.78.23.7
Torsk med peppersaus3Oppskriften har bilde66.54.37.41.3
Karripanert torsk med urterømme3Oppskriften har bilde115.22.712.55.8
Fiskesuppe 73Oppskriften har bilde38.42.24.71.1
Limetorsk356.5111.60.7
Lettsaltet torsk med julevri3139615.75.5
Fiskekaker med mais. syltet grønn paprika og krydderremulade3165.4127.19.2
Torskerullade med skalldyrfyll3Oppskriften har bilde84.50.816.91.5
Torsk i vinaigrette3139.41.59.610.3
Torsk med potet- og brokkolimos3Oppskriften har bilde89.89.46.12.8
Torsk med tomatsaus for barn 6-9 mnd339.92.43.41.6
Fiskefrikadeller med kapersolje3225.11.88.920.2
Fisk og urter i fin form3Oppskriften har bilde56.45.35.41.2
Mager juletorsk382.777.52.5
Fiskegryte med LobNobs3Oppskriften har bilde126.22.810.67.9
Torskekanapeer med tapenade og sprøstekt spekeskinke3Oppskriften har bilde192.613.513.68.9
Ovnsbakt fisk med vintergrønnsaker3Oppskriften har bilde54.23.26.31.4
Mammas gule fiskegryte3Oppskriften har bilde84.2124.61.7
Wraps med torsk3Oppskriften har bilde12011.29.83.7
Stekt torsk med tomat og basilikum3Oppskriften har bilde193.114.511.99.6
Stekt torsk med bacon3Oppskriften har bilde82.49.15.82.2
Torsk med tomat og paprika3Oppskriften har bilde60.128.32
Torsk i ovn3Oppskriften har bilde67.75.65.92
Torskestek med sopp - og baconfyll3Oppskriften har bilde70.25.44.43.2
Torsk og brokkoli pai3Oppskriften har bilde125.98.18.76.2
Torskerygg med soyasmørsaus3Oppskriften har bilde1074.63.97.9
Jarlsbergtorsk3202.39.511.612.8
Greskinspirert fiskeform3672.98.22.3
Torskefilet med urter3130.70.713.98
Torskepannekaker med grønnsaker367.15.57.61.4
Fargeglad torsk394.60.810.65.3
Karibiske torskefileter391.32.411.83.6
Mexikansk torsk i tacos3139.64.89.28.7
NavnPoengBildeKcalKarbo(gr)Protein(gr)Fett(gr)





Ansvarlig utgiver: © 2002- Databasesør AS Adresse: Matoppskrift.no,
Major Laudalsvei 6, 4630 Kristiansand Orgnr.: 911 668 602 mva.